Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Spolehlivost motoru 1.8 85kW
Právě je pát 29. bře 2024 13:25:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spolehlivost motoru 1.8 85kW
PříspěvekNapsal: pon 23. dub 2012 10:09:27 
Offline

Registrován: pon 23. dub 2012 9:48:04
Příspěvky: 1
Zdravim, jsem zde novy na foru. Chtel bych si koupit ojete auto tak na pristi 2-3 roky a zaujalo me nekolik inzeratu na Xsaru Picasso 1.8 85kW za pomerne slusnou cenu.

Jelikoz ale Citroen nemam ani nikdo v okoli chtel bych se Vas zeptat jake pripadne nejcastejsi zavady muze tento motor vykazovat, popr. auto jako celek v teto motorizaci. Koukam po roku vyroby 2004-2005 v cenach kolem 100.000 Kc.

Zaroven bych se chtel optat jak je to u Citroenu se servisem - uvitam osobni zkusenosti z Prahy jak z autorizovaneho tak neoriginalniho servisu, nerad bych zase koupil auto za vyhodnou cenu s predrazenym servisem.

Velmi dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolehlivost motoru 1.8 85kW
PříspěvekNapsal: stř 25. dub 2012 20:31:10 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:14:59
Příspěvky: 72
Se servisem ti neporadím, jsem na opačném konci republiky. Osobně jsem s autem celkově velmi - až nekriticky - spokojen a nedám na něj dopustit. Dosud jsem s ním neměl žádné zásadní potíže (až na nějakou tu prkotinu - zlobící kontakt spínače zadních dveří - vyřešeno vyčištěním, v roce 2006 klepající tyčky stabilizátoru - koupeny nové, v roce 2007 nové originání citroenovské svíčky EYQUEM, které by měly vydržet 80 tkm, výměna palivového filtru, v roce asi 2009 / 2010 preventivně rozvody, a víc si nevybavím), máme ho skoro 6 let a najeto cca. 50 tkm bez poruchy, auto velmi pohodlné, prostorné a praktické (super vyřešený vnitřní prostor a jeho flexibilita). Co se týká motoru, sám si poctivě každý rok měním olej (syntetiku 5W-40) a filtry, za těch skoro 6 let jsem mezi výměnami dolil maximálně celkově cca. 0.5 l oleje (to bylo v době, kdy jsem tam lil olej Q8, co jezdím na Valvoline, tak nic). Mimo to jednou za rok při výměně oleje vyčistím preventivně škrtící klapku prostříknutím sání sprejem (Berner) a do benzínu naleju lahvičku aditiva na vyčistění vstřikování a palivové soustavy od Sonaxu, pak je zase rok pokoj. Leju do něj v podstatě výhradně Shell V-Power Racing (100 oktanů), aktuální dlouhodobá průměrná spotřeba 7.2 l / 100 km, auto je s tímto motorem tiché, živé a není žádná brzda provozu. Jak píšu, jsem autem opravdu nadšený, když si ale chvíli počkáš, najde se tu určitě někdo (a asi jich bude více) kdo bude nespokojený se škrtící klapkou a s dolíváním (spotřebou) oleje. Přeju šťastnou ruku při výběru.

_________________
"Žofré" Citroen Xsara Picasso 1.8i16V Exclusive (2001)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolehlivost motoru 1.8 85kW
PříspěvekNapsal: čtv 26. dub 2012 12:45:05 
Offline

Registrován: stř 31. bře 2010 14:20:32
Příspěvky: 123
Keď som ho predával na 133000 zlostil ventilátor čo fúka vzduch do kabíny cez výduchy, skokovo menil otáčky, bez nejakého zjavného dôvodu - fúkal na takmer anjnižšie otáčky potom šup na 10 sekúnd na plné pecky, potom stred10 minút, potom zas naplno. Na 68000 menený pískajúci klinový remeň, na 105000 zasa, potom po výmene rozvodov v pohode až do predaja. Premáčkol som tlačítko diaľkového ovládania na kľúči, vraj bežný problém. V zime pri studenom motore výjazd z parkoviska do blbej križovatky pomerne pravidelne namiesto akcelerácie skapal, veľmi nepríjemné. Urobil sa mi taký flek na tom stredovom digipanely, kde je tachometer, ukazovateľ rýchlosti a tak. Zväčšoval sa a opäť zmenšoval akokeby v závislosti od teploty, dokonca sa presúval po tom displeji - nový displey od 14000 do 27000, ani som ďalej neskúmal čo by stál ten na moju motorizáciu. Na 100000 menené ložiská v nápravnici - škrípali - 5000 SKK. Akési tyčky riadenia, či stabilizátory či ký boh menené 2x. Rozvody aj s robotou plus tie tyčky a so štandardnou prehliadkou tuším po 15-20000 km dokopy nejakých 30000SKK, to už som si povedal, že musím kúpiť niečo nové, auto začalo pýtať peniažky. Tak šlo z domu, ako vravím na 133000, kupoval som ho keď malo najazdených 67000. Či poctivých, to netuším. Ešte jedna vec, raz za pol roka som dolieval jednu litrovú pixľu oleja.
Teraz mám Pikaču 1,6HDi najazdených 84000 a vyzerá to tak že treba pretesniť dva vstreky. Čo som našetril na spotrebe, to cvaknem do servisu. Dúfam, že nebude treba komplet repasovať vstreky.
Za mňa zatiaľ do budúcnosti atmosférický benzín, nie dízel, asi tomu môjmu robia zle tie krátke trasy niekedy aj dva mesiace len po meste na studeno, olej sa nezahreje, je vyššie opotrebenie mechanických súčiastok. Ten kto jazdí po meste krátke trasy nech rovno zabudne na dízel a aj na výmenu oleja po dvoch rokoch alebo 30000km. Môj názor - 10000 - 15000km viac ani náhodou.
Adios.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolehlivost motoru 1.8 85kW
PříspěvekNapsal: čtv 26. dub 2012 21:52:54 
Offline

Registrován: pon 09. kvě 2011 13:09:39
Příspěvky: 61
Máme v rodine túto motorizáciu, ročník 2000 a má odkrútených 300000, netuším či poctivých. Motor je tichý, kultivovaný, veľmi príjemné jazdenie. Nečakaj nejaký ostrý trhač asfaltu, 85kW síce nie je málo, ale auto je veľké a ťažké. Ale brzda premávky to určite nie je, živý je dostatočne. Dosť časté bolesti sú väčšia spotreba oleja. U nás to bolo tiež, neriešili sme to až do času keď to bol liter na 20km :lol:
Prasklo gufero na hriadeli do prevodovky, po výmene pár deci medzi výmenami. Veľa ľudí sa sťažuje na kolísavé voľnobežné otáčky, ťažkosti s rozbiehaním. Aj to nás postihlo. Výmena oboch sond (lambda) a zasa si to pradie ako mačiatko.
Najviac ma straší iný problém - časté zamrznutie odvetrania kľukovky. Olej je potom vytláčaný mierkou a okrem bordelu pod kapotou ho dokáže vycákat moc, až na poškodenie motora. Je tu toho na tú tému popísané moc, pohľadaj. Zaujímavé je, že napr. benzín 1,6 to zrejme nerobí. Mne sa to ešte nestalo, ale tých prípadov je moc.
Záver je ten, že som spokojný, jazdím na LPG a je to super vozenie za polovicu nákladov v porovnaní s benzínom.

_________________
Xsara Picasso 1,8i + LPG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolehlivost motoru 1.8 85kW
PříspěvekNapsal: sob 05. kvě 2012 11:03:38 
Offline

Registrován: pát 18. pro 2009 23:07:30
Příspěvky: 93
Bydliště: Nový Bor
Mám stejné auto jako chocho - 1.8, 2000, LPG. Jedinou větší bolestí je spotřeba oleje, dělá to cca 1l/3000km. Myslel jsem že čím víc se motor zahřívá, tím víc bere, nicméně po dovče v Chorvatsku (2.500km) chyběly asi dvě decky - čert se v tom vyznej. Nicméně to neřeším, beru to jako nutné zlo. Mám najeto za dva roky asi 40 tis., celkově poctivých 180 tis. (první majitel byla ségra) a měnil jsem zatím jen svíčky a filtry, teď mě čekají tyčky stabilizátoru. V benzínu jsem se pohyboval kolem 8,5l/100km, v plynu jezdím za 10. Z auta jsem nadšenej, velikost a variabilita je přesně to co jsem hledal. Design mezi přáteli vyvolává rozpaky, ale mně se kastle líbí. A když vyhodím zadní sedačky, v pohodě vzadu přespávám (190cm/115kg) i s rezervou připevněnou nastojato u podběhu.

_________________
Picasso 1.8 16V + LPG r.2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolehlivost motoru 1.8 85kW
PříspěvekNapsal: úte 08. kvě 2012 13:13:14 
Offline

Registrován: úte 01. úno 2011 12:36:05
Příspěvky: 96
Bydliště: Prostějov
já mám taky 1,8 čistě v benzínu.Co se týče spotřeby,ve městě 9 L ,mimo město 7,2 L a dálnice při 120 km/h 7,5 L.Spotřeba oleje se pohybuje podle otáček motoru,nedoporučuji jízdu nad 130 km/h,pak žere i 1 L/2000 km. Častá je i lenost studeného motoru při rozjezdu.Já to částečně vyřešil výměnou svíček,vyčištěním klapky a výměnou oleje z 10W40 na 5w40.Nejzávažněším problémem je zamrzání odvětrání klikovky,kdy vzniknutý přetlak ti vyrazí měrku oleje a vyteče na motor.Stává se to pouze za silného mrazu pod -15 C. HDi taky není výhra,nízká spotřeba je vykoupena drahou údržbou.Osobně bych doporučoval přitlačit na šrajtofli a koupit zrovna motorizaci 1.6 16v 80kw,která pochází z Peugeotu 307 a patřila k tomu lepšímu co se vyrábělo.Co se týče podvozku,žádné problémy jsem nezaznamenal.Jinak Xsara Picasso jako taková je velice pohodlné auto,ideální na delší cesty.

_________________
Citroen Xsara Picasso Exclusive 1.8 16v (2002)
Renault Kangoo 1.4i automat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolehlivost motoru 1.8 85kW
PříspěvekNapsal: pon 30. pro 2013 22:45:04 
Offline

Registrován: pon 10. říj 2011 22:07:54
Příspěvky: 20
Zdarvím, jak je to vlastně s tím olejem?

Picasso 1.8 jsem koupil před 2 lety a protože jsem nevěděl jaký tam byl dáván olej pro jistotu jsem zvolil 10w-40 slyšel jsem totiž, že se může stát při přechodu z 10w-40 na 5w40 to,že se v motoru utvoří jakási emulze,rozpustí se karbon a motor se zničí... ale ted jsem se dočetl že tady kolega přešel z 10w-40 na syntetiku a naopak se vlastnosti motoru zlepšily. mám to risknout??


Jinak s autem spokojenost :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolehlivost motoru 1.8 85kW
PříspěvekNapsal: ned 12. led 2014 22:57:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 22:09:49
Příspěvky: 147
Bydliště: Krkonoše
Tak jaký olej v autě je, tak takový se má používat.

Tady je to hezky napsané http://www.mjauto.cz/newdocs/oleje.htm

Jinak s autem spokojenost, motor trochu papká olej, tak 2 litříky na výměnu.

_________________
Xsara Picasso 1.8 16V, benzín+LPG,tempomat, r.v.2001, už 200000 Km dle počítadla, zelená s otvírací střechou.
Obrázek LPG NÁVODY-STŘECHA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolehlivost motoru 1.8 85kW
PříspěvekNapsal: stř 22. led 2014 12:04:07 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:46:56
Příspěvky: 149
Bydliště: Dobroměřice
Ahoj
tak já jsem osobně spokojen s autem.
Olej dávám 10W-40 Total Quartz 7000 něco oleje bere je to 16V tak se není čemu divit.
Já od výměny po výměnu doleju tak 1-2 l a jezdím ročně tak 13000km.

_________________
Martin

C4 Cactus 1.2 81kW r.v. 2018
----------------------------------
Picasso 1.8 16V r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz