Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - 1.6 HDI - škubání na volnoběh
Právě je pát 07. čer 2024 8:19:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 11:38:48 
Offline

Registrován: čtv 08. dub 2010 20:12:24
Příspěvky: 61
Zdravim. Předevčírem jsem začal pozorovat, že motor sebou na volnoběh mlátí, jako kdyby jel na 3válce. Jakmile ale trošku přidám, je to vpořádku, motor výkon má, včera jsem ho proháněl po dálnici a vytáh jsem z toho dokonce maximum co sem s tim autem jel (205). Další věc s tím spojená jsou horší starty. Motor se při startu jakoby zaškobrtne, zamlátí to autem ale chytne to vpodstatě hned. Nicméně hůř něž předtím, kdy to chytlo doslova "na cvrnknutí".
Další poznatky jsou, že jsem to pozoroval jen u zahřátého motoru. Což je možná způsobeno tím, že studený motor si drží vyšší otáčky. Jakmile klesnou začne se to projevovat.
Jako první mě napadá vstřik.
Co jsem tady tak procházel forum tak někdo říkal i váha vzduchu, ale to se projevovalo tak že auto nemělo výkon. S tímhle problém nemám.

-------

5.9.2010 - Takže je to jasný, jede to na tři válce, první vstřik u rozvodů je kaput. Kdyby někdo věděl o nějakým jetým, ideálně v jižních čechách, byl bych rád kdyby se ozval... třeba soukromou zprávou zde na foru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: pon 06. zář 2010 22:08:28 
Offline

Registrován: stř 28. dub 2010 13:43:12
Příspěvky: 175
nechej tu špatnou trysku repasovat cena cca 3000,- nová 10 000,-

_________________
C4 1,6Hdi 80kw Coupe VTS 16V FAP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: pon 06. zář 2010 22:42:13 
Offline

Registrován: čtv 08. dub 2010 20:12:24
Příspěvky: 61
scott píše:
nechej tu špatnou trysku repasovat cena cca 3000,- nová 10 000,-

Právě že do nový se mi investovat neche, zvlášťe když stejný osud muže zanedlouho potkat i ty další. Už jsem objednanej do BOSCH servisu v Soběslavi tak jsem na to zvědavý.
Jinak jak jsem si to teď tak dal do souvislosti, tak ta tryska už byla načatá pěkně dlouhou dobu. Motor sem tam škubnul vpodstatě už když sem to koupil, akorát že jsem to dával za vinu dvouhmotě, protože to dělalo opravdu jen velmi zřídka. Od té doby mám najeto 20 000 a motor se choval víceméně pořád stejně. Jen subjektivně jsem měl někdy pocit že to jede líp a někdy hůř, ale to těžko říct zda to bylo tím a nebo to bylo opravdu jenom subjektivní. Poslední 1000km se to ale začlo zhoršovat. Nejprve to škubalo jen lehce a někdy, pak víc, ale někdy to přestalo, no až nakonec začal chvílema vynechávat uplně jeden válec. Když jsem ten motor pak prohnal, na chvíli se chytnul a teď už to jede na tři furt. Podotýkám že popisované škubání se projevovalo pouze na volnoběh, nebo ve velmi nízkých otáčkách, řekněme do 1300 ot/min. No, teď jsem jen trošku nervozní jestli ta tryska nekapala a nenadělala v pístu nějakou paseku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: ned 12. zář 2010 0:35:22 
Offline

Registrován: ned 14. bře 2010 16:13:24
Příspěvky: 130
Bydliště: Hodonínsko
Tak to mam asi stejny problem. Nastesti jen u studeneho motoru to vynechava, ikdyz to uz dela uz vic jak pres 15Tkm :lol: . ( Vecne tam leju TDA od castrolu, ale uvazuju ze zkusim do nadrze nalit 1/4L petroleje + olej do 2T 100ml na 60l nafty- u stareho dehta to melo utisujici efekt :twisted: ) Jinak pravda davat 10T za 1 vstrik ( na to snad neni ani smajlik) krat 4. (nebo repas 7T) + prace= pekna palka (ale nekde psali na pezotackym, fordackym , ze je uz i dokonce opravuji a s uspechem, ale nevim) A staci 1 spatna nafta a jedem znovu :shock:
PROTO PRI KAZDEM TANKOVANI PRIDAVAT COKOLIV, CO ZVYSI MAZIVOST NAFTY ( dnesni nafta pomalu ani nevzlina, spise jen smrdi a odmastuje) A asi ti to delala ze zacatku tohle http://www.youtube.com/watch?v=ATZoXMT74uE&NR=1

_________________
1.6 HDi 66Kw + ANTI H.I.D Halogen 2x130W ( Já nevidim -Ty oslepneš!!)
Skvely motor, jen kdyby se do nej nesrali EKOTERORISTI (EGR a jine umrtvovace a zvysovace spotreby) Zlaty 1,9D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: pon 13. zář 2010 19:46:46 
Offline

Registrován: čtv 08. dub 2010 20:12:24
Příspěvky: 61
JIRICEK01 píše:
Tak to mam asi stejny problem. Nastesti jen u studeneho motoru to vynechava, ikdyz to uz dela uz vic jak pres 15Tkm :lol: . ( Vecne tam leju TDA od castrolu, ale uvazuju ze zkusim do nadrze nalit 1/4L petroleje + olej do 2T 100ml na 60l nafty- u stareho dehta to melo utisujici efekt :twisted: ) Jinak pravda davat 10T za 1 vstrik ( na to snad neni ani smajlik) krat 4. (nebo repas 7T) + prace= pekna palka (ale nekde psali na pezotackym, fordackym , ze je uz i dokonce opravuji a s uspechem, ale nevim) A staci 1 spatna nafta a jedem znovu :shock:
PROTO PRI KAZDEM TANKOVANI PRIDAVAT COKOLIV, CO ZVYSI MAZIVOST NAFTY ( dnesni nafta pomalu ani nevzlina, spise jen smrdi a odmastuje) A asi ti to delala ze zacatku tohle http://www.youtube.com/watch?v=ATZoXMT74uE&NR=1

To co je na tom videu je uplně něco jiného. Motor má zvuk pravidelnej, žádný takovýhle houpání. Jenom se trošku víc klepal. Přisuzoval jsem to horším silentblokům a dvouhmotě. Přece jenom když sem to auto kupoval, tak mělo najeto 126 000 km. Nicméně posledních 500 km se to zašlo zhoršovat a teď už to jde jen na tři válce... na volnoběh jenom. Nicméně zvuk je kupodivu pořád relativně vpohodě. Pravidelný, žádný houpání. Troufnu si říct že naprostý laik by kromě toho škubání na volnoběh nic nepoznal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: pon 20. zář 2010 16:49:42 
Offline

Registrován: čtv 08. dub 2010 20:12:24
Příspěvky: 61
Tak auto je od 15.9.2010 (středa) v servise a zatím se jim nepodařilo vyndat vstřiky. Technik říkal že takhle zarostlý vstřikovače tam ještě neměli :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: pon 27. zář 2010 21:34:17 
Offline

Registrován: ned 14. bře 2010 16:13:24
Příspěvky: 130
Bydliště: Hodonínsko
asysy píše:
Tak auto je od 15.9.2010 (středa) v servise a zatím se jim nepodařilo vyndat vstřiky. Technik říkal že takhle zarostlý vstřikovače tam ještě neměli :D

Tak to bude hodně drahé!! A nebo to delaji poprvni a nevi jak na to.

_________________
1.6 HDi 66Kw + ANTI H.I.D Halogen 2x130W ( Já nevidim -Ty oslepneš!!)
Skvely motor, jen kdyby se do nej nesrali EKOTERORISTI (EGR a jine umrtvovace a zvysovace spotreby) Zlaty 1,9D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: úte 28. zář 2010 0:09:23 
Offline

Registrován: čtv 08. dub 2010 20:12:24
Příspěvky: 61
JIRICEK01 píše:
asysy píše:
Tak auto je od 15.9.2010 (středa) v servise a zatím se jim nepodařilo vyndat vstřiky. Technik říkal že takhle zarostlý vstřikovače tam ještě neměli :D

Tak to bude hodně drahé!! A nebo to delaji poprvni a nevi jak na to.

No tak člověk by čekal že v diesel servise by si s tim měli poradit. Kde jinde když ne tam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: sob 09. říj 2010 23:55:04 
Offline

Registrován: ned 14. bře 2010 16:13:24
Příspěvky: 130
Bydliště: Hodonínsko
Jen takova otazecka. Jak jsi dopadl?

_________________
1.6 HDi 66Kw + ANTI H.I.D Halogen 2x130W ( Já nevidim -Ty oslepneš!!)
Skvely motor, jen kdyby se do nej nesrali EKOTERORISTI (EGR a jine umrtvovace a zvysovace spotreby) Zlaty 1,9D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: ned 10. říj 2010 14:34:41 
Offline

Registrován: čtv 08. dub 2010 20:12:24
Příspěvky: 61
JIRICEK01 píše:
Jen takova otazecka. Jak jsi dopadl?

No dopadl jsem tak, že jsi pro auto jdu teprve zejtra. 14 dní ty vstřiky dolovali ven, nakonec se jim podařilo 2 přetrhnout jak to bylo zarezlé. Vpořádku se jim podařilo vyndat pouze jeden a ten když jsem vyděl jak byl shnilej, tak jsem nechápal. Dva z těch 4 dokonce vyndali i s nějakou vložkou co je nalisovaná v hlavě!!!. A protože se to nedá koupit samostatně, jedině s celou hlavou, tak to nechávali vyrobit. Navíc mi říkal že tam byla příšerná nafta(naposled jsem tankoval v J.Hradci u Agipu), takže mi bylo řečeno že musej zkontrolovat i čerpadlo. Plus vyčistit vpodstatě celou palivovou soustavu včetně nádrže. No takže jsem sehnal na netu jetý vstřikovače za 8k všechny 4 a donesl je tam. Oni je proměřili, zjistili že jsou OK a začli to dávat do kupy. Tenhle pátek (9.10.2010) jsem tam volal jak jsou na tom a řekli mi že už to běží a že si pro to mám v pondělí dojet. Celkovou cenu zatím nevim, nicméně když jsem s nim mluvil naposled tak říkal že práce by se měla vejít do 10k. Takže dohromady kolem 18 000,- Kč i s těma vstřikovačema, který jsem dodal. Po téhle zkušenosti si asi příště rozmyslím jestli půjdu do ojetého dieselu. I když na druhou stranu se mi s tim jezdí dobře a ta nízká spotřeba je super. Každopádně už se těším až to zase budu moc projet. Zítra dám ještě kdyžtak vědět kolik to tedy stálo dohromady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: ned 10. říj 2010 22:46:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. čer 2010 19:30:18
Příspěvky: 22
Bydliště: Drnovice
ahoj prosimte co to mas za motor a kolik to ma najety ze je to tak KO :o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 0:03:30 
Offline

Registrován: čtv 08. dub 2010 20:12:24
Příspěvky: 61
mira69 píše:
ahoj prosimte co to mas za motor a kolik to ma najety ze je to tak KO :o

1.6 HDI FAP 80kW, najeto 145 000. Kupoval jsem to při nájezdu 126 000. Dovoz z Německa. Rok výroby 12/2004.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 20:55:22 
Offline

Registrován: čtv 08. dub 2010 20:12:24
Příspěvky: 61
Tak změna. Pro auto jedu až zítra. Prý jim to tam někde prosakoval olej, tak to ještě přetěsňovali... no jsem na to zvědavej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: úte 12. říj 2010 17:54:40 
Offline

Registrován: čtv 08. dub 2010 20:12:24
Příspěvky: 61
Takže auto je doma. Servis si naúčtoval dohromady 15 000 Kč. + 1800 za plnou nádrž. Auto jede stejně jako před opravou s tim rozdílem, že na volnoběh běží na 4 válce a má o něco zdravější zvuk. Suma sumárum mě tedy oprava vyšla na 23 000,- Kč, včetně vstřikovačů, které jsem sehnal a dodal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 HDI - škubání na volnoběh
PříspěvekNapsal: úte 12. říj 2010 20:23:13 
Offline

Registrován: ned 14. bře 2010 16:13:24
Příspěvky: 130
Bydliště: Hodonínsko
Takze nakonec pekna palka :shock: A ted otazka na jak dlouho to vydrzi? :?:

_________________
1.6 HDi 66Kw + ANTI H.I.D Halogen 2x130W ( Já nevidim -Ty oslepneš!!)
Skvely motor, jen kdyby se do nej nesrali EKOTERORISTI (EGR a jine umrtvovace a zvysovace spotreby) Zlaty 1,9D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz