Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - kontrolka tlaku oleje
Právě je pát 19. dub 2024 17:01:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kontrolka tlaku oleje
PříspěvekNapsal: úte 27. srp 2013 15:05:12 
Offline

Registrován: čtv 31. led 2013 19:25:16
Příspěvky: 4
zakoupeno Xsara Picasso 1,8/16V r.v. 2001.Při zapnutí zapalování se nerozsvítí kontrolka tlaku oleje. V citroenu mi řekli, že některé typy tuto kontrolku oleje nemají, že to řídí a vyhodnocuje počítač. Moc se mi to nezdá. Může mi někdo poradit kdo má stejné vozidlo zda je to pravda a kde je v opačném případě čidlo tlaku oleje. Také bych potřeboval sehnat el. schema tohoto typu Picassa. Mám knihu Opravy a údržba Picassa, ale podle ní el. schemata nesedí zvláště rozmístění pojistek. Také nejdou přední ani zadní ostřikovače a pojistky jsou v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kontrolka tlaku oleje
PříspěvekNapsal: úte 27. srp 2013 16:34:45 
Offline

Registrován: úte 01. úno 2011 12:36:05
Příspěvky: 96
Bydliště: Prostějov
Ja mam na olejove vane,nasroubovane nejake cidlo s konektorem,ale nic k nemu nevede.Pry je to cidlo hladiny oleje.
Co se tyce tech ostrikovacu,hadal bych zasekle,ci zaoxidovane motorky

_________________
Citroen Xsara Picasso Exclusive 1.8 16v (2002)
Renault Kangoo 1.4i automat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kontrolka tlaku oleje
PříspěvekNapsal: stř 09. říj 2013 19:46:14 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
Při zapnutí klíčku se rozsvítí kontrolka dobíjení, směrem doprava je další políčko tmavé a další je kontrolka mazání. Ještě se rozsvítí vedle mazání boční airbag a přední airbag, ty pochvilce postupně zhasnou, napřed přední a pak boční. Pokud ti nesvítí může to být prasklá žárovička.

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kontrolka tlaku oleje
PříspěvekNapsal: pát 25. říj 2013 12:42:46 
Offline

Registrován: čtv 31. led 2013 19:25:16
Příspěvky: 4
mě svítí kontrolka dobíjení a pak směr doprava ruční brzda a další je tmavá což by odpovídalo mazání. Mě akorát zarazilo když mi v servisu citroenu řekli, že některé typy tuto kontrolku nemají, že to všechno hlídá řídící jednotka, což mi připadalo zvláštní. zatím jsem se nesetkal s autem, které tuto kontrolku nemá. Pří čtení příspěvků na xsara picasso 1,8 16V benzín je často uváděno, že dochází k zamrzání odvětrání kliky a tím úniku oleje a k možnému zadření motoru. proto jsem si myslel, že ta kontrolka tam není, jinak by se pří úbytku oleje rozsvítila a na toto upozornila. Také jsem chtěl potvrzení od těch kdo má stejné auto a rok výroby 2001, že kontrolka je , nebo není. Jinak ano mohlo by to být žárovkou. Zatím jsem jezdil tak jak to je a nic se nestalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kontrolka tlaku oleje
PříspěvekNapsal: pát 03. led 2014 0:11:25 
Offline

Registrován: pon 10. říj 2011 22:07:54
Příspěvky: 20
Zdravím omlouvám se, ale
s tvým problémem ti asi moc nepomůžu jen mužu říct za sebe mám take 1.8 16v ale rok 2000 a kontrolka tam je a svítí při zap zapalování. Zkus tu žárovičku.

Píšu hlavně z toho důvodu, že mám na olejové vaně také prázdný konektor asi čidla hladiny oleje. Otázka zní proč není zapojené??


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz