Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce - VYRESENO
Právě je čtv 25. dub 2024 1:05:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 27. črc 2011 19:00:52 
Offline

Registrován: úte 17. lis 2009 21:16:48
Příspěvky: 29
Bydliště: Pisek
Zdravim, prestalo mi najednou jezdit moje Pikacu 1.8 16v,r.v.2000.Stalo se to predevcirem pri parkovani na zpatecku,zacalo to skubat a dusit se a prskat z vyfuku.Nejdriv jsem myslel,ze spatny palivo nebo malo ho a dira ve vyfuku,ale je to horsi.

Koupil jsem nove svicky a nainstaloval je,zkontrolovali jsme listu civek,nechali udelat "Texa" diagnostiku motoru (bez zavad), zkontrolovali jsme si rozvody a kompresi ve valcich.Cili ventily jsou v poradku take.Tlak je 13 bar.Civky maji stejne casy,casovani funguje.

Mel jsem to u automechnika (Auto Bilek Cizova u Pisku),potom i u autorizovaneho prodejce Citroen (Auto Kapl Male Nepodrice u Pisku),ted jsem se obratil na kamarada a jeho kamarada automechanika (nahodou dela u Kapla),tak cekam co rekne az to uvidi.

Obracim se s prosbou o pomoc na vas kluci,nevite nekdo co by to mohlo byt a jak to opravit???
Studuju fora na webu,ctu servisni manualy a pidim se, co a jak.

Stalo se to nekomu z vas?Diky za rady


Naposledy upravil dement2005 dne stř 14. zář 2011 23:33:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: pát 02. zář 2011 19:18:32 
Offline

Registrován: úte 17. lis 2009 21:16:48
Příspěvky: 29
Bydliště: Pisek
Tak po nejakem case stravenym na netu,forech a tak jsem odiagnostikoval auto.Bylo vadne cidlo "snimac polohy vackoveho hridele" a "Snimac teploty chladici kapaliny".Koupil jsem nove a vymenil je a chyby smazal.Vse OK. Motor jde nastartovat.Pri pridani plynu je slyset takovy zvlastni zvuk,jako by praskly vyfuk,dusi se to malo,ale motor se dost klepe.Otacky to udrzi a da se stim i jet na 1 a 2 a 3,ale netahne to.Moc jsem to neprojizdel radeji.Prikladam fotky zavad z diagnostiky Lexia 3 (ver.3.46.22).


ObrázekOK
ObrázekOK
ObrázekOK
Obrázek
ObrázekOK
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: ned 04. zář 2011 18:30:37 
Offline

Registrován: úte 17. lis 2009 21:16:48
Příspěvky: 29
Bydliště: Pisek
Lepší se to,ale pořád to není ono.


Ahoj mam blbej dotaz,kde presne najdu a jak sundam na vycisteni vahu vzduchu u Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v,rok 2000?

EGR ventil jsem nasel.

Diky
Fotky motoru a cidel s popisem co jsem vedel:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Start + benzin:
http://www.youtube.com/watch?v=u1NzZ7tiSyo


prepnuti na PLYN:
http://www.youtube.com/watch?v=pyQErdOHMco

Co by mohlo byt spatne panove,prosim o radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: pon 05. zář 2011 19:44:50 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
Když říkáš, že se to lepší, to to bylo ještě horší??? Takhle nějak reagovalo na přidání plynu to moje. Byl vysypanej kat a ucpal výfuk v obou tlumičích, v zapalovací liště nešla jedna cívka a obě lambdy K.O. Při vyšších otáčkách to bylo lepší, ale ta práce dostat to do vyšších otáček. To ocení jen kdo to zažil. Kat jsem vykuchal, Výfuk vyčistil a lištu koupil novou, na lambdy zatím kašlu. Motor se přidusí jen tak padesát metrů a to těsně před přepnutím na plyn. Potom už nepoznám že nejdou lambdy.
Svíčky jsou všechny stejně opálený? Myslím ty konce v motoru. Nemáš možnost vyzkoušet jinou lištu? Vím že píšeš o jejím přezkoušení, ale jistota je kulomet ;)
Váha vzduchu je myslím jen na ropácích, ale nevím to na sto procent. Na stopro ale vím, že já ji v autě nemám!

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: pon 05. zář 2011 19:51:53 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
A to "nevím" na předposledním obrázku je automatický sytič(krokový motorek).

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: úte 06. zář 2011 18:45:46 
Offline

Registrován: úte 17. lis 2009 21:16:48
Příspěvky: 29
Bydliště: Pisek
Diky Akpuolachu za radu,zkusim to.Neco v tom smyslu jsem mel v planu.Ted jsem byl v aute,merit ten potenciometr u skrtici klapky(nemeni se hodnoty odporu,tak nevim 175 ohm na 1/3, 52 na 2/3 a na 1/2 je 175 ohm.Pak jsem nasel prasklou uplne tu hadicku(husi krk) od sani (ta rozdvojka) co vede pak do motoru vzadu.Opravil jsem to.Ale dela to ted to co tobe uplne presne.
Zkusim zitra ty lambdy vyndat a ucpat diry,co to udela.Jeste me napada snimac tlaku v sani.(kluci v praci mi radi porad badat kolem vzduchu,ze problem je vstrikovani i kdyz to jako takove chodi dobre a i v diagnostice hlasi stav OK).Katalyzator je darda a mel by udajne vydrzet zivotnost auta.Jinak svicky mi davaj jiskry vsechny,to jsem zkousel a mam je tam nove NGK Laser 7 asi mesic.

Obrázek

Obrázek


Naposledy upravil dement2005 dne pát 23. kvě 2014 14:50:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: úte 06. zář 2011 19:56:05 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
A ještě něco. To čidlo "klepání" je schované mezi sacím potrubím a motorem.

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: stř 07. zář 2011 15:04:11 
Offline

Registrován: úte 17. lis 2009 21:16:48
Příspěvky: 29
Bydliště: Pisek
akpuolach píše:
A ještě něco. To čidlo "klepání" je schované mezi sacím potrubím a motorem.


A cidlo klepani je k cemu?To muze mit nejaky vztah k me poruse?Pises mezi sanim a motorem,tz mezi tim zebrovanim?Jak se k tomu dostanu zkouknout ho?

Chtel jsem dnes zkusit ty lambdy.Mam z prace zatky,ale kdyz lambdy vyndam (nebo 1),nebudou merit vypary a nahlasi blbosti nebo nic a to se RJ libit nebude,aby to startovalo vubec.Muzou byt spatny obe?Nebo ktera vic?Poznam na nic neco opticky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: stř 07. zář 2011 17:59:59 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
Opticky nic nepoznáš. Většinou odejde vyhřívání. Mě to na diagnostice hlásí u obou. Která odejde dřív? Těžko říct.
Jakou funkci má čidlo klepání nevím. Možná vypne motor při velkém klepání motoru, fakt nevím. A v Citroenu mi tvrdil že se nechází pod tím plastovým bazmeken(čtyři trubky v jedné řadě) pod škrticí klapkou.

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: stř 07. zář 2011 23:01:57 
Offline

Registrován: sob 08. kvě 2010 19:17:37
Příspěvky: 399
Bydliště: Dřísy
Senzor klepání motoru je tam na to, když má motor moc chudou směs nebo palivo nízké oktanové číslo, nedochází k řádnému zapálení a nepravidelnému chodu motoru-klepání. RJ přidá na vstřiku a chod se srovná. Pokud je v háji, může to dělat psí kusy

_________________
C5 2.2HDi,4HP20, kombi, Exclusive
C4 Grand Picasso 2.0Hdi AT Exclusive
Xsara Picasso 2.0HDi
C-Elysse 1.2Vti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: čtv 08. zář 2011 17:00:35 
Offline

Registrován: úte 17. lis 2009 21:16:48
Příspěvky: 29
Bydliště: Pisek
Tak jsem se prave vratil z auta.Koukal jsem pod autem na obe lambdy.Pevne drzi a vysroubovat nejdou.Vyfuk je v poradku opticky.Diagnostika hlasi jen EOBD nebo rizeni motoru (mimochodem i NEkomunikaci se sdruzenym pristrojem zavinenou jinym pocitacem - pise =>hadam ze stoceny KM),pak nekomunikuje s klimou,ale ta chodila.No vratme se k problemu.Nasel jsem v motoru konektory od lambd (jeden zeleny za motorem a druhy modry napravo motoru.Odpojil jsem zeleny a zkusil nastartovat,chytlo to a problem pretrvava i kdyz prepnu na plyn.Pak jsem odpojil obe a zkusil totez,nastartovalo to,v klidu se auto trese,kdyz pridam plynovy pedal,ustane to,jak povolim zas to zacne.Vyfuk fouka ciry neviditelny kour,kdyz ho zacpu zmeni se ton,jako by duseni.Cili dle me to lambdama mozna nebude a katak bude zrejme taky ok.Zadni tlumic mam chvili a stredni kupoval minuly majitel a je to 2 roky.Takze se vracime asi k cidlum ne?RJ vstrikovani pise diagnostika ze je OK,tak zkusim koupit:

potenciometr
cidlo tlaku sani
krokac asi ne,klidovy otacky jsou rovnomerny
cidlo klepani

Co vy na to?
Odkud jste kluci?Nebydli nekdo blizko mne?


Naposledy upravil dement2005 dne pon 12. zář 2011 22:43:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: čtv 08. zář 2011 19:17:27 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
Já třeba bydlím stejně daleko od tebe jako ty ode mně :lol:
Záleží jen kde bydlíš :mrgreen: Vyplň >Uživatelský panel >Nastavení>Bydliště

Lambdy někdy nejdou povolit ani klíčem jak jsou zarezlý. Když ucpeš výfuk, má motor snahu přidat otáčky, nebo je schopnej i chcípnout. To že svíčky jen hážou jiskru není směrodatný. Záleží kdy ji hážou. Měl jsem cívku, která házela jiskru přes izolaci svíčky. Při malých otáčkách to jelo jak na tři válce. Když se otáčky zvedly, nebylo to na chodu motoru skoro znát, akorát že netáhl. Neukázala to diagnostika. Závěr v servisu- nové svíčky. Koupil jsem nové a opět nic. Další rada zněla- nové svíčky a novou lištu. A to byla potom věc, když se auto rozjelo i na nižší otáčky a nechcípalo.

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: pon 12. zář 2011 22:48:45 
Offline

Registrován: úte 17. lis 2009 21:16:48
Příspěvky: 29
Bydliště: Pisek
Tak jsem dal na tvou radu akpuolachu a koupil o vikendu zapalovaci civku + cidlo tlaku sani.Zitra to vymenim a uvidime,zda si mel pravdu,priznaky mam vsechny,az na to,ze na 3 valce mi to uz nejede,nebo to neni znat bych rek.Trese se motor i auto,po zahrati se to trochu zmirni a pri pridani plynu se to zklidni.Schvalne promerim znova civku a porovnam s tou novou.Je mi divny,ze zalita civka by mela jinou vadu nez ze je spalena ci prerusena.Bud jde a vodi a tim indukuje nebo ne prece?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: stř 14. zář 2011 12:44:41 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
Ještě by stálo zato vyzkoušet . Po přepnutí na plyn zmáčknout(zlomit) hadičku přívodu plynu jednu po druhé a zjištíš který válec nejede= nezmění se chod motoru. Jinak bude mít snahu chcípat.

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje Pikacu 1.8 16v jede na 2 valce
PříspěvekNapsal: stř 14. zář 2011 12:49:23 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
A ještě zkontrolovat svíčky, jestli nemají na izolátoru černé tečky. Může to být na té, co se nezměnil chod motoru po zkoušce s hadičkama. Z cívky jde proud jinudy než přes vodivou část svíčky. V tom případě se musí vyměnit minimálně ona svíčka.

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz