Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Střešní nosič
Právě je úte 04. čer 2024 3:05:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Střešní nosič
PříspěvekNapsal: sob 02. led 2010 10:20:43 
Offline

Registrován: ned 20. pro 2009 11:55:08
Příspěvky: 21
S ohledem na rozdíl velikostí kufru C5/C6 musím na lyže pořešit střešní nosič pro box. Máte s ním nějakou zkušenost? Na netu jsem našel příčníky originál Citroen i nabídku jiných značek, tak řeším co vybrat.

_________________
XM 2.2D, C5 Break 2.2HDI Exclusive, C6 2.7HDI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Střešní nosič
PříspěvekNapsal: sob 02. led 2010 22:56:55 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 7:42:00
Příspěvky: 33
Ahoj, řešil jsem stejný problém, nakonec jsem se rozhodl pro střešní nosič od firmy Atera za asi 3300kč. Dokonce chlapík od citroenu mi poradil, že je zbytečné kupovat originál, rozdíl je snad jen v hlučnosti průtoku vzduchu při jízdě, což nemohu posoudit, nejel jsem s originálem a zatím ani s mým nosičem. Ale s kvalitou jsem nadmíru spokojen, nechal jsem si ho poslat přes internet od Auto-samolepky a přímo v Hakru v jsem si koupil za 100kč T nástavce na nosiče na lyže, které jsem měl doma od Hakra. Jinak nosiče Atera pasují suprově, jednoduchá montáž, zatím mohu jen doporučit. Jak se s nima jezdí budu vědět až v únoru po absolvování hor. Tak snad jsem trochu pomohl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Střešní nosič
PříspěvekNapsal: ned 03. led 2010 9:40:38 
Offline

Registrován: ned 20. pro 2009 11:55:08
Příspěvky: 21
Tahle značka mne právě taky zaujala. Díky za reakci, hlavní využití budu mít taky až v únoru.

_________________
XM 2.2D, C5 Break 2.2HDI Exclusive, C6 2.7HDI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Střešní nosič
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2010 16:01:23 
Offline

Registrován: ned 20. pro 2009 11:55:08
Příspěvky: 21
Tak už se jdu podělit o poznatky s nosičem Atera a boxem. Montáž/demontáž je celkem rychlá a bezproblémová, jen jsem měl dojem, že nosič po objednání přijde připraven přímo na C6, což nebylo. Takže jsem upravil rozteče, namontoval, vyjel..a už bez boxu zjistil, jak VÝRAZNĚ ty hliníkové příčníky na autě hučí již od nějakých 60km/h. S boxem pak nárůst hluku pochopitelně nezeslábl, jen jsem kromě hučení zaznamenal při určitých rychlostech ještě hvízdání. Nevím zda je to kombinací tvaru oblé střechy, výškou příčníků nad střechou nebo něčím dalším, ale jízda s boxem je z hlediska hlučnosti DOST NEPŘÍJEMNÁ. Na předchozích kombících jsem vyšší hlučnost téměř neřešil a klidně jezdil i s boxem, tady jsem ho sundal ihned po návratu z hor-českých! Neumím si přestavit, že bych s tím měl absolvovat např. 1000km, to budu dělat vše proto,aby se vše vešlo do auta. Tolik má aktuální zkušenost.

_________________
XM 2.2D, C5 Break 2.2HDI Exclusive, C6 2.7HDI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Střešní nosič
PříspěvekNapsal: pát 13. srp 2010 0:13:07 
Offline

Registrován: pát 13. srp 2010 0:00:16
Příspěvky: 2
Bydliště: cca Šumava
kama píše:
TMontáž/demontáž je celkem rychlá a bezproblémová, jen jsem měl dojem, že nosič po objednání přijde připraven přímo na C6, což nebylo. Takže jsem upravil rozteče, namontoval, vyjel...

Za e-shop www.AUTO-SAMOLEPKY.cz : ...tady je odpoved jednoducha, je to proto, ze nosic pro C6 je zaroven vhodny pro vsechna tato koncernova auta:
Peugeot 207 06/2007–
Peugeot 308 09/2007–
Peugeot 407 05/2004–
Citroen C6 06/2006–
Citroen C5 04/2008–

Jedinym rozdilem je prave roztec patek na nosici, proto neni jejich sirka Aterou ani nami nastavovana. Trosku tak trpi povest dodavky serizenych nosicu Atera na dany model, diky pouziti koncernovych dilu na autech od PSA, ale je to jen nekolik aut, ktere jsou takovouto vyjimkou. 90% vsech Atera nosicu je sestavena a serizena vcetne roztece.

Pripravili jsme informacni web www.NOSICE-ATERA.cz , v pripade jakychkoli dotazu vam radi budeme napomocni ;)

_________________
malá a velká, respektive Toyota Yaris 1.3 VVTI a Toyota 4Runner 3.0 V6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz