Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - vysoká spotřeba ZX1,6 1997(kód motoru je myslím BFZ)
Právě je čtv 28. bře 2024 10:58:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 16. bře 2010 11:39:36 
Offline

Registrován: úte 16. bře 2010 11:21:22
Příspěvky: 2
Dobrý den, mám výše uvedené zx break, a nyní mě trápí vysoká spotřeba - běžně 14l/km, nikdy to nebyl zrovna spořínek, ale tuto je fakt moc. Auto jinak jezdí normálně, jen výfukové plyny smrdí benzínem, jako hasičská Tatra 805 u nás na vsi. Navíc vždy po ujetí několika km se rozsvítí kontrolka diagnostiky - ta oranžová vpravo dole.
Měl jsem to u známého garážníka, který má i přístup k diagnostice, ale prý je tam nějaký starý konektor, který neumožňuje detailnější výpis chyb, takže mu to hlásí jen bohatou směs. Auto má před rokem měněný výfuk, nyní má čerstvou lambda sondu, ne univerzální - s tou auto nefungovalo, ale ani ne originál Citroen - je moc drahá:-( S tou sice motor běží, ale dg kontrolka pořád svítí a pořád to ukrutně žere. Před lety jsem měl problémy s kunami - překousaly mi občas nějaký ten kabel, ale to je teď aktuálně zkontrolované a v pořádku, kabely jsou všechny tam, kde mají být.
Prosím poraďte, co s tím, ale nechce se mi moc investovat, protože každá investice násobí zůstatkovou hodnotu auta.
Nemáte někdo nějakou zkušenost, nebo fintu, nebo zkrátka nějaký geniální nápad, jak na to?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19. bře 2010 14:53:22 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 21:38:14
Příspěvky: 1
Bydliště: Pardubice
Zdravím, tohle se asi bez nějaké investice neobejde... :cry: Jak je na tom volnoběh, jsou otáčky v pořádku ? Podle popisu by to mohlo být moc věcí. Napadá mě vysoký tlak paliva, což by mohl být vadný regulátor tlaku paliva, netěsný vstřikovací ventil - do válce by neustále teklo palivo. Problémy se zapalováním - nepálí třeba jeden válec, vadné teplotní čidlo - ŘJ stále dodává bohatou směs atd ... I ta lambda by mohla být vadná. Já bych to dal do nějakého neautorizovaného solidního servisu, který má rozumnou diagnostiku a vyzná se. Odstranit závadu třeba nemusí být až tak finančně náročné, ale může to být moc věcí a těžko poradit něco konkrétního.

_________________
Jen francouzská auta jsou postavená pro lidi ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21. bře 2010 23:27:41 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
Bude to čidlo teploty pro ŘJ,hlásí že je motoru zima,a současně bude vadný termostat.
Radím toto:vyměnit čidlo teploty pro řj,vyměnit termostat,odpojit baterku,a zkontrolovat ukostření,jestli nemá odpor proti karoserii a motoru.

Spotřeba by ti měla rapidně klesnout.

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27. bře 2010 12:13:55 
Offline

Registrován: úte 16. bře 2010 11:21:22
Příspěvky: 2
Ahoj, díky za odpovědi. Čidlo teploty zkontrolováno zkusmou výměnou za nové, volnoběh mírně kolísá, ale to dělá celou dobu, co vůz mám, prý je to pro tento motor charakteristické. Termostat je dobrý, vůz velmi rychle topí, teplota se dle budíku drží dobře. Lambda sonda je nová, ale ne originál citroen. Já pořád podezřívám ty kuny, že úplně svým řáděním zmátly ŘJ... H.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26. dub 2010 7:09:29 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
No,kdyby,tak zkus vyresetovat řídící jednotku...já to na své bývalé 106 dělal tak,že jsem po příjezdu do práce odpojil kabely od baterky,a když jsem se vracel z práce,tak jak byly odpojené jsem s nima o sebe škrtnul,a připojil jsem je z5,tím by se měla vyčistit paměť závad.

To kolísání otáček je taky chyba,tyhle motory to dělají,když mají zasviněný krokový motorek.

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz