Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - robot,řazení
Právě je čtv 28. bře 2024 22:41:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: robot,řazení
PříspěvekNapsal: stř 28. úno 2018 22:40:10 
Offline

Registrován: stř 28. úno 2018 22:17:21
Příspěvky: 3
ahoj citroeňáci, popíšu situaci, grand picasso 2.0hdi,robotická převodovka. Uplně normální dojezd k semaforu,vyřazení do neutrálu,čekání na zelenou,zařazení automatického potom i manuálního režimu i zpátečky a,,NIC,,. Stále svítí NEUTRAL. Následuje odtah atd. Poraďte prosím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: robot,řazení
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře 2018 15:51:58 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
o tři řádky níž máš založené téma na tuto problematiku, dej to tam. Je toho tady mraky a je to nepřehledné. Admin at to tady zamkne, smaže...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: robot,řazení
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě 2018 21:36:50 
Offline

Registrován: stř 23. kvě 2018 21:05:46
Příspěvky: 5
Ahoj, uvažuju o C4 Grand Picasso starší model s robotem... Opravdu tak cuká jak se píše ve všech "odborných" recenzích? Děkuju za zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: robot,řazení
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě 2018 23:29:47 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
bohužel...do určité míry je to vlastnost, nejhorší je to u popojíždění v kolonách jinak se to dá, ale ty kolony a cukání po městě je moje smrt. Tím ale nemyslím poskakování při rozjezdu, jakoby vícenásobné sepnutí spojky, tam je pak na vině nejčastěji elektrohydraulické ložisko. Pokud koupíš ojetinu, tak s tím počítej. To už potom má smysl vyměnit i spojku a bude klid. Informací tady ohledně toho najdeš dost.
Pokud nepotřebuješ automat kvůli ženské třeba, tak raději zvol manuál, bude to levnější a ušetříš i nervy.To je můj názor. Záleží ale jakou chceš motorizaci, podle toho máš možnosti převodovky.
benzin 1.8 pouze manuál
benzín 2,0 pouze BMP6, nebo klasika AT
benzin VTI manuál i BMP6
benzín THP, raději zapomeň, docela problematický motor.
nafta 1.6 HDi BMP6, nebo manuál
nafta 2.0 HDi BMP6, nebo klasika AT
toť moje znalosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: robot,řazení
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě 2018 7:34:39 
Offline

Registrován: stř 23. kvě 2018 21:05:46
Příspěvky: 5
Ahoj, moc děkuji za příspěvek o robotu. Já jsem byl vždycky na manual v benzinu, ale teď potřebuju hodně velké auto za rozumné peníze a tak jsem objevil 1.6 HDi právě s robotem docela mě nadchnul, tedy několika krátkými svezeními po bazarech... jel jsem asi 15ti kouskama r.v. 2007 - 2011 s km okolo 200000 a skoro všechny klasický rozjezd dobrý a řazení parádní - rychlé a max s mírným houpnutím, spíš jen mezi 1čkou a 2kou, pak úplně plynule... i podřazování. Takže mě právě zarazily ty četné odborné recenze a info i u bazaristů... Ale je pravda, že popojíždění a městký režim jsem si ještě nezkoušel... tak musím zase vyrazit k Dopravákům nebo K učilišti na zkušenou :)
Souhlasím, že manual je sázka na jistotu... mám teď Peugeota 307 SW 2005 po facefitu 1.6 benzin 150.000 km a mechanická spokojenost...je to trochu "bramboračka", ale spolehlivá, jen krátká... ve 110km/hod 3.400 ot/min :(
Ještě jednou díky a zdravím V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: robot,řazení
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2018 2:17:46 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
pokud odchází ložisko, tak je to právě nejvíce poznat při pomalých rozjezdech z lehounkým plynem. Někdy to může být poznat jen na zpátečku. Při razantnějším rozjezdu to tak znát není. A co se týká té poskakovací vlastnosti, nejlépe poznáš, když pocukávaš v režimu A, když popojedeš postíš plyn spojka se rozepne a ještě nestojíš a chceš zase z lehka přidat, pak je to rana, kopanec, cukanec. Kolikrát auto neví jestli má řadit jedničku či dvojku. V režimu manual je to o něco lepší, protože spojka rozepíná později. Pak ještě pozoruju, že když se rozjedeš a prudce zastavíš, tak se taky ozve rána, jakoby spojka rozepla pozdě a robot vyřadil N silou, ještě dřív, než je spojka uplně rozpojena.
Moje poznatky, a to mám už podruhé novou spojkovou sadu při 200000, ale auto skáče hodně po městě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: robot,řazení
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2018 12:39:47 
Offline

Registrován: stř 23. kvě 2018 21:05:46
Příspěvky: 5
Ahoj, takže slabinou robota je tedy hlavně spojka... Zkusim jí hodně vyzkoušet, jak píšeš. Protože jinak jsem z robota nadšenej, opravdu ty kousky řadily rychle a plynule... tedy ve srovnání s manuálem, odborné recenze to asi srovnávají s DSG :)
Děkuji a doufám, že sem brzy budu moct přispět s nějakou další zkušeností ;) V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: robot,řazení
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2018 14:20:24 
Offline

Registrován: ned 25. říj 2009 16:14:21
Příspěvky: 36
s robotem zatím max spokojenost. c4 picasso 1.6ehdi. chtělo to na začátku si zvyknout, ale už je to v poho. trošku se s tím naučit a pak to jede. pohodová jízda. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: robot,řazení
PříspěvekNapsal: pát 01. čer 2018 21:05:06 
Offline

Registrován: stř 23. kvě 2018 21:05:46
Příspěvky: 5
Ahoj, moooc děkuju za dobrou zprávu o robotu, to jsem chtěl slyšet :D Já jsem se do toho totiž úplně zamiloval a tak jsem pro něj asi opravdu rozhodnut... Jen mě fakt rozhazujou ty recenze...Ale jak říkám, svezl jsem se několika "krámy" a řazení šlo vždy dobře, jen asi u 2 byla asi špatná spíš spojka. Zaráží mě proto v těch recenzích ten sugestivní popis o různém cukání při řazení všech stupňu... V AAAčkách mi to jeden popisoval tak že to prý "láme páteř" a tak jsem ho po klasickým vychváleným automatu svezl se starým robotem co jim tam stál a bylo to podstatně lepší svezení až se pan prodejce divil... :lol: Mám z té špatné pověsti robotů zkrátka pocit, že je to zčásti papouškování a zčásti zcela nemístné srovnávání s DSG... to je opravdu ještě plynulejší, ale pro mě je to až nuda ;) Chce to zkrátka asi vybrat dobrý kousek a jak říkáš - naučit se s tim jezdit. Ještě jednou díky a zatím ahoj všem Citronům ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz