Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Citroen ZX 1.8i vysoká spotřeba
Právě je pát 29. bře 2024 9:30:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Citroen ZX 1.8i vysoká spotřeba
PříspěvekNapsal: sob 04. říj 2014 11:56:37 
Offline

Registrován: sob 04. říj 2014 11:25:18
Příspěvky: 1
Zdravím pánové. Mám dost velký problém u mého ZXka (1.8i 8v, LFZ, výroba 1994, najeto cca 155t) s vysokou spotřebou. Auto mám cca 3 roky, před 2ma roky mi začala nejdříve problikávat a pak svítit oranžová kontrolka poruchy motoru, ale auto jezdilo normálně, spotřeba byla v normálu (mám automat, takže nějakých 8.5 - 9 L na 100). Problém se spotřebou začal v červnu tohoto roku, kdy se zhoupla na cca 13-15 litrů. Zprvu jsem to nepostřehl, jen jsem cítil smrádek benzínu z výfuku. Když už mě při jízdě začali pálit oči z toho smradu (při oteřvřeném okně) a po delším stání (přes noc atd) mi po startu začal kolísat volnoběh) tak jsem začal problém řešit. Známý má diagnostiku, ale když zjistil, že mám připojení 2 pinové, tak mi nepomohl. Tak jsem začal probém řešit sám logicky tak, že jsem vyměnil součástky určující spotřebu benzínu - takže před 14ti dny nová lambda (origo Bosch přesně ta co tam má být, ta co tam byla od původního majitele byla universal). Odpojil jsem baterku aby se jednotka resetla, oranžová kontroka zhasla, ale vyhráno stále ne. Takže výměna svíček Bosch před týdnem (původní byly černé z té bohaté směsi). Výsledek žádný, volnoběh stále kolísá a spotřeba vysoká.... Pak jsem jel za přítelkyní delší trasu (mix dálnice / okresky) a cestou mi opět střídavě svítila a zhasínala kontrolka motoru (ke vzteku vážně).
Šel jsem dál a vyměnil jsem palivový filtr. Kýžený výsledek se opět nedostavil. Spotřeba stále vysoká a já už nevím kudy kam. Investice cca 3500 Kč a na nic. Ostatní věci (vzduchový filtr ok) ani nic jiného s autem není, jezdí ok, není líné, táhne, nedusí se.
Co jsem četl tady na fóru, tak by mohlo být vadné čidlo teploty chladící kapaliny pro řídící jednotku. Kde je umístěno tuším (za termostatem ???) ale které to je, protože jsou dvě ?? (druhé je pro budíky) - viz příloha příspěvku. Nové čidlo stojí cca 800,- a jestli ho vyměním a problém se spotřebou nevyřeší tak už fakt ... Jinak teplota na budíku OK, auto topí krásně, nepřehřívá se. Chystám se ještě vyčistit škrtící klapku, ale ta vliv na spotřebu těžko má.

Vaše postřehy a nápada vážně moc uvítám.


Přílohy:
Poznámka: čidlo teploty
capture_001_04102014_115459.jpg
capture_001_04102014_115459.jpg [ 62.03 KiB | Zobrazeno 9692 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz