Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - nejde posilovač - repase řízení?
Právě je čtv 28. bře 2024 10:39:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nejde posilovač - repase řízení?
PříspěvekNapsal: úte 03. kvě 2016 10:55:51 
Offline

Registrován: čtv 29. říj 2009 11:47:49
Příspěvky: 158
Bydliště: Ústecký kraj
Tak mi dnes při poskakování v koloně nejprve zavrzalo v řízení (při pohybu kolem neutrálního bodu) a posléze přestal jít posilovač. Když vidim co stojí nové řízení, jdou na mě mrákoty. Zkusim to proklepat, třeba se vzpamatuje, nicméně nevíte o někom v Praze kdo dělá repase, nebo namontuje repasovaný? S autem dojíždim, tak to nechci někam posílat.

Edit: Po resetu řídící jednotky se to vzpamatovalo a zas funguje. Moc tomu nevěřim, takže dotaz platí. ;)

_________________
C3 1.1i X 2007 Takdle červenej jak to Ferrari - poměr krása/cena nejlepší ve své třídě. :D
Berlingo 1.6 16V 2004 Spacelight - rodinný koráb
C4 Grand Picasso 2.0 BlueHDi 135 2015 Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18. črc 2016 22:17:49 
Offline

Registrován: pon 18. črc 2016 22:03:09
Příspěvky: 1
Nedá mi to a přidám se do mlýna.

Mám C3 1.4 hdi. Motorove super, jen ta elektrika mi dělá starosti.
Nejdriv jsem mel problem s tim, ze mi auto zacalo hazet chybu s brzdami, abs a pak s chybou motoru. Vymenili mi senzor ABS a tyden OK. Pak znovu a to uz mi posilovac nesel ani po opakovanem nastartovani. Mechanik mi rekl ze to je elektrina, tak jsem to dal k elektrikari. Ten mi vymenil v motorovy casti vozu takovou tu krabicku kde mate pojistky a ruzny konektory. Je to skrinka hned vedle baterie. Vymenil to stim, ze to bylo vyhnile, a bylo to Ok. To je cca tyden. Dneska si to straduju domu a z niceho nic mi prestal jit posilovac. Ale nebylo to takove ze kdyz jedete rychleji tak ani nevite ze vam abs nejde, ale bylo to jako kdyz stojite na miste a s tim volantem se vylozene perete, vyjedete ze zatacky a musite ten volant pevne drzet jak se silou vraci zpatky. Svete div se, dojedu domu spocenej az na zadnici, vypnu motor, nastartuju znovu poprvy a slo to z tuha, vypnu teda motor a bylo mi divny ze mi nesel ani zamknout volant. Nastartoval jsem po druhy a ejhle vse fungovalo. Dal jsem tomu hodinku sel sem to projet a vse se jevi v poradku. Jako kdyby to vydrzelo je to super, ale uz me to jednou pekne vypeklo jak jsem psal vyse. Nevi prosim nekdo, kde by mohl byt zakopany pes? Zadnou chybu mi to ani nehlasi, vubec nic... proste jedete a najednou nemuzete ani poradne zatocit... diky moc za rady.
Ondra.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě 2018 9:24:43 
Offline

Registrován: čtv 29. říj 2009 11:47:49
Příspěvky: 158
Bydliště: Ústecký kraj
No tak stejný problém znovu, dva roky bez problémů a teď jedu jedu a najednou vypadne posilovač. Žádný varování, pípnutí, nic. Odpojim baterku, zapojim, nic. No musel jsem jet, tak jsem to nějak ukroutil, cestou se dvakrát někde zastavil, a hle, po druhym nastartování posilovač naskočí a zase dva dny jede. Ale furt jsou z toho slyšet takový skřípavo-vrzavo-bzučivý zvuky. Tuším že to bude něco v servu, no nevím nakolik se dá posilovač rozebrat, prodává se jen jako kus. Ale vypadá to že motorek je tam našroubovanej, tak se tam o víkendu zkusim zanořit. Další možnost je kabel, zkusim očistit konektory. Pak jsem ještě někde čet že to může být špatný alternátor, ale to asi nebude ten případ, ten podle všeho dobíjí.

_________________
C3 1.1i X 2007 Takdle červenej jak to Ferrari - poměr krása/cena nejlepší ve své třídě. :D
Berlingo 1.6 16V 2004 Spacelight - rodinný koráb
C4 Grand Picasso 2.0 BlueHDi 135 2015 Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě 2018 14:54:18 
Offline

Registrován: čtv 29. říj 2009 11:47:49
Příspěvky: 158
Bydliště: Ústecký kraj
No, takže diagnostika praví chyba C1404: přechodná závada, závada závislého ovládání motoru elektrického posilovače řízení (DAE). Pak eště že se to stalo při 13 km/h, vstupní moment 2,1 Nm a měřená intenzita 0,5 A. :? Na anglickém fóru jsem se dočet několik rad, například 3x zapnout a vypnout zapalování vyresetuje ECU - to mi zřejmě pomohlo. Ale jinak někdo říká že pomohl update softwaru jednotky, někdo prostřík kontakty, někdo říká že to způsobovaly vadný dráty u ABS... prostě nějaká blbá chybka elektroniky. A včíl mudruj. Tak aspoň vim že příště mam zastavit a 3x otočit klíčkem.

_________________
C3 1.1i X 2007 Takdle červenej jak to Ferrari - poměr krása/cena nejlepší ve své třídě. :D
Berlingo 1.6 16V 2004 Spacelight - rodinný koráb
C4 Grand Picasso 2.0 BlueHDi 135 2015 Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08. lis 2019 10:19:50 
Offline

Registrován: pát 08. lis 2019 10:12:25
Příspěvky: 1
Včera při jízdě do jedné zatáčky mi na mojí C3 najednou pekelně ztuhnul volant. Zbytek jízdy už byl celkem náročný bez posilovače. Zkontroloval jsem pojistku i stav kapaliny a vše OK. Naštěstí jsem narazil na tutuo diskuzi a také mi pomohlo 3x zapnout a vypnout zapalování. Uvidím, zda se ještě někdy zopakuje. Ale poslední dobou mi to hlásí chybu mlhovek a ty přitom svítí. Stejně tak svítí i ostatní žárovky, tak začínám mít podezření na nějaký problém s kabelama / kontaktama.

_________________
Citroen C3 2007 - 1.4 16v, Exclusive
Citroen C4 Grand Picasso 2009 2.0 HDi, Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30. bře 2020 23:52:34 
Offline

Registrován: čtv 02. led 2014 20:26:02
Příspěvky: 15
Volala máma že ses tomu pekáči něco je. Dala mi to poslechnout na telefon a něco tam kvílí. Prý jí těžkne volant a taky jsem vytušil že asi ubývá olej. Trošku se děsim že je to řízení na repas. Co si o tom myslíte? Poptal jsem cenovku https://repaserizeni.cz/45939-c3 a je to teda dost.

Má to i nějaké jiné řešení? Nějaký nový díl a nebo ze starého?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31. bře 2020 7:53:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
Nejdriv dolit olej pak resit repas

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz