Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - studeny start
Právě je čtv 28. bře 2024 13:09:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: studeny start
PříspěvekNapsal: pon 28. pro 2009 16:23:09 
Offline

Registrován: pon 28. pro 2009 16:14:11
Příspěvky: 4
Zdravim, rad bych pozadal o radu, s klesajici teplotou zacala ma 2.1cka po nastartovani "pokaslavat". Chytne hned, ale par vterin trva, nez se chod motoru srovna. Budi dojem, ze bezi na tri valce, trva to tak 3-4 vteriny. Zhavici, svicky jsem dal nove, zkusim je sice zkontrolovat, ale nevim, jestli nebude problem jeste nekde jinde. Mate prosim nekdo zkusenost?

Diky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: pon 28. pro 2009 17:50:27 
Offline

Registrován: čtv 26. lis 2009 15:13:48
Příspěvky: 27
Kdy bylo seřizované čerpadlo a vstřiky?to by mohl být onen problém,Hodně lidí na to nebere ohled dokud to jede a pak je z toho potíž která v zimě nadělá spoustu starostí a problémů.Tož to zkus nechat odstříknout a uvidíš a čerpadlo by taky mělo chodit na stolici alespoň při intervalech výměny rozvodů,palivo u pump bývá hodně nečisté a zanáší se to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: pon 28. pro 2009 18:28:00 
Offline

Registrován: pon 28. pro 2009 16:14:11
Příspěvky: 4
- vstřiky jsem osobně odnesl ke kontrole v létě do bosch servisu, údajně vpořádku
- čerpadlo má po kompletním přetěsnění najeto asi 65000km
- naft. filtr měním po 20tis., někdy dřív, teď je nový.

Je mi jasné, že těch příčin může být moc. Podobně se to projevovalo i loni na podzim, to ale nežhavila jedna svíčka, kterou jsem vyměnil (z druhého motoru, co mám doma), byla sice starší, ale problém se tím vyřešil. Když to teď začalo, tak jsem si řekl, že dám všechny nové, abych to pořád nemusel rozebírat a ono nic.
:?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: úte 26. led 2010 14:55:15 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 9:47:49
Příspěvky: 3
Principielně by se chod 2.1 měl srovnat cca do 3 sekund po startu...
K tomu pokuckávání - mohlo by to dělat i přivzdušňování palivové soustavy, koukni se před startem jestli nemáš bublinky v těch průhledných hadích. Případně bych zkusil pumpnout ručně balónkem ;)

_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: čtv 28. led 2010 7:22:11 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2010 7:17:32
Příspěvky: 15
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Máš tutově po delším stání přivzdušněné čerpadlo na vysokotlaku. Většinou prolíná nafta snímačem polohy na čerpadle a pak se to zavzdušní. Dělá to právě v zimě. Podrobně jsem to popisoval na starém fóru . Hledej

_________________
X2 Break 2,1TD 98


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: ned 07. úno 2010 1:05:48 
Offline

Registrován: ned 07. úno 2010 0:57:13
Příspěvky: 9
Bydliště: Stará Ľubovňa
Skontroluj prepadové hadičky na vstrekoch, či niektorá dobre netesní. Väčšinou je to potom dookola vstreku mastné. To spôsobí spadnutie nafty. Skús ráno dotlačiť naftu ručne pumpičkou. Alebo to bude tak, ako napísal hore Váňa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: úte 09. úno 2010 10:40:24 
Offline

Registrován: pon 28. pro 2009 16:14:11
Příspěvky: 4
Chlapi diky, az bude tepleji, omrknu to, ted mi prislo, ze se to zlepsilo a dokonce i pri -20 to chytlo bez problemu. Pravda po tydennim stani na horach se to chvili opet prevalovalo, ale chytlo...
Rekl bych Vano, ze to bude Tva diagnoza. Jenom mne vydesila cena za ten snimac polohy (kterou jsi uvadel na starem foru).
Mej te se a diky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: úte 09. úno 2010 11:56:55 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 8:50:07
Příspěvky: 111
Váňa píše:
Máš tutově po delším stání přivzdušněné čerpadlo na vysokotlaku. Většinou prolíná nafta snímačem polohy na čerpadle a pak se to zavzdušní. Dělá to právě v zimě. Podrobně jsem to popisoval na starém fóru . Hledej

Souhlasím !!!!

_________________
Opravy a renovace Citroën http://www.kmcentrum.ic.cz 603 161 805 med.citroen@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: úte 09. úno 2010 11:58:08 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 8:50:07
Příspěvky: 111
Duke píše:
Skontroluj prepadové hadičky na vstrekoch, či niektorá dobre netesní. Väčšinou je to potom dookola vstreku mastné. To spôsobí spadnutie nafty. Skús ráno dotlačiť naftu ručne pumpičkou. Alebo to bude tak, ako napísal hore Váňa.

Prosím tě nepiš tu blbosti,přepadové hadičky od vstřiků jsou jen na to,aby nafta,kterou nevezme vstřik šla z5!!! záleží jen na stavu čerpadla,a to píše,že je ok ;-)

_________________
Opravy a renovace Citroën http://www.kmcentrum.ic.cz 603 161 805 med.citroen@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: stř 10. úno 2010 12:21:58 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
Ten přepad má na to opravdu vliv.Stačí,aby ti 100procentně netěsnil balonek,a rozpojíš jeden přepad,a zítra nenatočíš,nafta bude zapadlá až někde v nádrži :lol:
Tohle jsem měl já,mám čerpadlo a vstřiky po repasi,a brutálně mi padala nafta,vyměnily se přepady,a je to o mnoho lepší.

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: čtv 11. úno 2010 9:14:56 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2010 7:17:32
Příspěvky: 15
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Mariane, ta cena snímače polohy i mě vyděsila, ale jde to docela spolehlivě zalepit nějakým dobrým epoxydem. Jen to chce oddeklovat čerpadlo, odpojit trubky vysokotlaku a vyndat snímač. Mám to už udělané 1,5 roku a v pohodě. Dle servisu je to dost běžná závada na starém čerpadle, kde se ta pryskyřice teplem separuje od obalu. Poznávací znamení je, dát si na zpátečku od čerpadla průhlednou hadičku a po nastartování z ní jdou byblinky, nekdy až pěna. Po opravě se vrací jen nafta bez bublin.
Mnoho zdaru. Ivan

_________________
X2 Break 2,1TD 98


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studeny start
PříspěvekNapsal: čtv 11. úno 2010 10:42:16 
Offline

Registrován: pon 28. pro 2009 16:14:11
Příspěvky: 4
Diky, psal jsem Ti Vano SZ (i na xantiaklubu), koukal jsi prosim na ni? Ten snimac jde normalne vyndat a vratit zpet bez jakekoli obavy, ze by se zmenilo nastaveni nejakych parametru cerpadla? Az se otepli, urcite se na to mrknu. Zatim to neni kriticke, ale mam rad veci v poradku a funkcni. Kazdopadne diky.

Marian


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz