Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - volnobežné otáčky
Právě je pát 19. dub 2024 2:19:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: volnobežné otáčky
PříspěvekNapsal: pát 12. črc 2013 7:38:00 
Offline

Registrován: úte 17. kvě 2011 10:44:20
Příspěvky: 9
vysoké volnobežné otáčky


ahojte,

mám voľnobežné otáčky cca 1000 keď auto stoj= a 1100 keď ide. Predtým torobilo občas, a nikdy nie keď som naštartoval, vtedy boli cca 850. Až keď som sa pohol a pustil plyn už bol voľnobeh vyšie. Potom bolo asi 4 mesiace pokoj, neurobilo to ani raz. Ale teraz to začalo znovu a robí to skoro stále a otáčka sa tvýšia už po naštartovaní.
Diagnostika ukázala chybnú váhu vzduchu ale tú chybu mi ukazuje už 5 rokov. A tieto problémi začali pred rokom. Potenciometer plynu je vraj dobrý merali ho.
Inak tie problémy začali minulý rok po výmene rozvodov, už na ceste zo servisu sa rozsvietila diagnostika motora. Šiel som do servisu že bol nesúlad na hodnotách snímača otáčok. Chyabu vymazali a odvtedy sa kontrolka nerozsvietila. Ale blbnú otáčka, že vraj to s rozvodmi nič spoločné mať nemôže. Teraz vravia že to bude váhou vzduchu, potenciometer na pleny vraj premerali a je ok. Myslíte že to môže byť tým ? Spotrebu mám 5,7-6,3 l. Skutočnú, PC ukazuje o liter viac.
Štartuje to bezproblémovo na prvý krát

A práve mi vymenili aj váhu vzduchu, aj keď som pochyboval či to pomôže aj keď stará mala v diagnostike chybu. Po výmene všetko rovnako, stále vysoký volnobeh, výkon a spotreba rovnaká ako so starou váhou.

xsara 2,0 HDI 66 KW rok 2001


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz