Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - spojka, spojkový pedál
Právě je pát 29. bře 2024 8:35:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: spojka, spojkový pedál
PříspěvekNapsal: stř 13. dub 2011 15:15:39 
Offline

Registrován: pon 31. kvě 2010 1:32:09
Příspěvky: 12
Chlapy poraďte, měl jsem (mám)takový problém se spojkou či spojkovým pedálem. Při sešlápnutí spojky mi jde od pedálu takový divný zvuk jako by šlo něco přes zuby, takový chroupnutí. Chvýlemi mám podcit jako by mělo prdnout lanko. Dal jsem pikaču do servisu, aby se na to podívali. Mám necelých 200 tis a spojka zabírá docela nahoře, tak jsem nechal vyměnit i celou spojku včetně lanka. Spojka je po výměně o.k. ale lanko je problém. Vyzkoušeli jsme 4 různá lanka od jiných výrobců z Elitu, Auto Kelly a ani jedno tam nepasuje. Citroen jako originál jsem ještě nezkoušel. nemáte s tím zkušenost? nemáte tip na stránky nebo konkrétní značku. nevím kde je problém, jestli v mechanikovi nebo v lanku? A to praskání pedálu, tak po prošlápnití bez lanka dělá taky :x . Díky za info. tomtom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka, spojkový pedál
PříspěvekNapsal: čtv 14. dub 2011 12:40:39 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
To chrupání začalo dělat i po výměně lanka. Myslím že je to v tom samoštelu. Jinak podle VIN by měl schopný prodejce najít odpovídající náhradu. V Citroenu dáš 2x tolik. Na etiketě bylo uvedeno, že to pasuje na 1.6, 1.8 a 2.0 od roku výroby 2000, citroen xsara picassso. Mluvím o lanku se samoštelem. http://www.maximizeronline.com/?action= ... 0246_40796

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka, spojkový pedál
PříspěvekNapsal: pát 15. dub 2011 11:11:48 
Offline

Registrován: pon 31. kvě 2010 1:32:09
Příspěvky: 12
Právě že lanko nemám ještě měněné, pač to hoši neuměli, jak jsem psal, dávali tam lanka od 4ř různých výrobců a ani jedno tam nešlo. Tak zatím jezdím s původním lankem a chroupu :x . V pondělí jdu už konečně do jiného servisu a mělo by být hotovo, snad. tak uvidím. Dám vědět. Díky!
Koukám, že budu muset pomalu obměňovat součástky, furt se mi něco sere :cry: Nemáš tip na elektrické ovládání zadních okýnek, tlačítka vlevo pod volantem jsou asi vyběhané...Spustí se mi jen dolů a nahoru už musím ovládat ze zadu ve dveřích, asi výměna, co? Ale toho je víc... Třeba cítím kouř od výfuku v kabině (nepravidelně, zima x teplo) a po kontrole spodku nikde nic nefouká. Ahojky :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka, spojkový pedál
PříspěvekNapsal: pát 15. dub 2011 19:22:46 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
A proč tam lanko nešlo? Nebylo náhodou o kousíneček kratší? Taky jsme museli pomoct vypínací vidličce u spojky. S těma zadníma stahovačkama neporadím, mám vzadu švihadla :lol: K tomu výfuku, můžeto být třeba špatný vlnovec, těsnění pod sběrným potrubím, tam je větší možnost, že to bude cítit v kabině, protože to nasaje přímo ventilátor do kabiny.

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka, spojkový pedál
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě 2011 18:59:25 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
Tak jak tomtom, vyřešeno? Zřejmě by i ostatní taky zajímalo jak to dopadlo.

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka, spojkový pedál
PříspěvekNapsal: sob 08. říj 2011 23:52:39 
Offline

Registrován: pon 31. kvě 2010 1:32:09
Příspěvky: 12
Omlouvám se, za malé zpoždění, ale nějak nestíhám. Nakonec jsem spojkové lanko pořídil přes kamaráda v Peugeotu (pežotu) ;) originál a nechal si to tam rovnou vyměnit a mám klid. Jinak ovladače na stahování zadních oken jsem si objednal přes autovrakoviště Vojkov, vyměnil a pohodička, šlapou jak hodinky :). Teď musím prozměnu nechat vyměnit manžetu poloosy, je celá zadělaná od mastnoty jak to někde utíká... Zdárec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka, spojkový pedál
PříspěvekNapsal: pát 27. led 2012 23:07:41 
Offline

Registrován: úte 01. úno 2011 12:36:05
Příspěvky: 96
Bydliště: Prostějov
mě zase spojkový pedál se často,především když je tepleji,nechce vracet úplně nahoru.Po uvolnění pedálu se vrátí cca ze 3/4 a potom až zcela nahoru.Jinak na řazení a funkci převodovky to nemá vliv.

_________________
Citroen Xsara Picasso Exclusive 1.8 16v (2002)
Renault Kangoo 1.4i automat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka, spojkový pedál
PříspěvekNapsal: pon 17. úno 2014 18:32:27 
Offline

Registrován: pon 07. říj 2013 11:49:59
Příspěvky: 4
Vie mi niekto poradiť aká dĺžka lanka ide na spojku Xsara Picasso 2,0 HDi,r.výr.2000?Je potrebne pri výmene lanka mať nejaké špec.náradie?Vopred vďaka za info.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz