Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Koupě C4 s 1.6 HDI 80KW
Právě je pát 29. bře 2024 15:38:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupě C4 s 1.6 HDI 80KW
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě 2015 18:11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2015 17:56:41
Příspěvky: 3
Dobrý den.
Potřeboval bych poradit od zdejších profíků. Chtěl bych si pořídit první C4 v kupéčku s motorem 1.6 HDi 80KW. Problém je že tento motor vůbec neznám. Moje otázka zní. Jaký je tento motor? Pružný, líný, spolehlivý či ne atd. Hlavně na co si mám dát obecně u tohoto motoru pozor a jak to můžu eliminovat. Po čem mám u bazarového auta koukat. Má smysl tento motor kupovat s nájezdem okolo 200.000km?

Snad jsem to popsal dobře a budu vděčný za všechny Vaše tipy. 8-)

_________________
C4 1.4VTi 70kw 2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě C4 s 1.6 HDI 80KW
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě 2015 21:34:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Ty chceš vyměnit tu stávající za 1.6 HDI nebo jako další auto? Jinak u HDI bacha na vstřiky,turbo,FAP....auto s tímhle nájezdem a touhle motorizací vidím jako velkou bezednou díru a pokud neplánuješ jezdit velké vzdálenosti,tak mi to ani nedává smysl.
A ještě jedna věc,vzhledem k tomu,že to je nafťák,tak bude mít dvojhmotu.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě C4 s 1.6 HDI 80KW
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě 2015 22:56:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2015 17:56:41
Příspěvky: 3
Samozřejmě že bych chtěl další auto do rodiny. S dvojkovou C4 jsem spokojen a nechám si jí :-) Dvouhmota a FAP můžou a nemusí být problém u slušného kusu. Auto plánují na vyšší nájezdy. Spíš jsem myslel, jestli má tento motor se reálně při rozumné údržbě dožít třeba 500.000km jako některá TDI. A nebo jestli je to jak THP co se po 100.000 vysype a někdy i dřív.

_________________
C4 1.4VTi 70kw 2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě C4 s 1.6 HDI 80KW
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě 2015 6:07:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak motor(pokud měl správnou péči)má vždycky šanci,já viděl i 1.3 Felicii s 370 tisíci nebo 1.2 Fábii s 350 tisíci km a fungovaly úplně normálně, :D a dost lidí by se možná divilo,kolik má ten jejich miláček s tachometrovými 85 tis. ve skutečnosti najeto. :lol: Ta dvojhmota v těchto km bude dle mého soudu buď na hraně nebo již byla měněná a nebo tam také není,protože dost lidí to k vůli ceně nahradilo normální spojkou a to samé platí pro FAP filtr,vstřiky a turbo.Pro vstřiky a turbo samozřejmě neplatí to,že by v motoru nebyly. :D Problém tedy nebudou ty najeté km,ale pokud bych kupoval takový vůz,tak jedině s doloženou historií,kde bude jasné co se a kdy na autě dělalo.Tedy zavolat do servisu a ověřit,ne že se spokojím s hrstí účtenek,které dokazují leda tak to,že někdo někdy koupil nějaký díl.Další věc je,zda nebylo auto havarované,zejména zda nedostalo ránu tzv.na komoru,tedy nějaký náraz na přední kolo.To potom většinou dlouho netrvá a začnou problémy s převodovokou,zavěšením atd.
P.S.A k tomu THP,tam není problém v motoru,ale v oleji a servisních intervalech.A stejně tak dobře,ze stejného důvodu,se vysype i VTI,jen u těch THP(k vůli většímu zatížení komponent)se to projevuje častěji. :idea:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz