Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - autoradio vs. diagnostika
Právě je čtv 28. bře 2024 21:21:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: pon 26. zář 2011 20:12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. úno 2011 13:22:34
Příspěvky: 166
Bydliště: Karviná
Díky. Zítra to buď koupím nebo objednám.

_________________
Obrázek
XM Berline 2.5TD Exclusive 1997
C4 Coupe 1,6 16v VTR Image 2007 Lucifer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě 2014 18:43:56 
Offline

Registrován: úte 27. lis 2012 23:03:29
Příspěvky: 21
Tak jsem byl dnes v originálním servise a měl jsem v úmyslu udělat něco s autorádiem (originál z vozu Peugeot). Nastíním problém: Mám autorádio a mám ho i namontované. Pro mou potřebu hraje dobře, protože nejsem žádný fajnšmekr. V tom originálním servise mi ho kdysi zprovoznili (spárovali, nebo jak se tomu říká), ale... Jde na něm ovládat palubní počítač, co mi ale trochu vadí, že se nezobrazuje stanice na displeji palubního počítače. Nu a s tímhle jsem do servisu přijel. Mimo jiné, samozřejmě (výměna lambda sondy a brzd.) No a odpoledne mi technik volal, že v tomto vozidle nikdy nebylo originální autorádio, že v něm byla sice udělaná příprava, ale že tam chybí nějaký drát k displeji a že se stanice nikdy nebudou zobrazovat. To se mi ale zdá HODNĚ ujeté. No a co bych potřeboval vědět. Je pravdou co tvrdí technik, že "to nejde", nebo je někde nějaké jiné nastavení, nebo se to nedá nastavit ani přes diagnostiku? Neví někdo postup, jak se nastavuje autorádio v diagnostice? Samozřejmě to nebudu dělat já, tak dobrý nejsem a diagnostiku nemám :D Ale mohl bych argumentovat... Budu vděčný za každou odpověď. Jirka.

Jo ještě auto C4 1,4 16V, ročník 2008, VIN VF7LCKFUC74842904


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: stř 04. čer 2014 12:03:44 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 15:22:45
Příspěvky: 49
Bydliště: Brno
podle VIN:
REPRODUKTOR -BEZ REPRODUKTORŮ
OVLÁDÁNÍ AUTORÁDIA - BEZ DÁLKOVÉ OVL AUTORÁDIA

takže jistě i bez radia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: stř 09. črc 2014 11:24:52 
Offline

Registrován: úte 27. lis 2012 23:03:29
Příspěvky: 21
Viteon...Dobrá tedy, je mi jasné, že to auto bylo bez autorádia a bez reproduktorů. Ale... kdybych náhodou to autorádio chtěl dodatečně domontovat, třeba v origo autoservisu a byla tam příprava na autorádio, tak jedině bych tam mohl dát neoriginální, s vlastním displejem? A kdybych se přesto rozhodl pro originální autorádio, tak by to nešlo? Nebo by museli udělat určitý zásah do elektroinstalace, případně výměnu displeje? Nebo ten displej nepodporuje žádné originální autorádio? Proč tedy jdou ovládat pomocí toho autorádia některé funkce palubního počítače? Ono to originální hraje a jediná chyba je, že se nic nezobrazí na displeji palubního počítače. Teď už to řešit pravděpodobně nebudu, protože jsem si už zvyknul a až tak mi to nevadí. Ale z principu, jsem z minulého zaměstnání naučen, že "nejde" prostě nemám ve svém slovníku. Jinak ti děkuji za reakci, Jirka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: stř 09. črc 2014 12:54:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
diag a nastaveni zobrazovani informaci pp
asi je nastaveny na "bez rozhlasoveho prijimace"

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: čtv 10. črc 2014 9:08:51 
Offline

Registrován: úte 27. lis 2012 23:03:29
Příspěvky: 21
Havlicek.Lukas... Zdravím tě. Pochopil jsem správně, že "někde" v diagnostice je položka : "zobrazování informací palubního počítače" (Ta položka se dá rozkliknout nebo jsou tam dány přímo možnosti?). A dále možnost "bez rozhlasového přijímače" - ta položka se dá opět rozkliknout? Víš, mi se jeví jako nejpravděpodobnější, že v tom našem autorizovaném servise s tou diagnostikou neumí pořádně pracovat. Nebo možná umí, bylo jim to na nějakém školení dokonce i vysvětleno, ale zapomněli to, protože s tou položkou nepracují často. Je prostě nepochopitelné, že tlačítky na autorádiu lze ovládat některé funkce palubního počítače a podle nich tam chybí vodič, který je nutný pro zobrazování informací z autorádia. Děkuji za reakci a těším se na odpověď... Jirka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: čtv 10. črc 2014 19:25:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
vodic tam zadny nechyby z duvodu ze radio i PP komunikuji pres CAN zbernici kdyby jeden z kabelu chybel nefungovalo by to vubec

uz si presne nepamatuju co kde jak je ale urcite tam jsou polozky pro palubni pocitac
nejlepsi je diagnostiku delat u nejakeho baraznika kterej to ma jako zabavu a bavi ho se vzdelavat dal

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: čtv 10. črc 2014 19:52:04 
Offline

Registrován: úte 27. lis 2012 23:03:29
Příspěvky: 21
Havlicek.Lukas... Zdravím v podvečer. Máš pravdu, asi to tak udělám. A co se pak bude dít v tom našem autorizáku (pokud to půjde), popíšu až to někde vyzkoušíme zprovoznit. Blbé je že tady v okolí Frýdku-Místku neznám nikoho z garážníků, kteří by disponovali Lexií. To jsou samé Texa, Bosch a pod. :D a Lexia nikde. No nic, budu muset pohledat nějakou garáž s Lexií na internetu a nebude mi vadit ani jízda někde dále, alespoň si uděláme výlet. Po Chorvatsku jsem nějaký rozlenošený a rozmlsaný:D Ještě jednou děkuji za reakci, přeji úspěšný zítřejší den a hezký víkend.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: čtv 10. črc 2014 19:53:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
ja uz mam vikend :P :oops:

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: pát 11. črc 2014 10:06:34 
Offline

Registrován: úte 27. lis 2012 23:03:29
Příspěvky: 21
Havlicek.Lukas... No vida :D Nu a teď jsou tady možnosti: 1. Kapitalista se zbláznil, když ti dal v pátek volno, 2. Máš dovolenou, 3. vybíráš náhradní volno, 4. vyhořela fabrika :D :D ...Tak si ten víkend užij ve zdraví a pohodě s rodinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: pát 11. črc 2014 11:24:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
no my mame smeny v praci jen od pondelka do ctvrtka ale zase makam od 6.30 do 17.10 (18.30 - 5.10)
to je vyhoda pracovat v jedne z nejvetsich automobilek v CR :lol:

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: pát 11. črc 2014 13:23:21 
Offline

Registrován: úte 27. lis 2012 23:03:29
Příspěvky: 21
Havlicek.Lukas... Aha, to já dělám (ač bych nemusel vůbec) od 07.00 - 19.00 hod. a 19.00 - 07.00 hod. Vždy dva dny den, dva dny noc a čtyři dny volné. Ale pozor... Když říkám, že dělám, tak je to jen takové to pocitové, že tam musím být... Sem tam něco opravím v PC, nebo naedituju a to je tak vše. S minulým zaměstnáním se to VÚBEC nedá srovnat. U nás je automobilka Hyundai a kolega, co kdysi dělal se mnou, tam šel pracovat. Během tří měsíců zhubnul 15 kg a okomentoval to tak, že větší dřinu a buzeraci nezažil. Dělá na tři směny a přitom platově je na tom stejně, ne-li hůře jako já. On, na rozdíl ode mě, ještě pracovat musí. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: pát 11. črc 2014 13:31:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
ja za 9 let v TPCA pribral 30kg :shock:

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: pát 11. črc 2014 13:49:17 
Offline

Registrován: úte 27. lis 2012 23:03:29
Příspěvky: 21
Kolega odešel se mnou ve stejný den v roce 2005 a když jsem ho pak po těch třech měsících zase viděl, tak jsem nabyl dojmu, že má vážnou nemoc. Pendrek nemoc. Dělal na lince, kde se montují snad podvozky, či co, jednotvárná práce, s rukama nad hlavou a montoval snad 4 šrouby, či jak mi to vysvětloval. Prostě stejná práce celý den. Jednou za čas se prostřídal s dalšími kolegy, ale zase na té samé lince. Teď dělá ve svařovně a pochvaluje si to. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoradio vs. diagnostika
PříspěvekNapsal: úte 15. črc 2014 12:56:08 
Offline

Registrován: úte 27. lis 2012 23:03:29
Příspěvky: 21
Havlicek.Lukas... Tak jsem si včera na internetu vyhledal všechny autoservisy v okr. Frýdek-Místek kde opravují i Citroeny a dnes jsem rozjel sondovat, kde by měli autodiagnostiku Lexia. Hned v prvním, který jsem našel, se mě ujal kluk odhadem na 30 let, velice slušný a podle mě věděl, o čem je řeč, protože když jsem mu vysvětlil, co bych vlastně požadoval, tak jen řek " No problém", vzal Lexiu, napíchnul na zásuvku a během tří minut bylo hotovo. Díval jsem se mu pod prsty a přitom jsem viděl, že už v mé konfiguraci bylo množství položek (např. multifunkční volant, posilovač řízení, nebo palubní počítač) a vždy u té položky bylo na výběr Ano v další položce, závada - Ne). U položky "autorádio" bylo ale "Ne" a v položce závada nebylo nic. Tak jen změnil na "Ano" a hned se v té položce závady objevilo "Ne". Tímto úkonem to bylo nastaveno, pak to jen "nějak" uložil, vypnul diagnostiku a bylo hotovo, vše se zobrazuje na displeji tak, jak má. Při placení se jen usmál a řekl, že to nestálo za řeč. Doslova jsem mu vnutil pětikilo a ještě k tomu má o několik zákazníků více. Pak jsem zajel do autorizovaného servisu Citroen, nechal si zavolat vedoucího, vysvětlil jsem mu co jsem chtěl a nebylo uděláno a v kůži technika, který měl a neudělal, bych nechtěl být ani náhodou. Až mi ho bylo líto, jak blekotal něco v tom směru, že nevěděl, nemohl, neukázalo mu to, apod. Rozešli jsme se sice v dobrém ale jak jsem mu sdělil, v autorizovaném servise mě už nikdy nikdo neuvidí. Takže shrnu: stanice se na displeji PP zobrazují jak mají a je moje věc, že jsem dal technikovi co jsem mu dal. Jinak by to bylo zadarmo. Naprostá spokojenost a Lukáši tobě děkuji za cenné rady.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz