Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Autorádio
Právě je čtv 23. kvě 2024 19:21:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě 2014 21:18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
Zdravím, pořád přemýšlím, jak do auta dostat MP3, s tím aby zůstalo zachováno ovladaní na volantu.
První možnost o které jsem uvažoval byla HF sada od Parrotu MKi (starší, kvuli ceně) ale bohužel jsem si nezjistil podrobnosti a koupil jsem řadu CK, která toto nepodporuje.
Druhou možností je připojení MP3 boxu, který se pro rádio tváří jako changer, cenově to je přijatelnější, ale je tam pak potřeba řešit ještě povolení changeru na diagnostice - další peníze navíc.
Třetí možnost která mě napadla, když jsem měl od tchána pujčeného Peugeota Partner (2010) ve kterém měl hodně podobné rádio (RD4 s MP3) jestli by šlo do Picassa použít toto rádio tak, aby zůstalo zachováno ovládání na volantu a zobrazení informací na centrálním displeji.
Jen mám takové tušení, že to asi nebude finančně výhodnější než varianta 2, co? :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě 2014 21:38:32 
Offline

Registrován: čtv 06. led 2011 19:21:54
Příspěvky: 82
Variantu číslo tři vypusť. To rádio máme doma v druhém autě (Peugeot 1007) a to do Picassa nedáš.
Z vlastní zkušenosti,bych doporučil variantu dva. A odkaz na to,co mám vyzkoušené,tak je na předchozí stránce tohoto tématu.

_________________
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v. 1998 ,nyní Xsara Picasso 2,0HDi r.v.2001

www.xsara.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě 2014 21:53:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. úno 2012 19:54:58
Příspěvky: 145
Chalani obycajne radio Pioneer a k nemu len modul ovladania pod volantom na konkretne auto. V citroene co mame uz 2 rok a ide vsetko ako ma. A dokopy ma to vyslo 130e co nie ke az tak vela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě 2014 22:04:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
Jiné radio tam nechci, už i kvůli vzhledu.
Ještě mě napadlo při pohledu na piny zadních konektorů, jestli by nešel udělat linkový vstup na zeleném konektoru 7-10 určeným pro navigaci?
Ideální by bylo použit vstupy pro changer na který by se dalo přepnout tlačítkem na čelním panelu rádia (které v současnosti nedělá nic)
Nezkoušel někdo?
Obrázek

EDIT: Cvrček - proč by jsi RD4 nedoporučil? Našel jsem toto polské fórum, kde vypadá, že by to jít mohlo, akorát tam jsou podle všeho jen jiné konektory, což by nebyl až takový problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě 2014 22:51:59 
Offline

Registrován: čtv 06. led 2011 19:21:54
Příspěvky: 82
marty035: Já jsem spíše pro to,nechat na očích co nejvíce originálu. A rádio,je zrovna u hrbaté Xsary hodně na očích,vzhledem k tomu,jak je to ten celý středový panel udělaný. A taková to krabička nainstalovaná pod palubkou,vyvedená do kastlíku spolujezdce... Není to vidět,jen jednou za čassi tam obměníš nosné médium (Flashka,nebo SD karta).

Zelych: Řešíš vstupy do rádia. Ale je tu druhá věc,co musíš i brát v úvahu. Rádio s tím zařízením komunikuje. Takže to,co je připojené se musí tvářit,jako ta věc,co tam má být. Takže ono se to doela těžko jen tak připojí,jako externí vstup.
A co se týče toho rádia. Tak já to beru tak,že nejen konektory jsou jiné,tak i přichycení je jiné. Všude musíš improvizovat. A to jsou místa,kde si akorát zaděláváš na problémy.

_________________
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v. 1998 ,nyní Xsara Picasso 2,0HDi r.v.2001

www.xsara.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: čtv 15. kvě 2014 16:19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. lis 2009 11:59:12
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 9
Tak já osobně mám věcičku od http://www.xcarlink.cz/ a jsem s tím maximálně spokojený. Jen jsem musel na diag aktivovat výstup cd changeru.

_________________
Xsara Picasso 1.6HDi, 80kW, 2005, plná výbava - prodán
Dříve Xantia break 1.9TDi 1996 nádherné houpáníčko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: čtv 14. srp 2014 18:13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
Zdravím, pořídil jsem si variaci na výše zmíněný Xcarlink, konkrétně TOTO, akorát, že to bylo určeno pro Hondu s TÍMHLE konektorem.
Kupoval jsem to z druhé ruky a prodejce mi tvrdil, že stačí vyměnit připojovací kabel za Citroeňácký a mělo by to fungovat.
Našel jsem si pinout konektru Hody a pak z něj vytahal kontakty a podle popisu vývodů výše jsem přepojil kontakty na radio. Očekával jsem maximálně, že to nepůjde z důvodu nepovolení changeru v řídící jednotce, ale děli se úplně jiné věci!
Na přístrojovce to začalo po chvíli pípat, rozsvítila se kontrolka parkovaček, rychlost a najeté kilometry ukazovali místo čísel jen pomlčky a na pravém displeji skákali různé chyby, od poruchy brzd, tlaku oleje přes poruchu ABS.
ZDE jsem to natočil na video.
Nemáte někdo nějaké rady, nebo tipy? :?: :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: čtv 14. srp 2014 19:29:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. lis 2009 11:59:12
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 9
Tak to je dobrá diskotéka :lol: No a když to odpojíš, tak je vše v pořádku? Ten adaptér vypadá úplně stejně jako xcarlink.

_________________
Xsara Picasso 1.6HDi, 80kW, 2005, plná výbava - prodán
Dříve Xantia break 1.9TDi 1996 nádherné houpáníčko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: čtv 14. srp 2014 19:47:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7360
Bydliště: Kolín
jine kodovani - neni delany pro citroeny :lol: prodejci to omlatit o hlavu

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: čtv 14. srp 2014 19:50:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
jar píše:
Tak to je dobrá diskotéka :lol: No a když to odpojíš, tak je vše v pořádku? Ten adaptér vypadá úplně stejně jako xcarlink.

Stačí odpojit jen kabel od "krabičky" a je klid.


Havlicek.Lukas píše:
jine kodovani - neni delany pro citroeny :lol: prodejci to omlatit o hlavu

Toho jsem se bál, že by mohl být problém v jiném datovém protokolu. Rád bych mu to o hlavu omlátil, bohužel jsem původní Hondí konektor rozdělal a jeden kontakt (druhé audio mínus) ucvaknul a ostatní schoval do smršťovačky... :|

Jinak jen doplním, že po odpojení auto normálně funguje a jezdí, bohužel jsem teď půjčil ELM327 abych se podíval jestli v jednotce nějaké ty chyby nezůstali? Každopádně to je zajímavý způsob, jak se "nabourat" do jednotky auta skrze autoradio! :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: ned 14. zář 2014 9:49:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
Tak mi to nedalo a pořád jsem vymýšlel jak přehrát MP3 v autě. Už jsem si i pohrával s myšlenkou rozdělat BT reproduktor a jeho výstup napojit na repraky. Ale naštěstí jsem zabloudil až na stránky Peugeot-clubu kde byl odkaz na adaptér pro propojení iPodů a spol, ale hlavně má i AUX vstup a nejlepší na tom je že stojí 3 stovky!
Takže jsem okamžitě objednal poslední kus, který měli skladem a pak dám vědět, jak postupuju.
Teď už zbývá jen aktivovat changer, nevíte o někom v okolí Trutnova, kdo by to zvládl? Nevím, jestli by mi to udělali v Peugeotu v TU, otázka je taky za kolik?

EDIT: Tak mi asi není souzeno mít v autě připojený "changer" :-( Byl jsem u autoelektrikáře kde mi auto napíchnul na Lexii a zkoušel mi changer povolit (2x) ale nezdařilo se - changer nekomunikoval.
Jinak jsem volal do Citroenu ve Dvoře, kde technik nejdřív nevěděl co po něm chci, když jsem mu to vysvětlil, tak přiznal, že to nedělal, ale, že by to snad zvládl, za 500 a 4 dny dopředu se objednat. Tady jsem zajel ke svému mechanikovi, který sice také nevěděl, ale doporučil mi pana Prouzu který mě bez jakéhokoli předchozího objednávání vzal a zkusil to povolit. Při té příležitosti mi i vymazal nějaké chyby a zjistili jsme, že mi nekomunikuje airbag :-( Protože se mu changer nepodařilo aktivovat, řekl si za úkon 300, jinak by mě to prý také stalo 500 :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis 2014 19:49:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
Když jsem si do auta instaloval HF Parrot, ke které jsem neměl originál ISO konektory, tak jsem zjistil, že zapojení napájecího konektoru vůbec nesouhlasí s výše zobrazeným popisem kontaktů! :shock:
V mém Picassu 2002 jsem zjistil, že je zapojení následující:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: stř 19. lis 2014 23:15:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 22:09:49
Příspěvky: 147
Bydliště: Krkonoše
Jo rádio je prevít. Když jsem dával jiné, zamrzla mi totálně pravá část dispeje.Pomohlo až vypnutí rádia v BSI přes diagnostiku. Pak byl klid.Musel jsem ještě prohodit "+" stálý(paměťový) a spínaný(od klíčku). Po čase mi to začalo dělat takovou zajímavou věc, rádio hraje ještě cca minutu po vypnutí klíčku a když přicházím k autu, tak se po zmáčknutí tlačítka na DO automaticky zapne(normálně by se mělo zapnout až po otočení klíčku ve spínačce)

Problém je v tom, že auto má vlastní "datovou síť", kterou jednotky komunikují mezi sebou a pokud se někde přeruší drát, nebo se k němu připojí(byť i v dobré víře) něco jiného, tak může nastat prů*er.

_________________
Xsara Picasso 1.8 16V, benzín+LPG,tempomat, r.v.2001, už 200000 Km dle počítadla, zelená s otvírací střechou.
Obrázek LPG NÁVODY-STŘECHA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorádio
PříspěvekNapsal: sob 22. lis 2014 3:47:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
S tím, že rádio hraje samo bez klíčku, není až taková záhada. Když jsem řešil centrál, a seděl v autě, tak po odemknutí bylo slyšet, že se načítá CD i když rádio jako takové zapnuté nebylo a začlo hrát až když jsem otočil klíčkem.
Zrovna tak jako tobě mi funguje Parrot, který mám zapojený přes ISO autoradia. Když odemknu auto, tak se mi prakticky hned rozsvítí displej Parrotu a zrovna tak když od auta odcházím, tak pokud mi hraje hudba přes BT, tak hraje ještě asi minutu než se vypne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz