Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Koupě Berlinga
Právě je čtv 28. bře 2024 21:54:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupě Berlinga
PříspěvekNapsal: sob 16. bře 2019 16:43:13 
Offline

Registrován: ned 17. led 2010 0:29:49
Příspěvky: 83
Mám možnost koupit Berlingo MK2 2009 1,6i 80kW Multispace s LPG. Má bohužel najeto 200tis (rovných), nebylo bourané, lakované, ježděno více méně jedním řidičem, servisované do poslední chvíle - majitel si koupil nové MK3. Má vady - spojka blbě zabírá, chtěla by brzo udělat, bude potřeba vyměnit vstřikovače benzínu, budou zapečené od plynu, možná nějaký ten čep, kosmetika je spíš v interiéru. Jezdí jinak moc dobře. Má dvě nevýhody: jen čelní airbagy a vzadu křídlové dveře (tehdy za příplatek).
Berlinga MK1 před i po FL znám dobře ( osobně jsem měl 4ks), mám 2003 se stejným motorem a LPG, takže vím, že to je bezproblémové. Mám ale 4 pytle a nájezd jen 130tis., taky Multispace. Tohle, pokud pominu absenci těch pytlů má proti mému navíc ESP, lépe sedí na silnici a lépe brzdí. Najedeme s tím max 7tis.km/rok. Proč jsem si tohle auto tehdy nekoupil byly dunivé rány od náprav. Ale od doby, co jsem si pořídil Sup3, kde to je též, jsem si jaksi zvyknul. Nehledám žádné nové auto, tohle naše vydrží ještě dlouho, je v TOP stavu, jsem až chorobně důsledný. Důvodem uvažování je cena, která se neodmítá - hodně pod tržní cenou i s plánovanými opravami.
Co mi brání se rozhodnout ihned jsou 3 věci: psychologické číslo na ukazateli km, absence bočních airbagů a zadní křídlové dveře.
Šli byste do této generační obměny? Peníze nehrají v rozhodování roli, kdybych chtěl, koupím si nové, ale beru to pro naše účely jako vyhození peněz a jaksi 3válec se mi do tohoto auta příčí. Diesel nechci, byť je perfektní (měl jsem a rodiče mají). Honza

_________________
Berlingo 1.6LPG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Berlinga
PříspěvekNapsal: ned 17. bře 2019 20:26:30 
Offline

Registrován: pát 18. bře 2011 23:29:42
Příspěvky: 142
MOc nechápu smysl otázky :-). Odpovím jen na jednu :-) rány z nápravy. Moje Berlingo tím trpělo asi 270 tisíc a pořád jsem to řešil výměnout hlavně stabilizačních tyček, silenbloků, horního uložení, a nikam to nevedlo .. bylo to pořád stejný. Než jsem sehnal nějaký speciální horní uložení s gumou. Ted najeto s tím 30 tisíc bez ran. Nevím, proč mi to nikdo před tím neporadil. (řešeno i zde :-( )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Berlinga
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2019 20:55:43 
Offline

Registrován: ned 17. led 2010 0:29:49
Příspěvky: 83
Nevím, dotaz snad byl jasný, měl 3 body, tedy shrnu-li to ještě jednou, jestli má smysl jít do novějšího auta, novější generace, ale s větším nájezdem kilometrů a o 2 airbagy méně. Ostatní je nepodstatné. Bohužel se to tu na fóru moc "nehýbe", což mě mrzí.
Nebudu napínat, auto jsem koupil, tedy si plácl a staré už je prodané. Honza

_________________
Berlingo 1.6LPG


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz