Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Nenastartovanie auta pri Start-Stope
Právě je čtv 18. dub 2024 21:54:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nenastartovanie auta pri Start-Stope
PříspěvekNapsal: pát 13. lis 2020 15:30:50 
Offline

Registrován: čtv 12. lis 2020 23:38:59
Příspěvky: 8
Zdravim Vas,

Zacala sa mi z nejakeho dovodu diat takato vec: https://www.youtube.com/watch?v=nik8BOR-np8

Kratky popis
- Start&Stop je aktivovany
- po zastaveni motor zhasne, stojim na brzde, motor stale zhasnuty
- chcem sa pohnut, pustim brzdu, nastane harmonia zvukov a snaha nastartovat spat motor zlyha (kapota, dvere a okna su zavrete)
- situacia nastava aj v pripade ci stojim na rovine alebo v kopci pripadne ci som preradil z D1 na R
- info ktoru vyhodi displej: Nastartujte znovu rucne
- packu automatickej prevodovky musim dat do polohy P a tak mozem opat nasratovat

Pozitivum: Auto ostava s vypnutym Start&Stop permanentne vypnute. Opatovne sa da samozrejme zapnut cez menu.

Stalo sa niekomu uz nieco podobne? Auto pri nastupeni startuje normalne bez zvukovych doprovodov.

Auto: GrandC4 picasso, 2018, 88kw, Automat 6 - Aisin


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13. lis 2020 16:13:20 
Offline

Registrován: úte 21. kvě 2019 9:59:23
Příspěvky: 18
Přesně toto se stalo mě. Problém s "nějakou klatkou" pro nastartování motoru. (nepamatuju si detaily)

Vyměněno v rámci záruky -> den práce

P.S. Doporučuju to video ukázat v servise, protože mě prvně poslali do řiti, že to je normální chování Start/Stop a až po ukázáni videa pochopili že nejsem debil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13. lis 2020 21:11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. dub 2017 16:28:58
Příspěvky: 24
Chybné kladky - prešmykovanie remeňa
Riešené výmenou kladiek.
V mojom prípade vymenené 3 kladky, postupne, systémom opraviť-vyskúšať-omyl...

_________________
Citroen Grand C4 Picasso 2016/09


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13. lis 2020 21:19:24 
Offline

Registrován: čtv 12. lis 2020 23:38:59
Příspěvky: 8
Vo stvrtok (19.11.) som objednany do servisu. Mam predlzenu zaruku tak verim ze vymena pojdem nie z mojho vrecka.
Otazka: Tieto klatky sa pouzivaju len pri pouzivani Start&Stop? Pri normalnom starte to nerobi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13. lis 2020 21:41:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. dub 2017 16:28:58
Příspěvky: 24
len pri štartovaný. je to remeň od alternátora ktorý sa požíva pri naštartovaný zo Stop-stavu a práve tie kladky tam zohrávajú dôležitú rolu.
chyba sa prejavuje zvukom preklzu. zo začiatku len taký malý preklzík a postupne deň po dni sa ten preklz predlžuje, až sa to dostane do fázy, keď už remeň nie je schopný naštartovať.
a vtedy príde hláška naštartujte ručne.

je to sranda...
... manželke odovzdáš auto, povieš jej aby vypla štartstop a ona ti volá že už 5 minút stojí na križovatke a auto nejde lebo nechce naštartovať a že si ho mám prísť zobrať a prečo kupujem autá plné elektroniky a ...

... pritom stačí čítať displej - volič rýchlosti do P ....
....a hlavne počúvať manželove inštrukcie - VYPNI ŠTARSTOP

_________________
Citroen Grand C4 Picasso 2016/09


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18. lis 2020 12:58:08 
Offline

Registrován: úte 01. lis 2016 22:34:00
Příspěvky: 30
Výměna pomocného řemene má být provedena ve 120 tisících. Od cca 100 tisíc jsem měl stejný problém se start stop. Výhoda je, že start stop zůstane deaktivovány i po chcípnutí motoru. Ve 120 tisících jsem vyměnil řemen alternátoru a obě dvě napínací kladky a od té doby start stop normálně funfuje. Výměneno jsem měl vše asi za hodinu a půl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18. lis 2020 15:08:42 
Offline

Registrován: čtv 12. lis 2020 23:38:59
Příspěvky: 8
viper1950 píše:
len pri štartovaný. je to remeň od alternátora ktorý sa požíva pri naštartovaný zo Stop-stavu a práve tie kladky tam zohrávajú dôležitú rolu.
chyba sa prejavuje zvukom preklzu. zo začiatku len taký malý preklzík a postupne deň po dni sa ten preklz predlžuje, až sa to dostane do fázy, keď už remeň nie je schopný naštartovať.
a vtedy príde hláška naštartujte ručne.

je to sranda...
... manželke odovzdáš auto, povieš jej aby vypla štartstop a ona ti volá že už 5 minút stojí na križovatke a auto nejde lebo nechce naštartovať a že si ho mám prísť zobrať a prečo kupujem autá plné elektroniky a ...

... pritom stačí čítať displej - volič rýchlosti do P ....
....a hlavne počúvať manželove inštrukcie - VYPNI ŠTARSTOP


Som sa dobre na tomto nasmial. Evidetne mame velmi podobne zivotne skusenosti. Hahaha :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18. lis 2020 15:11:30 
Offline

Registrován: čtv 12. lis 2020 23:38:59
Příspěvky: 8
vsezved píše:
Výměna pomocného řemene má být provedena ve 120 tisících. Od cca 100 tisíc jsem měl stejný problém se start stop. Výhoda je, že start stop zůstane deaktivovány i po chcípnutí motoru. Ve 120 tisících jsem vyměnil řemen alternátoru a obě dvě napínací kladky a od té doby start stop normálně funfuje. Výměneno jsem měl vše asi za hodinu a půl.


Ja mam aktualne 60000. Zajtra idem do servisu tak som zvedavy. Predpokladam ze to hodia na diagnostiku, mozno nebudu mat vsetko skladom, nieco objednaju a potom sa dohodneme na termine vymeny. Potom uz asi ostane jedina otazka - kto to zaplati (servis/ja) ? ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19. lis 2020 19:38:13 
Offline

Registrován: ned 18. bře 2018 22:50:33
Příspěvky: 71
Ja mam to iste, aj som to reklamoval a bez uspechu. Ten vypnuty start stop nevadi, otazka je, ci auto prejde stk. Mate s tym skusenosti?

_________________
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. lis 2020 9:32:36 
Offline

Registrován: úte 01. lis 2016 22:34:00
Příspěvky: 30
Jelikož chodím na technickou v prosinci a tam je velmi velká pravděpodobnost nesplnění všech podmínek, tak technická probíhala v poho. Před technickou jsem start/stop aktivoval, ale kvůli nesplnění podmínek to nechcípalo. Při technické mi na palubce nic nesvítilo a diagnostika ukazovala chybu jako dočasnou. Jestli by to prošlo v létě ti neporadím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30. lis 2020 12:19:23 
Offline

Registrován: čtv 12. lis 2020 23:38:59
Příspěvky: 8
Takze po kratkej obhliadke a skusobnej jazde servis bez akehokolvek spekulovania potvrdil chybu a taktiez ze ste mali tu na fore pravdu :) Povedali mi ze objednaju dielce, musia to menit aj s remenom a ked to budu mat dohodneme termin vymeny. Min tyzden som bol auto zaniest na 1/2 dna, auto opravene a zaplatene 0! Velmi rad a spokonny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz