Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - chcípání motoru při jízdě
Právě je čtv 25. dub 2024 1:21:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: chcípání motoru při jízdě
PříspěvekNapsal: sob 19. lis 2011 13:20:01 
Offline

Registrován: sob 19. lis 2011 13:06:47
Příspěvky: 1
Ahoj.Mám cit.xsara picasso 1.8 r.v.2002. V poslední době se mi stává, že během jízdy motor zhasne.Rozsvítí se kontrolka "závada motoru" a už to nenatočím.Z počátku se mi to podařilo natočit přibližně do pěti minut,ale teď už se to nepovede třeba ani do hodiny.Naposledy mi to chcíplo ráno cestou do práce. Odpo jsme pro to přijeli,otočím klíčkem a motor naskočil.Kamarád mi měnil zapalovací lištu a následně,když to nepomohlo,tak i snímač otáček.Bohužel ani jedno závadu nevyřešilo.Diagnostika nic neukáže.Na tu by se to muselo připojit prý jedině zrovna,když je to neprovozuschopné.To se mi ale zatím ještě nepovedlo uskutečnit.Nemáte někdo podobné problémy? Už jsme z toho zoufalí.Manželka s autem odmítá jezdit úplně a já při každé jízdě trnu,kde zase zůstanu viset.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chcípání motoru při jízdě
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 14:18:12 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
A když to chcípne, tak všechno ostatní(rádio, světla, stěrače...) funguje normálně? Při kontrolce závada motoru, to může být, třeba jen cvaklý drátek (jednoho z mnoha čidel), špatná kostra a možná i chyba SW. Když to na dialýze nic nehlásí, tak to je divný. Ani v dočasných závadách není nic uloženo?

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chcípání motoru při jízdě
PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 12:57:37 
Offline

Registrován: ned 27. lis 2011 12:55:06
Příspěvky: 1
Mám ten samý problém. Stává se mi to v momentě, kdy zastavuju, při jízdě ne. Třeba přijíždim k semaforům, těsně před zastavením to chcípne a pak to nastartuju tak na desátý pokus. Je to dost o nervy, ale musím říct, že už dobré 3 měsíce se mi to nestalo. Do servisu jsem to nedával. Takže jsem ti asi moc neporadil, každopádně - nejsi v tom sám ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chcípání motoru při jízdě
PříspěvekNapsal: stř 30. lis 2011 23:37:19 
Offline

Registrován: ned 27. lis 2011 18:07:14
Příspěvky: 4
tak tohle jsem měl taky, potom začalo autíčko samo přidávat plyn, na dignostice nic. Po pátrání v servise zjistili, že je to nějaký stabilizační kolík u plynového pedálu a ten je z umělé hmoty a zlomil se, proto auto buď nepřídává plyn, něbo ho tam pustí naplno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chcípání motoru při jízdě
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro 2011 17:29:58 
Offline

Registrován: pát 13. lis 2009 16:05:18
Příspěvky: 4
jarta t. píše:
Ahoj.Mám cit.xsara picasso 1.8 r.v.2002. V poslední době se mi stává, že během jízdy motor zhasne.Rozsvítí se kontrolka "závada motoru" a už to nenatočím.Z počátku se mi to podařilo natočit přibližně do pěti minut,ale teď už se to nepovede třeba ani do hodiny.Naposledy mi to chcíplo ráno cestou do práce. Odpo jsme pro to přijeli,otočím klíčkem a motor naskočil.Kamarád mi měnil zapalovací lištu a následně,když to nepomohlo,tak i snímač otáček.Bohužel ani jedno závadu nevyřešilo.Diagnostika nic neukáže.Na tu by se to muselo připojit prý jedině zrovna,když je to neprovozuschopné.To se mi ale zatím ještě nepovedlo uskutečnit.Nemáte někdo podobné problémy? Už jsme z toho zoufalí.Manželka s autem odmítá jezdit úplně a já při každé jízdě trnu,kde zase zůstanu viset.


Ahoj,
me to delalo taky na 1.8 8v, a nakonec to bylo bud povysunutou hadickou nebo nedomacklym konektorem od detektoru podtlaku v sani. Oboje jsem udelal najednou, takze uz nevim.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz