Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Teče mi palivové čerpadlo Bosch
Právě je pát 29. bře 2024 0:09:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Teče mi palivové čerpadlo Bosch
PříspěvekNapsal: sob 19. lis 2011 16:07:09 
Offline

Registrován: pon 15. úno 2010 14:18:11
Příspěvky: 6
Dobrý den všem,
zjistil jsem, že mi teče palivové čerpadlo. Na fotce je vidět, kde přesně teče. Červená šipka označuje šroub, ze kterýho to teče. Na tom šroubu je nasazenej takovej gumovej klobouček s hadičkou, kde ta nafta teče, žlutá šipka. Zkoušel jsem to čerpadlo rozebrat. Sundal jsem jen to víčko, který je přišroubovaný jen čtyřma francouzkýma šroubama. Pod víčkem je pružina a na víčku je taková kruhová membrána ze který vede váleček a je tam ještě takovej plastovej kroužek. Zkoušel jsem i vyšroubovat ten šroub zkrz který teče ta nafta. Je to šroub z hliníku, uprostřed je díra asi tak 1 milimetr. Zkoušel jsem to profouknout a jde to z obou stran.
Mám několik otázek. Má ten hliníkovej šroub bejt z obou stran průchozí? Pokud ne, dá se někde koupit, protože v tom případě je chyba zde. Nebo, má vůbec bejt v tom prostoru uvnitř čerpadla nafta, pokud ne, co způsobuje, že tam je. Nebo, má bejt na tom víčku nějaký těsnění, když napumpuju naftu do čerpadla tak slyším syčení. Třeba tam někde uniká podtlak a nafta se dostává kam nemá a pak tím šroubem teče.
Pokud by někdo o tom věděl více, prosím poraďte.


Přílohy:
SAM_0611.JPG [161.02 KiB]
Zatím nestaženo
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teče mi palivové čerpadlo Bosch
PříspěvekNapsal: pát 25. lis 2011 21:44:58 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
Ahoj,ten šroub má být průchozí,je to tuším na nějaké vyrovnání tlaku v čerpadle a to že tamtudy teče nafta je chyba,někde v čerpadle něco netěsní.
Jak jsi rozebral ten vršek to jsi neudělal moc dobře,ta membrána s válečkem je turbokorektor-přidavač nafty podle tlaku turba,a tím sis to asi rozhodil,nebude to jako předtím,je třeba dávat pozor na polohu těch součástek.

Radím búď někam poslat čerpadlo na repas a přetěsnění a nebo sehnat jiné netekoucí ;)
P.S:Tohle čerpadlo mám doma schované,netekoucí v případě že bys sháněl se mi ozvi ;)

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz