Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - C3 1.4HDi Vstrekovacie trysky - podfukovanie
Právě je pát 29. bře 2024 12:46:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 26. pro 2009 13:23:04 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 23:42:14
Příspěvky: 8
Myslím si, že toto bude téma ktorá bude aktuálna stále a tak som spravil taký malý remake môjho príspevku zo starého fóra:
Tak pánové, som ľahší o 7100,- SKK (4/2008 - značkový Ciroen servis)
Tak čo tomu predchádzalo:
Pred mesiacom som bol na oprave-výmene tej odpruženej remenice na rozvodoch, popis:
No a ako odporúčanie bolo, že mi podfukujú vstrekovacie trysky a že si to mám dať čím skôr opraviť.
Ono fakt, v poslednej dobe vychádzali z motora, hlavne pri studenom motore, také sičivé zvuky (pss, pss, pss, ...) v rytme motora (najazdených 110 000 km).
Pri dotaze čo by to asi stálo, tak že v najlepšom prípade cca 2-3tisíc SKK pri jednej tryske.
Že največšia položka bude čistenie motora od pripálenéj skarbonizovanej nafty, ktorá podfukovala okolo netesných trysiek.
No a včera som to dal do opravy s tým, že mi to doobeda opravia. Poobede bol telefonát, že bohužial ale že motor bol tak zasr...ý, že ho čistili od 7:30 do 14:00 a že treba ešte vymeniť aj nejaké dve tesnenia na sacom porubí, od turba.
Tak som si bol dnes pre to a po rozhovore s technikom čo to opravoval som sa dozvedel, že podfukovali dve trysky a hlava motora bola zvonku zakarbonovaná, že ju musel osekávať od karbonu z pripálenej nafty.
Vymeil medenné tesnenia pod tryskami a tiež aj tie tesnenia čo som spomínal na saní.
Páni a RESUME: Ak sa vám objaví ten sičivý zvuk a motor sa začne špiniť z vrchu na hlave, treba to čím skôr opraviť, čím dlhšie budete váhať, tak tým to bude drahšie ( čistenie)

_________________
Obrázek Citroen C3 1.4HDi, predtým Saxo 1.5D Obrázek, predtým ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 16:10:51 
Offline

Registrován: stř 11. led 2012 16:06:48
Příspěvky: 2
tak to ta pekne osklabali az sa museli smiat:)medenne podlozky pod trisky cca do5eur + cistenie.
resp. ako moze byt motor zakarbonovany od nafty /menili sacie tesnenie!/ a druha vec, vonkajsia cas motora ma aku funkciu? esteticku! takze ak to bude od oleja alebo hovna, motor pojde stale rovnako.
vymena podloziek a dotiahnutie vstrekov praca na cca 20min.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz