Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - První negativa a varování majitelům nejen C6
Právě je čtv 23. kvě 2024 3:56:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 05. bře 2010 16:33:50 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 7:42:00
Příspěvky: 33
To rozmy: Máš pravdu, že to není jen problém C6, ale měl jsem už hodně aut různých značek a tento problém jsem nikdy neřešil. Asi proto, že žádné nemělo čidla tlaku a tak jsem se vyhnul kombinaci hliníku na hliník. Spíš mne překvapilo to, že se nebavíme o čepičkách, které by byly nasazeny bez povolení třeba tři roky, ale pár měsíců. Při koupi C6 jsem nechával renovovat litá kola a čepičky byly dole. Přes zimu jsem v soli prakticky nejezdil, tak mne překvapilo, že se to svařilo tak rychle.

To PATaMAT: Díky, asi to zakoupím a vyzkouším, u tohoto vozu to bude asi dobrá investice a zřejmě nepostradatelný klíč v základní výbavě, tedy pokud bude fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06. bře 2010 22:54:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
bery, funguje to .... ale stačí před montáží čepiček namazat závity nějakou odolnou vazelínou, keramickou, nebo měděnkou, hliníkovou na 1100°C ...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě 2010 19:49:44 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 22:44:27
Příspěvky: 17
Zdravím majiteľov a priaznivcov naších C6. Mal by som jednu otázku. Začal mi niekedy pri dlhších cestách po stabilizácii rýchlosti okolo 80-90 km/hod. motor vydávať čudný zvuk ktorý po ubratí plynu alebo naopak pri vyššom výkone zmizne. V nižšších otáčkach pri jazde mestom to nerobí vôbec a taktiež ani pri vyššej rýchlosti. Ide o taký vysoký tón ktorý narúša inak dokonalé odhlučnenie motora. Vedel by mi niekto poradiť čo to môže spôsobovať? Inač včera mi prestal po predchádzajúcom vynechávaní fungovať tempomat. Idem s tým o dva dni do servisu. Inak krásne a pohodlné vozenie s eleganciou.
Čo máte nové priatelia C6?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13. kvě 2010 23:19:28 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 7:42:00
Příspěvky: 33
Ahoj Roberte, je tu docela mrtvo a tak se Ti pokusím odpovědět. S tím hlukem od motoru nevím, mne to nedělá a pokud ano, nevšiml jsem si toho, téměř pořád mám zapnuté rádio. S tempomatem jsem si taky užil, ale byl to pouze problém softwaru, po diagnostice a následné nápravě chodí vzorně i s omezovačem rychlosti. Spíš mám trable s těma zatuhnutejma čepičkama na ventilkách, jak jsem psal výše. Nějak se mi nechtělo sahat na ty zadní kola flexou a tak jsem to chtěl nechat až koupím nové pneu. Ale předevčírem hláška "nízký tlak v pneu-levé zadní kolo" a tak jsem zajel do pneuservisu. Tam to samozřejmě utrhli taky a tak jedu zítra do citroenu a mám tam obědnaná dvě nová čidla+diagnostiku a snad bude konečně pokoj. Stejně jsem věděl, že to tak dopadne, takže v posr... čidlech a diagnostice jsem utopil kolem 10000kč a za to mohli být dvě nové pneu, který mají alespoň smysl. Jinak vše šlape, průměrná spotřeba s převahou dálek a průměrnou rychlostí kolem 130km se drží dle PP kolem 8,2 a v reálu tak kolem 8,5 litru, tak docela spokojenost. Zkusil jsem jednu nádrž na EKO a hodně jsem to hlídal, ale byla tam úspora asi 0,7l a to za to ani nestojí, takhle se ploužit. A když jsem u těch pneu, myslím letní, jezdíte všichni na Michelinech? Asi jsou na tohle auto opravdu nejlepší-výdrž, comfort,min. hluk, super na suchu i mokru, ale taky i nejdražší. Má někdo zkušenost s jinou, levnější, ale parametricky srovnatelnou značkou? Moc dík za postřehy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20. kvě 2010 19:04:51 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 22:44:27
Příspěvky: 17
Dnes som mal servisný deň. Ako som spomínal náhodne a zároveň výhodne som kúpil celý set originál Alu diskov s Michelin Primacy pneu. Ovšem vzhľadom k tomu že kolesá boli z iného auta PC nenačítaval čidlá. Takže museli sa zhodiť pneumatiky zistiť kódy čidiel a nahodiť do C6 počítača. Teraz aj po následnej výmene po zime si nové disky už bude pamätať. Celkom zaujmavá transakcia.
Chyba tempomatu spočívala vo výmene setu tlačidiel na volante kde bol chybný plošný spoj. Celé to kamarádsky stálo 110 Euro. Mimochodom set tlačidiel tempomatu stojí oficiálne z katalógu 185 Euro.
Myslím si že letná voľba pneumatík je jednoznačne Michelin tam niet pochýb. Auto som kúpil so zimnými Michelin Pilot Alpin ktoré sú dobré na suchej a mokrej vozovke s celkom dobrou adhéziou ale hlbší sneh robí problémy asi by som volil Good Year Ultragrip. Mal som ich na Xantii aj C5 s výbornými výsledkami zimnej jazdy za sucha aj v snehu. Inak si jazdenie v mojom CF Fantomasovi úplne užívam naozaj pravý CITROEN.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz