Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Chlazeni - trable s Citroenem
Právě je čtv 28. bře 2024 14:21:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chlazeni - trable s Citroenem
PříspěvekNapsal: pon 03. led 2011 12:54:45 
Offline

Registrován: pon 03. led 2011 12:31:51
Příspěvky: 1
Pred dvema lety jsem koupil AX 1.4D v celkem solidnim stavu. Slouzil mi dobre, az predloni zacaly problemy s chladicem - kvuli spatnym hadicim z nej odtekala voda. Nechal jsem vymenit tesneni pod hlavou a dat tam jiny chladic, stalo to nekolik tisic, asi tretinu porizoovaci ceny auta.
Co cert nechtel, o par tydnu pozdeji se mi povedlo nedobrzdit v kolone a rozmlatit predek auta. Dostal chladic c. 2, nejake plechy, svetlo, atd. Cena opravy se vysplhala temer na porizovaci cenu auta. I tak jsem se snazil setrit, novyc chladic byl z vrakoviste (a nezcela na 100%), takze jsem byl opravarem instruovan, abych velice casto kontroloval vodu, o coz jsem se snazil.
Ale asi ne dostatecne. Citroen fungoval docela dobre do leta, kdy se opet zacal trochu prehrivat. Dostal chladic c. 3, tesneni pod hlavou, atd. Cena opet nekolik tisic.
Poslednich par tydnu zacal opet zlobit. Po par kilometrech se rozsviti kontrolka vysoke teploty motoru (ta cervena vlevo), voda velice rychle odchazi, v aute je citit spalenina. Pokud funguje ventilator (coz se vyjimecne povede), je slyset jakesi splouchani. Ke vsemu mi ted jeste prestaly fungovat blinkry (kdyz je nastartovany motor).
Predpokladam, ze dalsi oprava nema smysl, ale stejne je mi auta lito.
Mate nekdo podobne zkusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlazeni - trable s Citroenem
PříspěvekNapsal: ned 23. led 2011 10:19:31 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
No tak pro každý motor je uvaření celkem nepříjemná procedura a navíc po tolika vyvařeních může bejt taky už trochu křivý blok nebo křivá hlava,a tudíž to to těsnění prostřelí samo od sebe...

S chlazením si není radno zahrávat,ale nepsal jsi kam ti ta voda mizí,jak rychle,jestli někam teče,nebo jestli jí sežere,taky ti jen může týct pumpa,chladič,hadice,to chce okouknout to a zjistit jestli to má cenu dávat ještě do kupy,dále taky ventilátor ti musí fungovat,asi bude špatný čidlo teploty vody,přinejhorším si ho napoj přímo přes vypínač na baterku,a zapni si ho po startu,je to sice prasárna ale furt lepší než vařit,a ty blinkry budou prkotina,relátko blinkrů,pojistka,nebo uhnilej drát ;)

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlazeni - trable s Citroenem
PříspěvekNapsal: stř 13. dub 2011 22:08:48 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 8:50:07
Příspěvky: 111
A tzermostat jsi měnil?

_________________
Opravy a renovace Citroën http://www.kmcentrum.ic.cz 603 161 805 med.citroen@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz