Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Novy Cactus
Právě je čtv 28. bře 2024 11:08:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Prosím, klikněte pro zobrazení pravidel fóra



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: stř 01. dub 2015 12:40:04 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 12:45:17
Příspěvky: 44
Zdravím všechny uživatele fora.

Nedavno jsem se stal majitelem Citroenu C4 Cactus 1.6 e-HDi 92 ETG6 (SHINE) a i novym clenom tohoto fora.

Strucne o aute:

- Převodovka pilotovaná 6-st. s ovládáním "Easy Push"
- Technologie Stop & Start
- Automatická klimatizace
- Navigační systém v dotykovém displeji 7" (+Bluetooth)
- Zadní parkovací asistent, zpětná parkovací kamer
- Park Assist (automatické parkování do řady stojících vozidel)
- Pomoc při rozjezdu ve svahu

Jsem zvedavej co udela S&S s e-HDI a turbem. Jestli tam je nejak specialne vymyslenej filtr pevnych casti. Pripadne co jineho se bude kazit.
Spotreba zatim 5l/100km prevazne po meste.
Trosku mi vadi ze to nema start tlacitkem a bezklicove otevirani. Jinak zatim spokojenost.

Neco jsem tu procetl, ale zatim jsem nenarazil na nic co by se primo dotykalo i Cactuse. :)

Preji pekny den a doufam, ze nebudu muset casto psat dotazy :)

Ahoj Bohdan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: pát 03. dub 2015 8:37:42 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
Prajem veľa najazdených km bez poruchy a nutnosti kontaktovať servis.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 15:43:10 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
V akom farebnom prevedeni to mas? :) A ake su zatial pocity? - kedze ideme mat zakladnu 1.2, tak ma skor zaujimaju veci nesuvisiace s motorom/prevodvkou :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: úte 28. dub 2015 12:31:00 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 12:45:17
Příspěvky: 44
No, v zakladnej :). Priatelke sa pacila zlta a musim uznat, ze ked vonku svieti slnko tak to vyzera pekne. Aj ked mne sa pacila ja ta biela perletova.

_________________
Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi 92 ETG6 (SHINE)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: úte 28. dub 2015 19:54:07 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
nejaké ďalšie komentáre po krátkej dobe s autom? ako sa parkuje s tým robotom miesto automatu?

prečo na začiatku čeština a teraz už pekne po slovensky?:-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 10:03:57 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 12:45:17
Příspěvky: 44
Tak prisposobujem sa pouzitemu jazyku :)

No kedze som nikdy predtym nemal automat tak neviem posudit rozdiel medzi automatom a robotom. Inak na parkovanie som si musel zvyknut, pretoze sa neda jemne ladit rychlost spojkou, ale musim brzdit a ked to prezeniem tak sa zasa vypne hned motor. Bol som zvyknuty parkovat pomalsie ako je teraz minimalna rychlost na jednotke/spiatocke bez plynu.

Musim napisat, ze par veci na ma aute trosku stve. Blbosti ale kazdy to pozna.

- Start&Stop je sice "super", ale brutalne otravny v zapche. Bolo by fajn kebyze na vypnutie/zapnutie je dake speci tlacitko, alebo kebyze je to trosku inteligentnejsie. Aj ked vobec nechapem preco je to na aute s dieslom?
- z Renaultu som zvyknuty na bezklucovy system a viem ze aj Citroen ma, tak sa divim, ze to Cactus nema
- trosku tvrdsie perovanie
- otvaranie prednych okien

Su to drobnosti a preto to viac stve :)

Btw uz mi ho aj jedna pani pokrstila ... zozadu ...

_________________
Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi 92 ETG6 (SHINE)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 22:28:10 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
to parkovanie musí byť trošku otravné.. automat som tiež nemal, ale na plnohodnotnom automate ti motor zhasnúť snáď nemôže a stupeň je prehodený hneď a nie s pár sec oneskorením.. štart stop systém sa dá myslím úplne vypnúť.. možno je toto cesta :-)
otváranie predných okien je síce detail ale ozaj to tam mohlo byť, s tým odpruzenim tiež súhlasím, ale údajne je to lepšie na menších kolesách.. my máme 17tky.. no zatiaľ nič čo by "krása" cactus nevyrovnala :-)

airbump vzadu teda nepomohol?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 4:45:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Chlapi jak to myslíte s těmi předními okny,ona se nedají otvírat nebo jsem to špatně pochopil? :idea: Dát 17" kola na tohle auto,tak za to by výrobce měli snad i žalovat,mimo vizuálního efektu,to žádná pozitiva nemá. :( Holt trend poslední doby,že se tím zhorší jízdní vlastnosti auta nikoho zdá se netrápí. :twisted:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 8:00:32 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
predné okná nemajú tu funkciu, ze keď podržíš tlačidlo sekundu, okno ide dole/hore už ďalej automaticky.. tu ho treba držať stlačené po celú dobu pohybu, inak sa zastaví

s tými 17tkami ma trošku šmýka v zákrutách kde sú nerovnosti, adrenalín haha, ale mne to za ten vizuál stojí.. určite je to ale. hodne kompromisné riešenie - dúfam, že nie na úkor bezpečnosti, ale len pohodlia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 8:40:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak asi frantíci přišli na to,že to sekundové zmáčknutí tlačítka po čase stejně nefunguje,tak to udělali rovnou tak,že to musíš podržet. :D
A co se týče kol,tak tam se stačí podívat do TP na základní rozměr kol a pneu,na to je auto stavěno a testováno.To nepíšu proto,že bych ti chtěl kazit radost z auta nebo velkých kol. :D

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 9:08:39 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
v technicaku su 15tky :)) dva palce hore dole :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 9:48:36 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 12:45:17
Příspěvky: 44
eriqq1 píše:
to parkovanie musí byť trošku otravné.. automat som tiež nemal, ale na plnohodnotnom automate ti motor zhasnúť snáď nemôže a stupeň je prehodený hneď a nie s pár sec oneskorením.. štart stop systém sa dá myslím úplne vypnúť.. možno je toto cesta :-)
otváranie predných okien je síce detail ale ozaj to tam mohlo byť, s tým odpruzenim tiež súhlasím, ale údajne je to lepšie na menších kolesách.. my máme 17tky.. no zatiaľ nič čo by "krása" cactus nevyrovnala :-)

airbump vzadu teda nepomohol?



No problem nieje automat ale S&S. Akonahle klesne rychlost pod myslim 8km/h a je zatlacena brzda tak sa vypne motor, co pri parkovani sa stane cca 3x. A vypnutie S&S je otravne pokazde cez menu (chyba to tlacitko na polubovke). S&S sa vzdy po nastartovani zapne a pochybujem, ze na novy model auta bude nieco uz existovat a nechcem prist o zaruku.

Inak by som mal mat kolesa 16tky ale zasa na mensich kolesach by to uz bolo hnusne a pokial je cesta normalna tak je to v pohode. Najviac vadia tie sialene brzdiace retardery, tam aby clovek isiel 10km/h.

A prave da sa povedat, ze pomohol. Sice vzadu nieje airbump, ale je tam plast potom dlho nic a az potom plech. Zaroven plast je uchyteny na plech ktory je poriadne pruzny. Takze ked pani do mna zozadu narazila tak to bola celkom rana, ale ked som pozeral co sa stalo, tak som nemohol nic najst. Pozeral som asi 3x zospodu, do kufru, kontroloval senzory, proste vsetko vyzera ok. Nenasiel som nic pokrcene ani jemne ohnute.

_________________
Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi 92 ETG6 (SHINE)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 10:26:19 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Aha, pokial treba ten S&S tale vypinat, je to hodne otravne - ja som vedel ze ten robot nie je moc slava na zaklade zahranicnych recenzii, takze s nim by som to asi nechcel (aj ked silnejsi motor od mojej zakladnej 1.2 by som bral, ten s turbom )

mas pravdu, tie retardery si strach, mame to 3x kym sa dostaneme do garaze a treba ist ozaj pomaly, fluence cez toto prebehne lepsie, ale opat, nie je to nic, co by sa nedalo zvladnut :)

som teda rad ze auto je trosku odolne a ze aj po neprijemnej skusenosti nemusis ist do servisu/nic opravovat/lakovat!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: pát 21. srp 2015 10:35:51 
Offline

Registrován: stř 05. lis 2014 16:39:38
Příspěvky: 3
Už před časem jsem sem přidával svojí recenzi dieselové 1.6ky:
viewtopic.php?f=68&t=8877

Jenom dodávám, že po 15 tis. km jsme na celkové průměrné spotřebě 4,8 litru.
Na spotřebu má hodně vliv, pokud pomáhám automatice a podřazuju si pádlem po volantem a jsem tím pádem lehčí na brzdě (před semaforama s červenou, nebo z kopce na brždění motorem dolů, pomalé dojíždění atd.). Potom jsem se dostal i na 4.2 litru mimo město v Alpách.
Auto je dobře zajeté, na dlouhé vzdálenosti super pohodlné a na údržbu nenáročné - kromě nějakého umývání a voskování jsem zatím jenom doléval vodu do ostřikovačů.

Teď mě čeká první prohlídka, tak nechám vyměnit i olej v motoru dřív než podle servisní knížky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy Cactus
PříspěvekNapsal: ned 23. srp 2015 21:56:52 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
spotreba paráda, no je to diesel. ja mám skoro 10tis a spotrebu cca 6.5 - keby to bola 110k verzia, bolo by to možno o niečo lepšie. hodne jazdím mesto prípadne diaľnica.. na 90tke Žilina - Ružomberok viem mať aj 4.4 :-)

prvú servisnú som už absolvoval, ľudia radili spraviť ju čo najskôr, keďže motor po zabehu hodne znecisti olej. software mi neupdatli , čakal som ze tam dajú novšiu, možno trošku sviznejsiu verziu.. niekedy radšej vyparkujem sám ako čakať, kým sa zapne kamera


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz