Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - cvakání ventilů při 2000ot
Právě je čtv 28. bře 2024 13:20:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: cvakání ventilů při 2000ot
PříspěvekNapsal: stř 30. čer 2010 18:32:50 
Offline

Registrován: čtv 03. pro 2009 17:41:51
Příspěvky: 48
Bydliště: Plzeňň
Ahoj,poradite?Když se rozjíždím na plný plyn,tak mi asi od 1800 do 2500 při zařazení kvaltu a následného prudkého sešlápnutí plynu trochu škube motor a ozve se krátce zvuk,jako když má motor velký předstih.Takové to cvakání ventilů jako měly škodovku 120,když měly velký předstih,nízké otáčky a prudce se šláplo na plyn.Je to normální?Ozývá se to často i když přidám plyn a motor nemá moc velké otáčky.Jako kdyby to mělo velký předstih nebo čidlo,které to sleduje mělo pomalou reakci,nebo bylo zasrané?Nebo je možné,že by rozvodový řemen ventilů byl posunutý o zub?Řemen tam dával zkušený automechanik.Nebo mi to někdy při rozjíždění a šlápnutí na plyn chcípne a střelí do výfuku nebo sání?Lambda i diagnostika je dobrá.Jsem z toho magor. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cvakání ventilů při 2000ot
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp 2010 12:46:37 
Offline

Registrován: čtv 12. srp 2010 12:36:56
Příspěvky: 4
Ahoj, prosím o radu. Mám XI 2.0i 16 V a taky poslední dobou pozoruji kolem 2-2,5 tis. otáček převážně při jízdě do kopce cinkání ventilů jako na staré Š 120. Výkon motoru mi přijde normální a spotřeba do 8 l. Auto má najeto 260tis. Nevím jestli by to s tím mohlo souviset, ale před časem při měření emisí jsem neprošel. Při volnoběhu jsem měl obsah CO 2x vyšší a ve výfuku prý bylo dost nespáleného benzínu. Při 2,5 tis. ot. se hodnoty téměř srovnaly. Bylo mi doporučeno, že mám zkusit vyměnit svíčky, popř. LS a kat. Zatím jsem vyměnil pouze svíčky a filtry. Olej měním pravidelně po 15. tis. Castrol Magnatec 5W 40. Kontrolka motoru nesvítí a myslím, že z toho důvodu na diagnostice nic nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cvakání ventilů při 2000ot
PříspěvekNapsal: úte 21. zář 2010 7:40:15 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 6:13:09
Příspěvky: 20
Bydliště: Orlické hory
Maxipes píše:
Ahoj,poradite?Když se rozjíždím na plný plyn,tak mi asi od 1800 do 2500 při zařazení kvaltu a následného prudkého sešlápnutí plynu trochu škube motor a ozve se krátce zvuk,jako když má motor velký předstih.Takové to cvakání ventilů jako měly škodovku 120,když měly velký předstih,nízké otáčky a prudce se šláplo na plyn.Je to normální?Ozývá se to často i když přidám plyn a motor nemá moc velké otáčky.Jako kdyby to mělo velký předstih nebo čidlo,které to sleduje mělo pomalou reakci,nebo bylo zasrané?Nebo je možné,že by rozvodový řemen ventilů byl posunutý o zub?Řemen tam dával zkušený automechanik.Nebo mi to někdy při rozjíždění a šlápnutí na plyn chcípne a střelí do výfuku nebo sání?Lambda i diagnostika je dobrá.Jsem z toho magor. :roll:


Nevím co máš za motor (stálo by za to doplnit si podpis), ale např. na motoru 1,8i 8v se musí seřizovat ventily (podložkami). Rozdíl byl v mém případě citelný.

_________________
C1 1,0i SX 2009
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz