Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - U zahřátého motoru motor špatně naskakuje a za jízdý zhasíná
Právě je čtv 28. bře 2024 23:18:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 21. pro 2011 23:44:49 
Offline

Registrován: stř 21. pro 2011 23:10:36
Příspěvky: 1
Vidím ,že se zhasínáním motoru má zde více lidí problémy,tak jsem se rozhodl popsát také jeden problém problém.Manželka vlastní C3 1.1 furio benzín rok výroby 2004,najeto 60000Km.Auto za studena startuje naprosto bez problému a to i v silných mrazech a jízda je naprosto v pohodě.Problém je,že po ujeti např 15-20km a chvilkovém vypnutí motoru dejme tomu 5-10 minut a opětovném nastartování,motor špatně naskakuje jede na chvíli jakoby na 3 válce,nebo nenaskočí vůbec,pouze po přidržením nohy na plynu.No a jízda je také zážitek,nebo motor po vyřazení většinou zhasne a na křižovatkách ho musí člověk držet v chodu neustálým poklepáváním plynového pedálu.No a po vychladnutí motoru startuje zase v pohodě a po zahřátí téměř vůbec a tak pořád dokola.Svíčky jsou nové a na diagnostice nikdy nic nenašli.Tak se chci zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost,či nějakou radu čím by to mohlo asi být.

Velice děkujem za všechny příspěvky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18. čer 2012 21:22:40 
Offline

Registrován: pon 18. čer 2012 21:11:47
Příspěvky: 1
Dobrý den, potýkáme se již delší dobu se stejnými problémy. V autorizovaném servisu nám dokonce měnili desku ovládání a stejně problém přetrvává. Chtěl bych se zeptat, zde se vám již někomu podařilo odstranit tuto závadu a pokud ano, tak jakým způsobem. Díky moc za případnou odpověď. :oops:
F. F.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 18:33:46 
Offline

Registrován: ned 24. srp 2014 23:02:25
Příspěvky: 10
Mám tento problém také u 1.4i r.v.2006. Když ráno to mám studené, tak to chytne okamžitě. Jakmile to chcípnu, tak druhý start už nechytne a musím trošku přidat plyn, pak to teprve chytne. Už jsem vyměnil kde co a pořád to samé. Teď navíc se k tomu přidal problém s přehříváním, někdy při jízdě se rozsvítí kontrolka pípne s hláškou a zapne ventilátor (i když je chladič studený). Tak nevím, zda to spolu souvisí, někde jsem četl, že to někomu dělalo málo chladící kapaliny, ale já mám mezi čárkami, tak tím to asi nebude, navíc jsem koukal a žádný snímač hladiny to nemá. V servise nic nezjistili, termostat funguje, aspoň se zdá dobře. Ještě jsem myslel čidlo vody, ale jsou tam dvě, jedno pro ŘJ a druhé pro kontrolku, ale možná kontrolku rozsvítí obě v případě závady. Ještě by mě zajímalo, zda někde v menu počítače se dá zjistit aktuální teplota motoru, protože na přístrojovce to neukazuje, což je trošku blbý ne?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz