Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - BMP6 spojka
Právě je čtv 28. bře 2024 10:36:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 spojka
PříspěvekNapsal: sob 20. čer 2015 7:31:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. kvě 2014 20:26:03
Příspěvky: 332
Bydliště: Lovosice
Pokud se ztrácí olej z nádobky, tak udělej to co já.
Sundal jsem ten spodní plastový kryt co je pod motorem a hadrem utřel celé to "soustrojí" okolo nádobky.
Pak se pár kilometrů projel a hned si pod auto lehl a bylo vidět kde to rosí. Také jsem doléval jednou za čas.
Třeba to bude vidět. Olej je červený, nebo zelený, ne?

_________________
Citroen C4 Picasso 1,6HDI, 80kW, r.v.2010, BMP6 "Stříbrňák"
GeoCacher :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 spojka
PříspěvekNapsal: ned 21. čer 2015 1:43:39 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
musím kouknout do zbytku co mě nechali, nevím jakou má barvu. Ale je to tutela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 spojka
PříspěvekNapsal: pát 26. čer 2015 0:09:13 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
Tak nádobka zase prázdná, nejeto asi 300km. Od oleje je uplně všechno, ale koukal jsem na to s mechanikem a zálo se nám, že to nejspíš bude prasklá nádobka, nebo ta přepadová hadička. Už se mě zase ježí vlasy, kolik si Citroen řekne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 spojka
PříspěvekNapsal: pát 26. čer 2015 0:19:13 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
cncp píše:
Já měl prasklou tu hadičku co je na výše obrázku. Je to zpátečka oleje do nádržky.

Prosímtě a ten průměr hadičky by jsi věděl?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 spojka
PříspěvekNapsal: pát 26. čer 2015 20:46:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. kvě 2014 20:26:03
Příspěvky: 332
Bydliště: Lovosice
Už ne, ale změřím.

_________________
Citroen C4 Picasso 1,6HDI, 80kW, r.v.2010, BMP6 "Stříbrňák"
GeoCacher :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 spojka
PříspěvekNapsal: pát 26. čer 2015 23:57:45 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
tak sem se dotazoval na zdejším eshopu na hadičku, jen pro zajímavost cena teměř 1500korun. Ano napsal jsem to správně 1500 :D
No v servise bych čítal aspon dvojku, schválně se zeptám. A bandaska za litránek, kdyby někdo někdy potřeboval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 spojka
PříspěvekNapsal: stř 24. srp 2016 20:33:41 
Offline

Registrován: stř 24. srp 2016 19:52:00
Příspěvky: 49
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Ahoj priatelia, mal som podobné symptómy pri štartovaní(bzučanie pri zošliapnutej brzde, cvrlikanie). Pri rozbiehaní auto škubalo a niekedy mi vyskočila chybová hláška Gearbox faulty+Servis. Potom už pri rozjazdu na A zaradilo 1 a po kúsku sa to vrátilo do N a bolo po srande. Už ani dopredu, ani dozadu. Až po vypnutí motora a zamknuti a odomknutí to znovu bolo schopné pokračovať v jazde. Tak som objednal Tutellu Cs Speed a včera som sa do toho pustil. Pre mńa hrozná práca. Som invalida a robil som to na parkovisku blízko panelákov. Auto som vyviezol na dosky aby bolo trochu vyššie, odšruboval spodný kryt motoru, demontoval vzduchový filter a príslušné prívody vzduchu, demontoval reflektor a hmlovku. Prístup k nádržke s riskami na kvapalinu je teda mizerný. Tá bola celá zasxxá sajrajtom a po očistení som s pomocou zrkadla zistil, že mám hydraulickú kvapalinu na dne. Bateria bola celú dobu odpojená, nemám ešte lexiu na zníženie tlaku v zásobníku. No zistil som, že po určitej sa prázdná nádržka trochu naplnila, takže zrejme dochádza k zníženiu tlaku a návratu kvapaliny speť. Dumal som ako otvoriť tú nádržku a zistil som, že uzáver má tvar akoby matice a tak som to odšroboval. Lievik tam nešlo dať, tak som to tam postupne doplnil injekčnou striekačkou, cca 2,5 dcl. Ešte som demontoval plastový kryt a kontroloval vratnú hadičku. Tá vypadá OK, no aj tak to tam niekde slzí, pretože nádobka má na spodu kvapky. Zrejme to tam stečie zvrchu niekde z priestoru tej hadičky. Aj spodný kryt motoru už bol riadne olejový a tvorilo to tam hnusný čierny maglajz. Dneska som to doposkladal, naštartoval a všetko sa javí zatiaľ Ok.Poriadne som to potom pretiahol, auto pekne radí, neškube, žiadne chybové hlášky. Ešte asi vymením tu hadičku, predsa sa to tam niekde stráca. Týmto chcem poďakovať všetkým za návody ainšpiráciu k oprave tohoto problému. Oprava cca 440 Kč, moje nervy a odĺahčovanie si nepočítam. :-). Ahojte, zase niekedy. Aby som nezabudol, vlastním striborný C4 Picasso robot 2.0 Hdi r. v. 2008, naj. 141 tkm, no myslím, že má viac. Toto bol po roku prvý problém, najazdil som zatiaĺ 11 tkm, dovoz z Frantíkova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 spojka
PříspěvekNapsal: sob 27. srp 2016 14:54:08 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
Tak hlavně, že to řadí zase dobře. Ta hadička stojí v servise 1500Kč, ale někdo ji tady nahrazoval obyčejnou hadičkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMP6 spojka
PříspěvekNapsal: sob 27. srp 2016 17:42:30 
Offline

Registrován: stř 24. srp 2016 19:52:00
Příspěvky: 49
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Zdravím, vďaka za tip cncp, v piatok mi to nedalo a povodnú vratnú hadičku som vymenil za obyčajnú plastovú. Trochu mám obavy čo na to teplota, to je hadička nie veľmi odolná proti teplu. Použil som kúsok čo mám k čerpadlu na odsávanie oleja z motoru pri jeho výmene, ten hrubší druh slúžiaci ako vývod do zbernej nádoby. Zatiaľ všetko funguje ako má. Uvidím časom, či toto bolo slabé miesto, kade sa ten hydraulický olej ztrácal.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz