Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - prosakující vstřiky, těsnění 2.0 HDi
Právě je čtv 28. bře 2024 11:26:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 08. bře 2014 12:20:36 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 12:59:57
Příspěvky: 8
Ahoj,

mám nově Xantii 2.0 Hdi. V autě je cítit nafta tak jsem hledal kde je mokro a vypadá to, že netěsní vstřiky na motoru.
Vstřiky jsou nahoře suché, ale dole u motoru mokré a ve žlábcích na motoru pod nimi jsou kaluže nafty.

Je to jen těsnění, nebo na nové vstřiky? Dá se to opravit doma nebo k tomu je potřeba nějaké speciální náčiní a tudíž musím do servisu? Případně jak nákladná to může být oprava.

Díky,
Jirka

edit:
Tak ten smrad nafty nebude možná z motoru... za řidičovým sedadlem jsem našel smradlavej mokrej flek pod koberečkem... je nacucanej i ten molitan... vypadá to, že tam někdo vylil naftu. Takže kobereček šel rovnou do popelnice, a jinak jsem rozebral celej zadek, vyndal koberec, vyřízl a nahradil molitan a koberec vyčistil... dneska to zase poskládám.
Nicméně mokro okolo vstřiků je stále, takže by mě zajímalo jak nákladná a urgentní oprava to je. Díky.

_________________
Xantia Break 2.0 HDi exclusiv


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12. bře 2014 10:58:10 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 14:45:44
Příspěvky: 267
Ahoj Jirko,

ty louzicky v hlave motoru okolo vstriku byvaji videt casteji. Nemyslim, ze je to netesnosti mezi injektorem a hlavou. To by tam foukaly spise spaliny a vstrik by byl pripeceny k hlave. Urcite to neni misto, odkud by Ti v kabine smrdela nafta.

Na Tvem miste bych to kolem vstriku ocistil pripadne i odmastil (cistic na brzdy, benzin) a sledoval, jak rychle a pripadne odkud to sakne. Mozna Ti prosakuje tesneni pod vikem ventilu anebo mirne netesni vysokotlaka trubka k injektoru - tu lze s citem dotahnout. Anebo se nekdo netrefil pri nalivani oleje do motoru ... Urcite bych nepanikaril a osobne bych docela jiste neuvazoval o oprave.

Horsi bude vyhnat ten smrad z kabiny. Ale soucasna nafta uz neni tak mastna, tak se snad za par tydnu odpari. Mozna Ti tu kolegove poradi nejaky cistici prostredek.

Drzim palce
Kaja

_________________
X2 2.0 HDi kombi, 109PS+, 07/2000, 382 989 km (prodano 01/2022).
C5 3.0 HDi 240 kombi, 12/2013, 183 000km (02/2022).
C4 1.6 HDi 100, 08/2016, 55 000 km (02/2022)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz