Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
Právě je čtv 28. bře 2024 22:39:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: ned 30. pro 2018 23:07:04 
Offline

Registrován: ned 30. pro 2018 22:46:46
Příspěvky: 20
Zdravím Vás všechny na fóru a obracím se na Vás s prosbou o radu. I když vím že podobný otázky neradi slyšíte přesto se zeptám a budu rád za Vaše názory popř. rady. Přemýšlím o koupi staršího vozu C4 Grand Picasso 2.0 blueHDi dovezu si ho z německa chtěl bych ho cca kolem roku 2014 a max 120tis km 7-mi místnou verzi, a zajímaly by mě Vaše zkušenosti s tímto autem, rady co by mělo auto mít popř. nemít jestli není lepší(míň poruchovejší) jiná mot. verze, je mi jasný že bude záležet na konkr. autě co seženu ale jestli třeba tento typ netrpí nějakými problémy u všech kusů atd. co třeba DPF filtr (mám Zafiru B a už sem ho musel měnit :( :( ). Samozdřejmě si pročtu diskuzi ale budu rád za Vaše zkušenosti sám je nemám a ani nikoho s citroenem neznám. Díky za ochotu a mějte se


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2018 16:44:28 
Offline

Registrován: pon 01. říj 2018 21:20:36
Příspěvky: 104
Bydliště: Praha
Zde se ti potka spousty nazoru....

zacnu trochu pesimisticky a pouziji citat meho strejdy:
"Pri koupi auta z bazaru mas hned dve radosti, jednu kdyz si jej kupujes a druhou kdyz se ho zbavujes ...."

Ja jsem si jej taky koupil z "druhe" ruky. A ted k Tvem dotazum - upozornuji, ze je to muj nazor a nemusi ukazovat vetsinu.

1. Koupe starsiho vozidla
na predchozim aute - Ford Focus 2.0 TDCi jsem se presvedcil, ze je to vyhodnejsi, nezli koupe noveho. Nove - jistota ze mas zaruku, ale za to zaplatis, to co jsem koupil me stalo 265.000 Kc a za stejnou vybavu bych zaplatil cca 800.000 Kc. Musel jsem pocitat s vydaji - zacli drive odchazet komponenty... (podotknu ze to bylo datozeno z Nemecka a prodaval to autorizovany servis Ford, takze trochu zaruka, ale i tak ma pocit, ze tam byl stoceny tachac o 50.000 km)
C4 GP2 jsem kupoval v Belgii a to za 14.000 Euro, nove by s touto vybavou stalo asi 750.000 Kc

2. Koupe v zahranici
Spousty lidi si myslil, ze se v Nemecku nestaci tachace - omyl je pravdou, z vlastni zkusenosti, kdyz jsem hledal auta, tak 2 ze 4 meli stoceno a vice nezli 100.000 km ... Vse zalezi od koho to budes kupovat. V nemecku prodavaji auta 3 skupiny lidi:
1. soukromnici - to je jak u nas, zde musez narazit na poctive lidi, ale taky na smecka, zde nemas zadnou jistotu s vracenim penez
2. autobazary - vetsinou tyto bazary vlastni turecti pristehovalci - jinymi slovy vychcanci a prirovnal bych je k nasim autobazarnikum. Cena o trochu vyssi, neco se da vyreklamovat, ale hodne spatne.
3. Autorizovany dealer - cena nejvyssi, ale jistota, vetsinou prodava ukoncene operativni leasingy.

Ja se taky ponejprv dival do Nemecka, ale nakonec jsem skocil v Belgii - v teto zemi maji 10 let uzakoneny Car-Pass (pokud auto jde do servisu, tak musi servisak zadat do teto databaze datum a stav kilometru) vypis stoji 7 Euro. Problem aut privezenych pres hranice je ta, ze ztrati svoji historii a to mi potvrdil i ten prodejce v Belgii, nebot auta, ktera prodaval s vyssim najezdem lidem do Nemecka videl o 14 dni pozdeji na Autoscout24 jak to dotycny prodava s mensim najezdem a vyssi cenou a tak tyto auta prestal nabizet.

3. motor
U predchoziho auta jsem mel 2.0 100kW diesel na Focuse mozna zbytecne moc, ale nekdy se to siklo, nevim u C4 GP2 mit 1.6 by mi prislo, ze by se ten motor brzo utahal. Soused to ma a neni z toho moc nadseny, auto jede, ale kdyz jej nalozis tak jsi mimo. Ja s tim jel do Brna po D1 v 5-ti chlapech + naklad a jelo to v pohode (odhad celkem 600kg), takze za me jednoznacne ta 100(ci 110)kW verze 2.0 HDi - obzvlaste pro 7 lidi.

DPF - FAP
Pokud ma motor najeto to co je na tachaci, a jezdilo se s tim jak se ma, tak nejen s FAP, ale i SCR ci jinymi komponentami nebude problem. Ja jsem kupoval auto v 76.000 a podle diagnostiky FAP mi vydrzi do 240.000 km.
Jedine na co bych upozornil, je SCR a to pozor kde budes parkovat, nebot ono to AdBlue co se tam lije zamrza pri -11 a tak se musi cele potrubi vyhrivat, takze pokud parkujes venku pred domem, doporucuji mit doma v zasuvce startovaci booster - tedy pokud nebudes jezdit kazdy den 50km tam a zpet. Ono totiz toto auto ma "inteligentni" dobijeni a pokud neni baterka totalne vytahana, tak dobiji pouze kdyz brzdis motorem. Ale to je problem vsech motoru s Euro 6 - tj. Blue...

Problemy
Auto mam zatim 3 mesice - 5.000 km
- jedinne co jsem vymenoval je autobaterie, prodle zatezaku po 4,5 roku provozu mela "zdravi" jen 26% a max startovaci proud 360A z 760A dle vyrobce, takze pred zimou jen pro jistotu...
- dale se mi udelalo par map na okraji displaje - prijde mi to jako by se dostala vlhkost mezi povrchove sklo a matnici, ale na toto je prodlouzena zaruka na 5 let, tak to budu v breznu ci dubnu nechavat menit
- dale co se mi tam projevuje je vrzani zadni napravy (pruzina na spodnim talirku), venku to clovek slysi, ale uvnitr nic. Vystrikat WD40 - nefunguje, ale da se to opravit nejakym dvouslozkovym tmelem - resim na jare....

_________________
C4 GP 2 Exclusive, Cervena metaliza, 2.0 Blue HDi 100 kW, manual, r.v. 07/2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2018 18:31:00 
Offline

Registrován: ned 30. pro 2018 22:46:46
Příspěvky: 20
Dekuji za obsahlou odpoved uvidim jestli se jeste nekdo prida, s tim nemeckem sem necekal ze by to bylo az tak spatny jako u nas kurna ale porad lepsi jak jit do acek si myslim jinak preji at dal dobre slouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2018 19:10:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. kvě 2011 10:16:50
Příspěvky: 260
Bydliště: Červený Kostelec
Kupoval jsem letos, a světe div se,..v AAA, když víš co chceš tak není problém. žádný pujčky a pojištění. Auto poházelo z ČR a mělo 38tis, po prvním majiteli, takže jsem požádal že v rámci jízdy zajedem k dealerovi Regina Citroen a necháme provést kontrolu a diagnostiku,...bez problému mi to umožnili. Kontrola proběhla dobře a všechny záznamy v knížce sedí. Takže spokojenost. U prvních serií byly problémy s praskáním zadních dveří nahoře u pantů. Já jinak bez problémů již najeto 13tis. Mám 1.6 HDi, ale doporučuji klidně 2.0,...šel bych do ní,..ale za mě s 1.6 spokojenost a to jsem ji měl i minule C4GP,..když ten motor dostane co potřebuje a měníš olej po 12tis a ne ty jejich nesmysly, tak není problém. Za mě lepší koupit prodaný tady, kde se to nechá prověřit, než sem přitažený, to nemáš nikdá jistotu. Hodně štěstí při koupi.

_________________
C4P 2 hnědá met, 1.6HDi 85kw, ETG6, r.v. 2013/11, INTENSIVE
bývalka a mazlík - C4GP ČERNÁ ONYX 1.6HDI BMP6, orig. Philips sound, světlý interier, r.v.2007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2018 19:16:03 
Offline

Registrován: pon 01. říj 2018 21:20:36
Příspěvky: 104
Bydliště: Praha
Nezli jit do AAA tak to radeji jdi do Davo Cars, z nich jsem mel lepsi pocit nezli v AAA nebo AutoEsa. Maji sice drazsi auta nezli AAA a Esa, ale vypadaji lepe co se tyce jistoty. Pravda je ze s nimi nemam zkusenosti, ale staci kdyz si das na Youtube vyhledat AAA a koupe/prodej a uvidis spousty zajimavych videi.

Zkusenosti kolegu:
AAA / AutoEsa na internetu nabizi velice zajimava auta, ale ty jiz nejsou k dispozici (AAA - skoro na 100%, Esa 3 ze 4 - "prave ted jsme jej prodali, ale jeste jsme nestihli je stahnout z netu" a pod.), cilem je Tebe jako zakaznika dostat do jakekoliv prodejny a zde te zlanarit na koupi auta, ktere ty jsi puvodne ani nechtel, idealne za vetsi peniz, nezli si muzes dovolit a hnedle ti nabidnou uver - z ceho maji provizi.

Dalsi problem se tyka STK a SME, jakmile si koupis auto u nas v bazaru, tak vetsina jich ma "spratelenou" STK a SME a pak si kupujes auto, ktere ma technickou, takze je v "pohode", ale ejhle za dva roky narazis na technicke pokud tam jdes sam...

Jinak muj soused koupil v AAA Seat Alhambru, jeste v zarucni dobe mu odeslo cerpadlo k AdBlue a jeste neco kolem - oprava stala 50.000 Kc, samozrejme to bylo jeste v "zaruce" od AAA a jak to dopadlo - vyjeba.. s nim a zatahl to z vlastni kapsy.

Takze koupe auta tu v CR nikdy, v Nemecku je lepe se poohlednout po autech co nejvice na zapade, co je blize k PL a CR vetsinou smrdi. Samo cim dal tim vic platis za cestu a ujet z Prahy 500 - 700 km jen aby ses podilal je dost na prd. Ja si nasel v Belgii 4 kusy a kdybych je chtel videt, najel bych 180 km. Nastesti dobre dopadl hned ten prvni.

_________________
C4 GP 2 Exclusive, Cervena metaliza, 2.0 Blue HDi 100 kW, manual, r.v. 07/2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2018 20:11:22 
Offline

Registrován: ned 30. pro 2018 22:46:46
Příspěvky: 20
Tak stastnej to clovek s koupi auta od acek a to vazne, plno znamych vsichni spatna zkusenost + to ze kolega tam kdysi delal a mam naky info jak to chodi zajedu si pro nej sam do De s kamaradem co auta taha 20 let naky zkusenosti ma ale hlavne s vw tak snad dobre vyberem ale zatim nikdo nepisete nejaky zavazny problemy coz je dobre jinak taky preji at dlouho slouzi i z acek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: čtv 03. led 2019 19:13:07 
Offline

Registrován: stř 27. zář 2017 10:13:42
Příspěvky: 477
mechos od citronu rikal, ze 1,6 je lepsi co se tyka vydrze a adblue, i kdyz je plnici hrdlo v kufru (alespon do verze po FL 2016)... 88kw a 300NM je celkem dost i kdyz sou samozrejme chvile, kdy by to sneslo vice ;-) zase pokud se kupuje bazarovka, tak uz moc velky rozdil mezi 2l a 1,6 nebude... klasicky chorvatsko ve ctyrech s nalozenym autem to zvladlo "s prstem v nose" 140 permanentne (1,6ka)... FAPko se pry meni uz cca ve 150-180, pripadne pozdeji, pokud se casto jezdilo na dlouhy trasy, ale u citronu to nestoji majlant, jako jinde... u auta s vysim najezdem taky zkontrolovat a pripadne doplnit EOLYS (aditivum kvuli filtru)...

jinak bych teda vzal taky tady kvuli kontrole (ceskejch je celkem hodne a co vim, tak se dali i vzit na OL, takze by meli mit slusnej servis) a nebo co se podivat primo ve francii?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: stř 27. úno 2019 12:00:15 
Offline

Registrován: stř 27. úno 2019 11:58:36
Příspěvky: 30
Dobry den,

zvazujeme nakup "noveho" MPV a do oka nam padlo Grand C4 Picasso (model 2013+).
Primarny dovod - priestor/cena, v automate ziaden imbecilny stredovy tunel (dovod preco vypadly skoro vsetky ostatne znacky), takze si sofer ma kde dat nohy.

Forum som relativne dost preliezol a mam z toho rozporuplne pocity. Niekto najazdil s predoslou generaciou 400k nez to nerozstrelil o pangejt, niekto chodil s novym autom do servisu co par mesiacov, stastlivci s THP boli radi ked sa dozili 100k km. Doterajsie auto Kia Ceed, najazd 300k, vek 12 rokov. Ked nepocitam vlnovec, prasknutu nadrz pri hrdle, rozsypany tlmic (asi chyba montaze pri vymene) a preskoceny rozvod o zub (blba napinacia kladka, vyriesene pri 110k km na zaruku, motor bez poskodenia), tak to auto chcelo len spotrebak. Moj mechanik sa na citroeny tiez moc netvaril, udajne caste problemy s egr a fap-om (aj ked viem ze zrovna fap je v citrone za rozumny peniaz).

Co som z toho postrehol, tak
- benzin v ziadnom pripade nie (coz ma mrzi, pretoze som zasadny odporca nafty)
- 1.6 bluehdi je tiez trochu pruser a automat je len robot
- 2.0 bluehdi by mohlo byt ok a len s nim sa dava aisin
- nepouzivat vyrobcom predpisany olej, menit max. v polovicnych intervaloch

Viezol som sa v predvadzacke 1.6 puretech benzin s aisinom, jazdilo to pekne, bohuzial mimo financne moznosti (650k kc). Pokial by som chcel dodrzat rozpocet, tak na 350 zacinaju grandy v mototechne, najazd okolo 50k, bohuzial vsetko 1.6 HDI, dvojliter nevidim jediny. 2.0 HDI podobnych parametrov som nasiel akurat v emilfreyselect, ale tam sme na 540 tisic.

Ma niekto s nakupom zanovneho citrona u nich alebo ineho predajcu skusenost? Pripadne nejake doporucenia k nakupu a naslednemu servisu auta? Pokial bude auto zanovne, predpokladam, ze bude v nejakej forme zaruky. Tam asi bude problem liat 'spravny' olej pripadne skracovat vymeny, nie?

Diky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: stř 27. úno 2019 12:50:51 
Offline

Registrován: sob 16. úno 2019 19:05:58
Příspěvky: 57
Já taky zvažoval ojetého, ale než dát 400 za zánovního, tak mi už přišlo rozumný dát 477 za nového, tolik mě přesně stál před týdnem. I když to byla skladovka, který se asi chtěli už zbavit. Benzín 1,2 je skvělý, auto je s ním ultralehké, 1125 kg. 3D světla, zatmavená skla, navigace, park. kamera, 16" kola, 5 let záruky. Ty prachy navíc josu v něm uložené. Za pár let ČR zaplaví megavlna ojetých dieslů ze záp. Evropy a jejich cena půjde dolů. 1,2 puretech si na mobile.de drží cenu a je jich tam minimum k mání, většinou se prodají, cca 2 měsíce jsem to sledoval u Peugeot 5008, toho staršího MPV. Ale tak chápu, že každý tříválcový zvuk nepřekousne, ale považte 230 Nm je na tak lehké auto slušný základ.

_________________
C4 Grand - nový a voňavý - r.v. 2018 - 1.2 96KW už s filtrem pevných částic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: stř 27. úno 2019 13:07:12 
Offline

Registrován: stř 27. zář 2017 10:13:42
Příspěvky: 477
1,6 HDi se dela i s EAT6 (aisin; od FL uz pouze a jen EAT6 (alspon u nas)), zadny robot... u 1,6 by nemel byt problem s mocovinou, akorat se doleva z kufru... podle mechanika z Citronu je 2.0 poruchovejsi (vyjadreni opet k autum po FL)... benziny pry nebrat (ale je to jen JPP), pry se silne zanasi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: stř 27. úno 2019 13:29:42 
Offline

Registrován: stř 27. úno 2019 11:58:36
Příspěvky: 30
Georgeisin - to bol za tu cenu automat? Medzi ojetinami (mototechna, emilfreyselect) nevidim nic pod 400, spominany zanovny 2.0hdi aisin je za 540.
Ten 1.2 puretech si neviem predstavit ako jazdi, siel som predvadzackou 1.6 puretech (160 ci 180 koni) a bolo to dajme tomu akurat na to auto, ziadna raketa, ale slo to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: stř 27. úno 2019 14:35:19 
Offline

Registrován: stř 27. úno 2019 11:58:36
Příspěvky: 30
Jo a este sa opytam, ta predvadzacka ktorou som siel (c4 grand spacetourer 1.6 puretech) mala nejake divne a extremne nepohodlne opierky hlavy (take motyliky, tlacilo to do hlavy zo stran otrasne). To je nejaky priplatok, alebo vlastnost faceliftovaneho granda/noveho spacetourera? V tom aute kvoli tomu totiz neslo rozumne sediet, to sa mi lepsie sedelo v predfaceliftovom modeli co som videl v a-ckach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: stř 27. úno 2019 14:54:50 
Offline

Registrován: sob 16. úno 2019 19:05:58
Příspěvky: 57
Ne ne, automat to nebyl, tak ta 1,2 z toho samozřejmě vypadává, pokud na něm trváš. Co se týče srovnání s většími benzíny či naftou, je nutné porovnat váhu aut, eventuálně je teoreticky srovnat podle udávaného zrychlení, i když tam samozřejmě hraje roli, jak je to zpřevodované. U mého 1,2 je udáváno 9,8s, hmotnost 1125. Co se týče opěrek hlavy, no to se musím podívat, to mě ani nenapadlo, že by na nich bylo něco zvláštního.

_________________
C4 Grand - nový a voňavý - r.v. 2018 - 1.2 96KW už s filtrem pevných částic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: stř 27. úno 2019 15:10:23 
Offline

Registrován: stř 27. úno 2019 11:58:36
Příspěvky: 30
To co som soferoval malo opierky hlavy do vyrazneho V a de facto som tam sedel v predklone. Bocnice toho V boli napevno, neslo ich nijak ohnut. Total ergonomicky preslap. Skusim najst nejaku fotku.

UPDATE - toto su oni: https://autobible.euro.cz/wp-content/up ... sso-27.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupe C4 Gand Picasso 2.0 blueHDi ?
PříspěvekNapsal: stř 27. úno 2019 15:17:22 
Offline

Registrován: sob 16. úno 2019 19:05:58
Příspěvky: 57
Aha, tak to ne, já mám nerušivou klasiku. Možná jen ke kůži jsou tyhle.

_________________
C4 Grand - nový a voňavý - r.v. 2018 - 1.2 96KW už s filtrem pevných částic


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz