Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Otočení volantu, vůle v brzdovém pedálu
Právě je ned 28. dub 2024 16:30:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 06. pro 2009 20:53:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. pro 2009 20:47:14
Příspěvky: 101
Zdravím,

chci se zeptat, měl někdo z vás sundaný volant s airbagem? Na starém foru jsem našel návod, jak jej sundat, ale nevím, zda je nasazen na tisícihranu nebo jsou tam nějaké západky, které udávají, jak jej nasadit. Mám jej totiž přetočený vzhůru nohama, když mám kola vytočená v rovině. Mechanik, který opravoval servo jej otočil i s hřídelí...

A pak další věc co se týče brzdového pedálu. Než začne reagovat, má asi 2 - 3 cm vůli, tzn, je jen tak volný v luftě, akorát jej napíná pružinka, aby se nehoupal. Dotaz směřuji k tomu, jestli je tam nějaký stavitelný šroubek nebo něco, co vymezí vůli toho pedálu, aby začal reagovat hned od vrchu.

Děkuji

PS: Má xantuše je 1,9TD, 66kW, r.v. 1997

_________________
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06. pro 2009 23:29:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Ten volant nesundávej, zavez to z5 k mechanikovi co ti to zbastlil a ať to na vlastní náklady opraví ( přendá to na tisícihranu na posilovači při rovných kolech) . Ten pedál s táhlem je na dotek k brzdovému válci a tím je dáno, že zabírá velmi brzo ... ne že ho nadzvedává , jestli sem správně pochopil tvůj dotaz.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06. pro 2009 23:42:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. pro 2009 20:47:14
Příspěvky: 101
No, s mechanikem to bude potíž trochu, protože to bylo děláno dříve a to ještě xantuše nebyla moje. :? No, hlavně, aby to nebylo nic složitého otočit.

Jinak k tomu pedálu brzdy, možná jsme se špatně pochopili, nevím. :) A nebo nechápu já. Jde mi o to, že když je pedál v normální poloze, tak při sešlápnutí se mi od vrchu jakoby propadne, no, respektive je volný a až asi po cca 3 cm začíná reagovat brzda jako taková. A já bych to právě chtěl seštelovat tak, aby brzda začla reagovat hned od prvotního položení nohy na pedál. :)

Jinak OT dotaz, zdá se mi to, nebo má xantie třeba v porovnání s Berlingem menší zdvih plynového pedálu? :)

Xantii mám teprve pár dní. :-) Tak hledám a zjišťuji. PS: staré forum jsem pročetl celé a potíže, co lidé řešili a tak. Takže takto info jsem pobral hodně, ale tyto dvě věci tam právě nikde nebyly. :-)

_________________
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz