Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - 1.2 PureTech 130 S&S MAN6 - koupit či nekoupit
Právě je čtv 06. čer 2024 13:24:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 01. říj 2021 21:17:41 
Offline

Registrován: pát 01. říj 2021 20:59:32
Příspěvky: 1
Ahoj komunito,

předem říkám, že nejsem vášniví motorista - spíše jen uživatel, a proto si jdu pro radu.

Přemýšlím, které auto koupit pro 4 členou rodinu (2x dospělí + děti 4 a 1 rok). Limit finanční je řekněme 400 tisíc až extrémně 600 tisíc Kč.


Hlavní požadavky na auto:
Náš velký požadavek je prostor a pohodlí v autě.

Druhý limit se ukázala moje postava cca 190 cm, která prakticky vyloučila kombíky cele nižší střední třídy (například jsem si zkoušel s celou rodinou Toyotu Auris, ve které si za mě ani jedno dítě nemohlo sednout).

Můj požadavek je dále, aby auto mělo benzinový motor.



Jelikož automobilky přestaly vyrábět MPV auta (Zafira, Carents atd.) tak se můj pohled zaměřil na Octavie Combi a poté na C4 Spacetourer.

Octavie jsem si dále vyhodnotil jako drahé až předražené auto - a proto jsem tu chci se zeptat na názor na C4 Spacetouer.

Z aktuální nabídky Citroenu mi z toho vychází dvě varianty:

1.2 PureTech 130 S&S MAN6

1.2 PureTech 130 S&S EAT8



Chtěl bys se vás zeptat na vaše zkušenosti s tímto vozem?

Čeho se jako lajk obávám je objem motoru jen 1,2 - oproti předchozí generaci, kde byl benzinový motor 1,6. Ptám se, není tento motor až moc zatížen při běžném provozu - nesnižuje se životnost u takových aut tím, že jsou běžné více zatížené než starší větší bratříčci?

Dále si chci zeptat na počet válců - zase jako lajk se mi jeví počet 3 jako velmi nestandardní - prosím, jaký je váš názor na tuhle věc - není lichý počet problémem tohoto auta?


Velice děkuji za vaše komentáře - ještě jednou zopakuji - jsem laik a proto některé moje soudy/obavy mohou být nepatřičné.

Díky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01. říj 2021 21:57:57 
Offline

Registrován: stř 28. srp 2019 7:02:06
Příspěvky: 22
Ahoj.

Mám toto auto už skoro 2 roky, najeto kolem 16.000 km (kvůli koroně). Mám 7-místnou verzi, protože vozíme děti na turnaje po celé ČR. S tímto motorem jsem nikdy žádné problémy neměl. Výkon je dostatečný a když potřebuji někoho předjet, tak zrychlení je také úplně v pohodě. Tento motor je na trhu již delší dobu (má ho i Peugeot) a nikdy jsem neslyšel na něj nějaké nadávky. Průměrnou spotřebu mám 6,0 l/100km, ale jezdím hodně v klidu. Tankuji převážně u Benziny Vervu 100.

Vybíral jsem ale 7-místné auto s možností složení třetí řady do podlahy. Motor jsem chtěl také benzínový.
Potom u mě při výběru hrál velkou roli komfort (mám kožené sedačky s elektrickým nastavením sedadla řidiče + mám rád všechny možné digitální vychytávky a bezpečnostní prvky). Lidé vzadu mají neskutečně velký prostor pro nohy a i na zadních sedadlech (6. a 7. místo) se dá v pohodě jezdit.

Rozhodoval jsem se spíš mezi: Renault Grand Scenic (hodně ořezali prostor v druhé a třetí řadě) a Ford S-max (také mnohem dražší).

_________________
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1.2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže, Písková Sable
Ranault Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla, Šedá metalíza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02. říj 2021 10:28:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. úno 2021 6:11:43
Příspěvky: 55
Co se výšky týče, tak se toho neboj. Mám starší generaci (2013), kde je stejný interiér. Se 197 cm a pár kg navíc se do auta královsky vlezu a všude mám spoustu dalšího prostoru. Když jsme auto sháněli, tak jsem si jich vyzkoušel opravdu hodně a C4 Picasso (Spacetourer) je jednoznačně nejprostornější.

Co se motoru týče, tak tam nemáme přímou zkušenosti. Mám 1.6 HDI a jsem s ním spokojený. Pokud ale chceš srovnat 1.6 v benzínu a 1.2 v benzínu, tak to bude jako den a noc. Výkonově to bude velmi podobné (1.2 je mnohem modernější, ta 1.6 vychází konstrukčně z motoru z 90. let, který jen modifikovali v roce 2006, je to tedy stará technologie), ale konstrukčně si tou 1.2 hoooodně polepšíš. Benzínové 1.6 HTP/VTi byly obrovský propadák se spoustou pastí. Komu se s tím podařilo najezdit 200t km, tak měl buď obrovské štěstí nebo už věděl, co to je za průserový motor a dle toho se k němu choval (hlídal si problémové díly včetně špatně navržených rozvodů a zkrátil servisní intervaly). Naopak ta 1.2 je převážně bezproblémová a ještě se u ní neobjevil problém, který by byl kvůli špatné konstrukci motoru.

Jediné, čeho bych se bál, je právě ten výkon. Po městě ve dvou to bude v pohodě. Plně naložená rodina se zavazadly na dovolenou a na dálnici už to ale bude pro motor zátěž.

Co se válců týče, tak Škodovka používá 3 válce už od 1. generace Fábie (HonímTřiPísty) a od cca 2007 ve verzi TSI. Je to divný počet, ale zkrátka se to někde používá. U Citroenu to je odpověď na přísnější emisní normy.

_________________
Citroen C4 Picasso 2013 1,6 8V E-HDI 85kW
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16. říj 2021 19:49:33 
Offline

Registrován: úte 24. lis 2009 21:20:05
Příspěvky: 185
Na konci roka 2015 som vyberal nové auto, tiež boli stanovené podmienky, bola tam aj moja výška 191cm. Nakoniec vyhralo malé C3 Picasso, zmestime sa tam 4 v pohode. Motor som vybral tiež 1.2 puretech, ale len 81kw verzia.
Či som spravil dobre, ťažko povedať, určite má ten motor chybičky a aj dosť vážne, ktoré PSA sa snaží odstrániť. Napr rozpadávajú sa remeň, ktorý menia v rámci zvolávacky. Pozri si toto video
https://youtu.be/69vm_Jmz2rM
Chyby ktoré sú popísané, dúfam, že ich odstránili nakoľko je teraz novšia verzia motora. Ale k starej mňa osobne postihlo rozpadávajúci remeň, vynenachavanie motora, zvýšená spotreba oleja a to som olej menil na 15 tis.km a za necelých 6 rokov mám už 136 tis.km.
Kúpiť nekúpiť, ťažko povedať lebo táto trieda vymiera a malé osobne dodávky tiež.

_________________
Citroen c3 picasso 1.2 110 puretech


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz