Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - C4 GP 2014 - nahrazení jednotky SMEG+ za SMEG+IV2 -mirrolink
Právě je pát 29. bře 2024 17:02:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2019 12:43:44 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2019 12:17:55
Příspěvky: 3
Ahoj Citroeňáci. Hledal jsem dané téma, ale nenašel jsem odpověď, třeba někdo bude vědět. Pokud to někde již zaznělo, tak mně pls hned nekamenujte.

Jsem novým majitel prvního mého Citroenu - C4 GP 11/2014. Dovoz Belgie. V autě máme jednotku SMEG+ s navigací, BT, rádiem, dvěma USB, bez DAB (asi jednu z nejvyšší verzí SMEG+). Provedl jsem aktualizaci systému na poslední vydanou verzi 5.43.A.R2.

A řeším mirrolink resp. Android Auto. Chci ho za "každou cenu" dostat do svého vozu, protože nejsem příznivcem offline map, které považuji za řešení k prdu, asi stejně jako papírové mapy :-)

Jak už asi bylo milionkrát řešeno/řečeno, pro tuhle verzi SMEGu nikdy mirrorlink/Androi Auto nebude. Tak různě procházím fóra a vstřebávám informace.

Zajímalo by mě, jestli někdo nemá zkušenosti s výměnou jednotky SMEG+, za SMEG+IV2. Narazil jsem včera na super guide (https://www.cactusforums.co.uk/viewtopic.php?f=19&t=3092), jak vyměnit SMEG+ za jiný nabušenější SMEG+. Nikde jsem ale nenarazil na to, jestli je možná výměna i za SMEG+IV2, který má Mirrorllink. Narazil jsem na nějaké inzeráty jednotek IV2, ale nechce se mi do toho úplně investovat, když nevím, jak dopadne výsledek. Jestli bude stačit výměna pouze té jednotky a pak přenastavení skrz diagnostiku nebo je celá myšlenka naprosto zcestná.

Nesetkal se tady někdo s tímto tématem?

Díky moc za jakoukoliv radu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2019 16:49:05 
Offline

Registrován: ned 04. bře 2018 21:50:02
Příspěvky: 6
Vitej,

taky jsem to ze zacatku chtel resit (kvuli CarPlay), ale po kratkem vyzkumu vzdal jako velmi neekonomicke (pokud vubec mozne).
Konkretni pripad, ze by byl nekdo uspesny na C4 Picasso jsem nenasel a podle vseho je minimalne treba vymenit display, jednotku radia, mozna nejake kabely a zmenu zakodovat pres diagnostiku + demontaz a montaz alespon casti palubovky.
Tim to pro me skoncilo, protoze "za kazdou cenu" to mit nemusim. Cas a prostredky na to to zkouset jako prvni bez navodu nemam.
Navic se mi nelibi ta grafika displaye na autech po faceliftu.

Nejlip to mozna shrnuje nasledujici FR forum - par prispevku od konce:
https://translate.google.com/translate? ... 119b09dc7d
(preklad do anglictiny je mozna lepsi nez do cestiny, ale smysl se z toho vycist da)

Vymena SMEG+ bez navi za SMEG+ verzi s navi nebo DAB (jak prikladas u toho Cactusu) je oproti tomu plug&play + diagnostika.
Na druhou stranu, nekde jsem cetl i prispevek polaka, ktery pry SMEG+ na SMEG+IV2 updatoval, ale na Peugeotu - s tim, ze mu ale stejne neslo uplne vse.

Preju hodne stesti pri hledani a nezapomen se podelit o zkusnost, pokud neco najdes.

_________________
2014 Grand C4 Picasso II (B78) | phase 1 alias Technospace | 1.6 HDi 115 | 6st. manuál | EZRC | pískový interiér


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2019 20:17:58 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2019 12:17:55
Příspěvky: 3
Díky moc Marduk za názor. Právě proto jsem tady tento dotaz vložil, jestli náhodou někdo tyto zkušenosti nemá. Pročítal jsem různá fóra, viděl jsem i ten tvůj thread, ale právě žádný guide, žádný pořádný sdílený zkušenosti, jen sem tam nějaké plácnutí, že to někdo udělal a funguje či nefunguje.

To za každou cenu jsem dal schválně do uvozovek, protože strašně moc bych to rád měl, a řekněme i za rozumnou cenu bych do toho zainvestoval. Ale nechce se mi to dělat jenom tak, bez nejistého výsledku. Nemám ani mraky času a peněz, ani přístup k různým náhradním dílům či diagnostice. Na druhou stranu offline navigace je přežitek a mít zase na okně držák telefonu a pouštět si Waze prostě nehodno takovému infotainmentu.

V autorizovaném servisu mi eletrikář na férovku řekl, že dotaz na Citroen nemá smysl vznést, že takové "upgrady" oni neřeší, že by ho s tím vyhodili. Jediné řešení je prý zkusit někoho, kdo má C4GP s mirror linkem funkčním z výroby a pak porovnat dle VIN kódu, v čem se přesně sestavy liší. Přesně jak říkáš, jestli to nebude i třeba o tom displayi. Podle zběžného študování mojí konfigurace a možného příslušenství, by display měl být OK. Ale bez nějakého potvrzení rozhodně nebudu nic podnikat.

Třeba tady na Allegro je jedna z navigací, která by měla obsahovat podle manuálu mirror link:
[url]https://allegro.pl/oferta/navi-radio-citroen-c4-ii-ds4-9815356980-peugeot-7628691915?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=ODczMjgyYmMtYTkwOC00ZmI1LWJlMTktNzM5ZDk1NzI0MzAxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=028a2213-426e-458a-95ff-e65fcdf5da5c
[/url], ale je to desítka, která se mi do vzduchu vyhodit nechce.


Naposledy upravil Petyas dne čtv 24. led 2019 21:05:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2019 21:04:29 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2019 12:17:55
Příspěvky: 3
Ještě by mohla někoho zajímat technická specifikace SMEG+. Nevím, jestli tu někde je.

https://fccid.io/ANATEL/00719-14-05386/MANUAL/DADF0ABD-43AA-405C-8165-C6B5BEC8D0EC/PDF


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29. led 2019 15:31:31 
Offline

Registrován: pát 21. dub 2017 16:58:36
Příspěvky: 40
ahoj, osobně bych spíš šel cestou dodatečné koupě modulu s navigací, kterým se dá "nabourat" do SMEGu a ke kterému se dá dokoupit modul pro zrcadleni telefonu....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě 2021 15:55:35 
Offline

Registrován: pát 15. led 2021 18:31:08
Příspěvky: 5
Bydliště: Kolín
Zdravím,

doba trochu pokročila, tak jsem se chtěl zeptat jestli se náhodou někomu nenaskytli nějaké informace pro případný upgrade?
Předpoklad bude asi malý, ptž jak jsem se dočetl na FR fóru, tak zmiňovali, že jsou rozdílné elektrosvazky, tudíž by se musela dělat i úprava v elektro instalaci.

V návaznosti na toto téma jsem ještě našel na FR fóru výstřelek poslední doby, který by mohl znamenat alespoň akceptovatelný přínos našich stávajících Citroenů před érou Mirror linku.

Kde zmiňovali toto zařízení:
https://fr.aliexpress.com/item/40012870 ... %20201603_
jež je za velmi rozumnou cenu a nabízí elegantní řešení bez složitosti kabelů apod.

Nalezl jsem ho ještě i na eBay:
https://www.ebay.com/i/312899669139?mke ... 7YQAvD_BwE

Každopádně děkuji za případné aktuality pro tento upgrade.
Zdravím

_________________
Citroen C4GP 2014 Exclusive 2.0 BlueHDi 150 EAT6 Bílá 7l/100Km (Rodinné výletní)
Renault Megane Scenic 1998 1.9dTi 100 MAN5 Zelená 7l/100Km (Rodinné popojíždění)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě 2021 15:10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. lis 2012 12:42:54
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
kdyz tam das tuto krabicku tak ti nebude hrat radio ... a na LCD budes muset mit aktivni externi vstup. což zcela limituje využívání funkcí SMEG. nebo se pletu ?

_________________
C4 GP, 2008, BMP6, 2.0 HDI Exclucive, RT4 Navi Philips audio, 18" ALU
C4 GP, 2016, man, 2.0 Blue HDI, exclusive, Navi, JBL


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz