Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Výkon HDI
Právě je pát 29. bře 2024 13:51:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: pát 08. led 2010 12:17:39 
Offline

Registrován: čtv 10. pro 2009 17:06:43
Příspěvky: 11
Ahojte mám HDI 109 k a zajímalo by mě jak to komu jezdí. Po koupi auta jsem s tím nebyl moc nadšenej, hlavně při rozjezdech bylo auto docela mrtvý, při jedničce jsem musel dávat skoro plnej abych z toho dostal trochu svižnější rozjezd (plyn byl jakoby hluchej tak do půlky až při větším zašlápnutí se něco dělo, na trojku a vyšší kvalty už to zabíralo jakoby hned od vrchu - stačilo menší šlapání na plyn).

Nechal jsem auto načipovat a jezdí celkem dobře (rozdíl byl znatelnej), nicméně stejně mi to na rozjezdu nandá kyždý TDI z Ochcávky2. Co se týká maximálky tak mám kolem 197 Km/h na GPS na rovině (asi 210 tach), což myslím je ok, nicméně z různých příspěvků, jsem měl dojem, že to tak jede i bez čipu. hlavně rozjedz na jedničku nemá ten švih co by měl mít (už jsem měl pár TDI na zkoušku a na plnej za jedna je to něco jinýho než u mě).

Může už motor být vylágrovanej? Už jsem měnil váhu vzduchu, mám tam KN filtr. Mám v plánu dělat i vstřiky + vysokotlaké čerpadlo.

Můžete někdo napsat vaše zkušenosti s jizníma vlastnostma tohoto motoru, především při rozjezdech?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: pát 08. led 2010 12:33:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
109 koní na váhu xantie je málo, jede to stejně jako felicie 1.3. takže je jasný, že oktávky se 110 kw maj 150 koní, což je o polovinu víc než máš ty, takže si můžou dovolit těžší převod na jedničku a proto se líp rozjíždej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: pát 08. led 2010 13:43:22 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 14:53:55
Příspěvky: 3
Můj break zvládá 200 tacho(187km-h dle gps) v pohodě i bez chipu.Ber totak že Xantie je spíš pohodlný dálniční express ané semaforová raketa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: pon 11. led 2010 18:24:34 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 18:51:26
Příspěvky: 17
Bydliště: Osek
ondraxmd píše:
109 koní na váhu xantie je málo, jede to stejně jako felicie 1.3. takže je jasný, že oktávky se 110 kw maj 150 koní, což je o polovinu víc než máš ty, takže si můžou dovolit těžší převod na jedničku a proto se líp rozjíždej


Tak to s tebou nesouhlasim! Mam ten samy motor, bez chipu, na tacho pres 200k... Sila zatahu je dostacujici. Nicmene musim souhlasit, ze rozjezd na jednicku je zalostnej. Myslim si, ze problem je prodleva turba. Nez poradne zabere(natlaci), musis preradit. Ale dvojka, to uz je neco jinyho. Otazkou je, jestli to neni umyslene nastavenim SW ECU.
Svou maximalku jsem zkousel snad jen jednou a pres 190(tacho) jsem se na rovince nedostal.

Pokud budes mit tezsi prevod na jednicku, urcite se nebudes lip rozjizdet...aspon teda pocitove.

_________________
XANTIA 2.0 HDI 80kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: pon 11. led 2010 23:03:56 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
U nás je to taky na jedničku línější,ožívá to později,ale na trojce a čtyřce je to už pěkně znát

Maximálka 200 tacho.

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: pát 22. led 2010 22:44:13 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 15:15:29
Příspěvky: 8
Na jedničku si ujedu i se služebním tříválcem, ale za dvě a moje xantuška je v prachu přede mnou :shock: . Tachometrově do mírného kopce 190.
Petr

_________________
Xantia X2 Break 2.0 HDi 2000
C4 1,4 16V SX Pack 2009
C4 GP 1.6 HDi Dynamique 2008
C4 Grand Spacetourer 1,5 BlueHDI FEEL EAT 8 2021


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: pon 08. úno 2010 23:04:15 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 8:50:07
Příspěvky: 111
ach bože! Xantie HDi a nejen Xantie,má prostě tu převodovku tak poskládanou.Jednička je na rozjezd,a ne na závody se Suprou,nebo Skylinem.Moje Xantie Break má 210 najeto,a když mně někdo nasere a chovám se dětinsky,přez 210Km/h při mírném kopci víc nejede!

to že ji máš načipovanou,neznamená,že je načipovaná dobře,a už na tohle téma reaguji po několikáté!

Neznamená,že umím čipovat,že to dělám dobře!

Za další na 2jkovou Octávii bohužel nebudeš mít,protože jak tu někdo píše,ten motor je prostě s více koňma,aled záleží,jak je použiješ,když umíš řadit před kopcem,či výjezdem ze zatáčky,může si každej Fauvéčkař jít hodit mašli,protože mu pomalinku ujedeš,přičemž tě zase dojede.
Za další pochop,že je to pořád jen v uvozovkách starý dobrý blok 1,9 D ustrojený jinou hlavou a elektrikou ;-)

_________________
Opravy a renovace Citroën http://www.kmcentrum.ic.cz 603 161 805 med.citroen@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: úte 09. úno 2010 14:43:58 
Offline

Registrován: pát 11. pro 2009 19:51:02
Příspěvky: 30
Akcelerace na jedničku se mi projevovala v Golfu TDI ještě hůř.
Na jedničku se opravdu turbo nestihne roztočit - jediná možnost je vydráždit otáčky a pak pálit spojku.
Někdy to tak musíš udělat - když je potřeba rychle vjel do křižovatky apod. U HDi jde aspoň motor na povel plynu hned do otáček. U TDI to bylo nějaké zabržděné a např. meziplyny byly absolutně nemyslitelné. U HDi to jde.

_________________
Xantia HDi 66 kW/2001 - žádná raketa, ale to pohodlíčko!!!ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: sob 06. bře 2010 23:31:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 22:21:35
Příspěvky: 128
Bydliště: Záboří
A na co potřebuješ meziplyny,ty už nemáš synchrony v převodovce?? :roll:

_________________
Xantia Activa TCT 190PS Lucifer 10.6.1996
C4 Grand Picasso 2.0HDi 164PS BMP6 Exclusive 7.8.2007,rot Burlat,kůže,paměť,výhřev,panorama,18'' Atacama,AFIL,Bi-xenon,Hifi Philips,Navteq,park asistent,Webasto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: ned 07. bře 2010 9:00:16 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
I se synchrony je řazení s meziplyny rychlejší,a šetrnější než bez nich,pokud třeba jedeš 60,a potřebuješ rychle přidat,a podřadit,tak když tam najednou jedním tahem vrzneš trojku,tak se převodovce bude zdát o všech čertech,proto si dávám taky meziplyny,usnadnuje to řazení,a asi to mám holt jako zvyk z náklaďáku,tam musím :D

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: pon 08. bře 2010 1:11:01 
Offline

Registrován: pát 11. pro 2009 19:51:02
Příspěvky: 30
Já sice na náklaďák nemám ani papíry, ale přesně jak píše JiRaY.
Další příklad - dojíždím na červenou ke křižovatce na neutrál, auto už skoro stojí a padne oranžová.
Dvojka by to bez broušení spojky nevzala a jednička nejde lehce zařadit - s meziplynem tam zajede jak vidle do psa.
Je to prostě o šetření synchronů i rychlejším řazení.

_________________
Xantia HDi 66 kW/2001 - žádná raketa, ale to pohodlíčko!!!ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: ned 14. bře 2010 2:38:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 22:21:35
Příspěvky: 128
Bydliště: Záboří
Meziplyn je ti platný pouze v tom případě,jestliže nestojíš na spojce.Pokud jí máš vyšláplou a prohamtáváš plyn skoro při každém řazení,tak si pouze cintaš ropu,ale to bys měl jako "starý" trucker vědět...??? :?
Je ti to platný spíš na podřazování.Jde o to, že se hřídel v převodovce roztočí na rychlost podobnou v jaké se bude po podřazení točit a tak tam jde nižší kvalt lépe.Jestliže stojíš na spojce a přitom ťukáš do plynu,tak si pouze vsugeruješ,že ti to tam jde líp.Roztočíš akorád motor na prázdno bez rychlostky.Motor a převodovka musí být spojený,potom je ti ten meziplyn k něčemu platný-laicky řečeno. :idea:

_________________
Xantia Activa TCT 190PS Lucifer 10.6.1996
C4 Grand Picasso 2.0HDi 164PS BMP6 Exclusive 7.8.2007,rot Burlat,kůže,paměť,výhřev,panorama,18'' Atacama,AFIL,Bi-xenon,Hifi Philips,Navteq,park asistent,Webasto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: ned 14. bře 2010 21:35:01 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
No,tak zaprvý nejsem starý(21),ani "Trucker" :D
Meziplyn dávám samozřejmě při puštěné spojce-mám čtyřku,vyšlápnu spojku,hodím neutrál,pustím spojku,dám meziplyn,vyšlápnu spojku,hodím trojku.

A neříkej mi že tohle nepomáhá :lol:

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: pon 15. bře 2010 1:00:48 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 10:55:07
Příspěvky: 69
Bydliště: Brno
JiRaY - souhlas, přesně takhle se dává při podřazování meziplyn.

_________________
Citroen BX 19 TRI, Citroen XM 2.5 TD, Citroen Xantia Break 3.0V6 24V automat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon HDI
PříspěvekNapsal: úte 16. bře 2010 16:09:36 
Offline

Registrován: pát 11. pro 2009 19:51:02
Příspěvky: 30
kenedz píše:
Meziplyn je ti platný pouze v tom případě,jestliže nestojíš na spojce.Pokud jí máš vyšláplou a prohamtáváš plyn skoro při každém řazení,tak si pouze cintaš ropu

A to jako fakt musím na neutrál pustit spojku??? :lol:
To tady snad víme všichni co je meziplyn - jinak bych se o meziplynu nezmiňoval. Namlouvat si (při pouhém brnkání na plyn) může každý co chce, ale vyšší otáčky hřídele tím nedocílí, takže by mu to prd pomohlo.
Ale chápu co tím myslíš - pár takových jsem za svůj život potkal, co prohrábnutí plynu považují za meziplyn :roll: :D .

_________________
Xantia HDi 66 kW/2001 - žádná raketa, ale to pohodlíčko!!!ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz