Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - ŘAZENÍ RYCHLOSTÍ U EKO. JÍZDY
Právě je pát 29. bře 2024 10:42:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ŘAZENÍ RYCHLOSTÍ U EKO. JÍZDY
PříspěvekNapsal: stř 10. úno 2010 17:08:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. pro 2009 20:47:14
Příspěvky: 101
To, že se jezdí ve 1300 otáčkách ještě neznamená, že nutně jedeš eko jízdu. Někdy je dokonce lepší jet v běžných provozních točkách, tedy 2000 než to podtáčet na méně. To že motor točí ještě neznamená, že žere nějak moc. Důležité je, jak se šlape na pedál plynu. Když dáš u 50km/h 4ku a pojedeš na 1500 a pak budeš chtít nepatrně zrychlit, žere to stejně jako když bys jel na 3ku a zrychlil podobně. U 4ky budeš akorát více šlapat po plynu, kdežto u 3ky jen lehce. Eko jízda je také přemýšlet o jízdě. Z kopce využít setrvačnosti a při lehkém plynu si vyvinout takovou rychlost, aby to vyjelo kopec a nemusel jsi plyn více sešlapovat třeba. Dobržďování motorem je za nulu nafty, takže stejně tak přibržďování z kopce motorem, místo brzd (když to jde). Časté řazení také zvedá spotřebu. Není to jen o nízkých točkách... Nejprve se celkově zamyslet o stylu jízdy a pak až přemýšlet o řazení. :-) ;)

_________________
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ŘAZENÍ RYCHLOSTÍ U EKO. JÍZDY
PříspěvekNapsal: čtv 11. úno 2010 0:56:37 
Offline

Registrován: pon 08. úno 2010 11:34:44
Příspěvky: 18
Jo chlapáci tak jsem vymenil vzduch. filtr za origoš tak jsem zvedavej jestli to treba neudela nakou zmenu... jo a k tomu sport. filtru ( udelal jsem poradnou pitomost) tohle u dieselu nema co hledat :o a zejmena s primim vstrikem/ prí /:mrgreen:
tak zatím zdarec a až zjistím jestli to je lepší dam vedet...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ŘAZENÍ RYCHLOSTÍ U EKO. JÍZDY
PříspěvekNapsal: čtv 01. dub 2010 14:57:42 
Offline

Registrován: pon 08. úno 2010 11:34:44
Příspěvky: 18
TAK LIDICKY PO DELSÍ DOBE JSEM TADY A MUSÍM RÍCT ZE PROBLEM SE SPOTREBOU BYL VYRESEN... BILO TO TÍM SPORT. FILTREM ;) TAK JSEM ZJISTIL PO VYMENE ZE JSEM Z 6,2 KLESNUL NA 5,3 NO SKORO LITRÝK. TAKZE TED SI MUZU SPOKOJENE BROUKAT SE SVÍM BROUCKEM :lol: TAK XANTIAKUM ZDAR A AT KÁÁÁÁRKY SLOUZÍ.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz