Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Kuracky koutek
Právě je pát 07. čer 2024 1:35:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kuracky koutek
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 14:10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Za cigaretky jsem kdysi dával 3.000,- měsíčně. Nemyslím si, že by cigaretka byla nejlevnější řešení. :D

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 14:20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Mikra: Tak to se máš,já si tedy dělám vlastní,takže se vejdu do 1500,-Kč. Ale stejně,ohřeješ motor a co ten zbytek?Co si pamatuji s autoškoly,tak nám kladli na srdce,že po startu záhy vyjet a pár kilometrů zlehka,než se všechny součásti rovnoměrně prohřejí.Dělám to takhle doteď a auto si nestěžuje. :D
cncp: Zas to s tím zdravím tak nepřeháněj :D pod jedli jsme dostali tlakoměr a zeťákovi-nekuřákovi jsme naměřili vyšší tlak než mně,který hulí a pije kafe. :lol:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 14:55:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Miroslav Lengyel píše:
Mikra: Tak to se máš ...

Můžeš se mít taky. Je to neskutečně jednoduchý a funguje to. A soudě podle tvých příspěvků a tvýho rozhledu si myslím, dokonce jsem přesvědčenej, že to je pro tebe jak dělaný. Koukni sem.
Už skoro 3 roky jsem nezatoužil po retku a jen si lebedím.

A ještě k tomu postupnýmu ohřívání všech součástí motoru. Máš představu, jak dlouho trvá, než se všechno prohřeje při líný jízdě diesela v -10°C ?
Ani za půl hodiny to není vyrovnaný. Jo, nestřílí se z toho až tak brutálně, ale mít motor ohřátý na 60°C a teprve potom vyjet, to si ten motor musí libovat. :D

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Naposledy upravil Mikra dne úte 30. pro 2014 14:59:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 14:58:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. kvě 2014 20:26:03
Příspěvky: 332
Bydliště: Lovosice
Jedna má kamarádka, byla v UL (Ústí nad Labem) na nějakém sezení. Tuším že tam byla dvakrát a ještě pak měla za krkem tuším cca měsíc nějaký čip.
A vlastně přestala ze dne na den kouřit. Cena byla kolem 1500,- Kč.

_________________
Citroen C4 Picasso 1,6HDI, 80kW, r.v.2010, BMP6 "Stříbrňák"
GeoCacher :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 15:04:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Moc na čipy a rozhovory s psychoterapeutama a pod. nevěřím. Tam je to pokaždý o vůli a o překonání absťáku. Ale s e-cigárem ten absťák neexistuje, nikotin tělo dostává a ruce jsou taky zaměstnaný. Já hulil skoro 40let. Přestával jsem tolikrát, že to ani nespočítám. A nedokázal jsem to. Ale po prvním prásku z e-cigára jsem už na retko ani nepomyslel. Doporučuju z vlastní zkušenosti.
A ještě doplním, že jsem nekupováním cigaret ušetřil skoro 80.000,- po odečtení nákladů na e-kouření. ;)

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 17:01:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Jó přestat kouřit,to je problém. :roll:
Mikra: Dělám na směny ve dne v noci.Kolegové co to zkoušeli s elektronikou,tak to v podstatě z huby nevyndali a nakonec zase skončili u těch normálních. :cry: Dokonce jsem už četl o nějakých studiích,že to doktoři moc nedoporučují,protože vlastně ztrácíš přehled o tom,kolik toho nikotinu jsi do sebe dostal. :? Kdežto když vyhulíš krabičku,tak to vidíš a můžeš si říct,brzdi :!: Já když přestával naposledy kouřit,tak jsem měl takový absťák,že jsem skončil na kardilologii. :o
Ale zpět k ohřevu,tak to je jasné,že nafťák se ohřívá pomaleji,proto se také doporučuje na dlouhé jízdy a pro někoho,kdo v autě vlastně bydlí. :D Tím nemyslím,že bys nemohl jet dieselem na nákup. :D Já měl na mysli hlavně to,že bude motor ohřátý a např.převodovka studená,takže zatímco si motor a řidič budou lebedit,tak zbytek auta bude skřípat zuby. Proto já třeba nejsem příznivcem nafty,mám to do práce 10km,občas jedu nakoupit do říše,sem tam nějaký výlet a jednou za rok dovolená.Suma sumárum je to 15 tis.km,tak co bych taky dělal s naftou.
cncp: O těchhle metodách včetně akupunktury jsem slyšel a taky vím,že ne vždy to zabere.Známý to taky zkoušel,včetně různých prášků,náplastí a nevím čeho ještě a hulí taky pořád.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Naposledy upravil Miroslav Lengyel dne úte 30. pro 2014 17:19:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 17:17:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Proto jsem dal odkaz na fórum, abys početl něco opravdovýho, ne bulvár. Víš jak je to s autorizovanýma servisama a doporučeníma výrobců s mazivama a pod. Tak s citátama doktorů na netu je to stejný. Když jsi se zajímal o oleje, taky jsi neposlouchal manuál k autu. Na tom fóru se dozvíš věci, který jinde nenajdeš a přestat s kouřením za pomoci těch lidí je absolutní sranda. I já jsem dělal dvanáctky denní a noční, u mašiny na lince, pod kamerou, a e-kouření bylo mnohem jednodušší než utíkat s cigárem někam ven. V autě se parádně e-kouří, v hospodách taky, i v marketech si potáhnu a nikdo mě nevyhání a nikomu to nevadí. A hlavně nikomu tím neškodím. Hulím si doma u televize a nevadí to ani vnoučatům. Ani nijak neškodí. Nemá to zatím žádnou prokázanou nevýhodu. O tom předávkování nikotinem je to blud. Všechno je vysvětleno na tom fóru. Tady dostanem po čuni od Lukáše. :cry:

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 17:34:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Mikra: Když už jsme to začali,tak to taky dokončíme. :) Konečně,když nebudeme dbát na své zdraví,tak kdo sem pak bude chodit diskutovat.Tak se nechám ukecat a zkusím tu elektroniku taky,doktorka mi říkala,že bych kouřit neměl neb mám tlak jak vysokotlaké čerpadlo.No,jsem ještě na jiných fórech a tam když se debata zvrtne někam jinam :D ,tak je v moci admina,aby založil nové vlákno a přesunul to tam,takže na olejářském fóru nalezneš např. dost dobré tipy jaké koupit hodinky nebo pivo. :mrgreen: Já jsem oslovil 3.12.nejvyššího s žádostí o přesun a založení nové oddělené sekce pro motory VTI a jak jsem před chvilkou zjistil,tak si mou SZ ještě ani nepřečetl. :cry:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 17:36:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Mikra: To s tím kabelem u nás na severu není dobrý nápad. :D Auto bude ráno studené jak leklá ryby a kabel bude v sběrných surovinách. :lol:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 17:56:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. kvě 2014 20:26:03
Příspěvky: 332
Bydliště: Lovosice
Tak s tou elektronikou pozor.
Mohu jen potvrdit, že kdo přešel na elektroniku, tak ji měl stále u pusy a stále tahal.
A tak po půl roce stejně přešel na klasiku cigárko.
Myslím, že je "sralo" stálé nabíjení baterek a snad se musí nějak měnit i to vlákno či co.

To je mé pozorování kuřáků co by kuřák.

_________________
Citroen C4 Picasso 1,6HDI, 80kW, r.v.2010, BMP6 "Stříbrňák"
GeoCacher :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 18:00:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Přesně takhle vznikají ty fámy. Pozorováním a jedna paní povídala. A navíc Hovinky.cz, Blesk a spol. :D
Mimochodem: chodíš pěšky? Jeden totiž povídal, že do auta se musí pořád něco lejt a stojí to pěkný prachy. Furt se to sere ... :lol:
Na eCF jsou vlákna snad naprosto na všechno, od vtipů, přes kávu, sex, auta, fotokino a domácí mazlíčky... až po ty e-kuřácký. Docela slušná parta lidí a moderátoři tam docela pracujou. Někdy až k nelibosti diskutujících. Ale to na tak relativně velkým fóru s asi 8000 registrovaných ani jinak nejde. Každou otázku ti hned zodpoví několik zkušených vaperů a většinou se jedná o rady z vlastní zkušenosti. Ten obor není tak starej a dokonale zdokumentovanej, takže v knihách si o tom moc nepočteš a osobní zkušenosti z první ruky jsou cennější. Ale jsou tam i odborný studie a budeš překvapenej, jak jsou v tom oboru některý lidi erudovaný. Máme tam i doktory a vědátory, takže o srandu nouze není. :lol:
Vítán bude každý a je to zadarmo!!! :D
Jen radím každýmu, kdo má chuť seknout s kouřením, aby se tam podíval a trochu si početl. Když někdo začne sám na vlastní pěst, dopadá to tak, jak bylo popsáno výše. Přestane mu to fungovat a chutnat a tak se vrátí ke kouření. A přitom stačí třeba jen povolit o jednu otáčku závit a bylo by vše v pořádku. Některý dnešní parostrojky jsou už docela důmyslný a složitý elektronický zařízení a ke správnýmu chodu potřebujou správný zacházení. A to v žádným obchodě nikoho nenaučej, natož třeba při koupi někde na Aukru apod. Takže nejdřív navštívit eCF a pak teprve nakupovat. ;)

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 18:05:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. kvě 2014 20:26:03
Příspěvky: 332
Bydliště: Lovosice
Asi jsem to špatně napsal. Jsem také ten, který si vše sám nezkusí na vlastní kůži, tak nevěří.
Ale vím o čem mluvím. Neboť já byl ten který jim opravoval nabíječky na baterky do cigaret, spínače na cigaretách a sháněl silnější baterie.
A ne každý dá za "kvalitní" elektroniku tisíce.
A nemluvím o jednotlivcích ale o skupině cca deseti lidí. Stále kouří elektronickou cigaretu tak dva.

Nejsem proti elektronice, naopak. Nesmrdí mi a o to jde.

Tak že zkus a uvidíš. Píšu jen to co jsem vysledoval.

_________________
Citroen C4 Picasso 1,6HDI, 80kW, r.v.2010, BMP6 "Stříbrňák"
GeoCacher :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předehřev motoru
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 18:14:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
cncp píše:
A ne každý dá za "kvalitní" elektroniku tisíce.

To je jeden z největších paradoxů. Většina kuřáků dá týdně kolem 700,- Kč za retka. Každý týden musí zas a zas kupovat nový. Ale když mají dát 700,- Kč za jednu první kompletní sadu dvou e-cigaret i s nabíječkou a futrálem na zkoušku a vydrží jim jen dva měsíce, tak lomí rukama, že to byly vyhozený peníze.
Jako autotuneři. Kupujou sjetý starý protektory, protože nový gumy jsou drahý a oni přece nemají na vyhazování, ale audio za 15k můžou měnit každý týden.
Každý strůjcem svého štěstí. :D

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuracky koutek
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 11:22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak když už tohle vlákno vzniklo,tak malý referát.Koupil jsem si sadu e-cigaret za 1090,-Kč+2 druhy náplní za 460,-Kč. Od 1.ledna pukám a musím říct,že bomba.Žádný obtěžující smrad,takže si rauchnu pěkně u TV a nemusím běhat na balkón. :D Přežil jsem v pohodě i noční šichtu,žádný absťák se nekoná a jak jsem tak počítal,tak náklady na hulení klesnou na 1/4.V porovnání s klasikou bych dokonce řekl,že kouřím méně.Takže díky Mikro za nakopnutí správným směrem. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuracky koutek
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 11:57:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7361
Bydliště: Kolín
tak ono nevzniko :lol:
jen sem presunul prispevky z predehrevu trochu jinam

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz