Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - C5 HDI 2.2 biturbo
Právě je čtv 28. bře 2024 15:08:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: C5 HDI 2.2 biturbo
PříspěvekNapsal: čtv 21. bře 2013 19:16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Ale nic na tom není špatnýho. Jenom si přečti název vlákna a otázky. Jde tu o biturbo a nemá cenu ho srovnávat s čímkoliv jiným. Za chvíli sem přibudou odpovědi, že Octávka jezdí ještě za míň a bude to pokračovat tím, že diesel je na cesty po městě na prd a kdo o něm uvažuje je debil.
Radím držet se tématu. ;)

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 HDI 2.2 biturbo
PříspěvekNapsal: čtv 21. bře 2013 19:37:00 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 9:36:43
Příspěvky: 8
V tom případě pro tebe platí to samé, protože sice máš dotazovaný motor, ale uvádění tvé spotřeby a jízdních vlastností nemá smysl, protože tahle diskuze je o Citroën C5, C5 tourer II.generace X7 od rv. 2008 ;-)
Jinak je mi to vlastně fuk, protože Škodofku jsem nikdy žádnou nevlastnil :-)

_________________
CITROEN C5 III 2.2HDI Tourer Exclusive r.v. 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 HDI 2.2 biturbo
PříspěvekNapsal: čtv 21. bře 2013 20:25:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
troskalp píše:
Kolik vam tak žere kdyz jezdite normalne?a to váží fakt skoro 2tuny?az trochu spadnou ceny tak nad nim taky dost vazne uvažuju jen ne kombi ale sedan

Takhle zněla otázka, tak jsem odpověděl.
A téma se týká konkrétně těchto aut.
1) Citroen C5
2) Citroen C5 tourer II. generace X7 od rv. 2008
A vlákno je o C5 2.2 HDi biturbo.
Myslíš že nepíšu o Citroen C5 2.2 HDi biturbo?
Nikde nebylo psáno, že se jedná pouze o X7.

Nemůžu za to, že celá sekce se jmenuje nejednoznačně. V samotným obsahu je to zřetelný, že je zde rozdělení pro starší a novější C5, ale ve vlákně už to tak jasný není.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 HDI 2.2 biturbo
PříspěvekNapsal: pát 22. bře 2013 13:57:57 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 23:44:07
Příspěvky: 278
Pijer píše:
Jinak podle techničáku váha 1840kg viz. příloha


No ja mám prevádzkovú 1811kg ;-)

_________________
Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINE Obrázek
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive Obrázek - predané
C3 1.4i 54kW 2002 Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 HDI 2.2 biturbo
PříspěvekNapsal: ned 31. bře 2013 12:37:09 
Offline

Registrován: ned 13. pro 2009 23:14:50
Příspěvky: 21
No mozno som ja pochybyl, ze som nedopísal ze X7 teda tá najnovšia, ale myslel som ze to bude jasné, kedze v obsahu je uvedená x7. Ale vôbec to to nie je na škodu veci, ze prebehlo také malé porovnanie medzi týmito dvomi typmi a kvôli tomu si netreba íst "do vlasov" ;) . Za odpovede dakujem.
Takze mala by to byt 2.2 hdi biturbo 125kw X7, v čiernej metal, len este som sa nerozhodol či to bude sedan, ktorý sa mi velmi páči, alebo kombi čo zase je o dost praktickejší. Zatial je to tak 60:40. Prevodovka 6M. Ročník od 2009 a s hydrou.
Ak tu sú majitelia týchto korábov, rád uvítam ich skúsenosti.

_________________
C4 2.0HDi 100kw FAP
C5 III 2.0HDI 120kw, hydroactive 3+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 HDI 2.2 biturbo
PříspěvekNapsal: stř 10. dub 2013 23:21:57 
Offline

Registrován: stř 10. dub 2013 22:31:31
Příspěvky: 1
Jsem vlastníkem C5 III/X7 2.2 biturbo Exclusive s 6M z roku 2009. Je to parádní stroj, za ty peníze (koupil jsem lehce ojetý v DE). Statistika spotřeby je po 75 000km zde http://www.spritmonitor.de/en/detail/534928.html?page=2. Je fakt, že je vyšší, než jsem čekal, ale jezdíme buď krátké trasy školka,škola,obchod, nebo delší po dálnici rychlostmi na hranici zákona. Neuplatní se tedy tam, kde má nejnižší spotřebu, tedy na šestku při nějakých 80-100km/h, kdy si motor jen brumlá a žere málo. Pojížďky po městě se studeným motorem jsou cca za 9l/100km, dálnice se dá kolem 7-7,5 l/100km, ale teď jsem jel s prázdným autem 750km v kuse Praha- Švýcarsko za 6,7l/100km (decentně 130km/h, jen místy 180km/h při předjíždění). Motor je silný, pro moji spíše klidnější pohodovou jízdu až zbytečně. Převodovka 6M není moc šťastně postavená, šestka lze řadit od 80km/h a tak je už motor zbytečně při 130km/h vytočený. Pětku lze řadit při 70km/h. Tu pětku i šestku bych určitě prodloužil, motor má krouťáku dost a dost a spotřeba by mohla trochu spadnout. Manželka má problémy správně řadit, zbytečně vytáčí motor, protože uvnitř je takové ticho, že jí to nevadí, že jede 80km/h na trojku, když už tam může dát šestku.
Po přesednutí z předchozích Focusů, VW Polo a Astry H do C5/X7 je to úžasná tichá jízda I.třídou (za kterou zaplatíme trochu vyšší spotřebou, naštěstí nikoliv cenou auta). Hydractive je parádní pro menší hrboly, na větších už člověka překvapí drncnutí, jako u pružin (o to větší je to šok, když si člověk zvykne na to, že auto jede jako na polštáři).
Co se v autě nepodařilo? Ergonomie ovládání elektroniky je zoufalá. I po půl roce stále hledám, jak se některé funkce ovládají, je tam tolik tlačítek a menu a displejů, že i pro ajťáka je to trochu moc. Spolehlivost elektroniky asi taky nebude úžasná, už bylo měněno ovládání klimačky, CD mechanika a auto se mi teď velmi brzo "uspává" do ekonomického módu šetření energií,takže odmítá otvírat motorkem kufr, svítit,hrát.
Místa na zadních sedadlech by mohlo být u tak velkého auta o trošku víc, ale asi jsem se moc zmlsal.
"Sportovní" sedadla bych si odpustil, vyhřívání, elektrické nastavování, masáže, paměti, to bych nechal, ale to vykrojení sedáku mi nesedí, hrbol, držící stehna mně tlačí do levé nohy. Podle mně to vybrání až tak moc velké nemusí být, auto je spíš pro klidnější jízdu, než pro "sportování" s velkými odstředivými silami.
Hydractive někomu nesedí, soused zvyklý na BMW (X3,5kový kombík, teď 3 kupé) by C5/X7 ani po přepnutí do režimu odpružení Sport nebral, člověk necítí vůbec, co se pod koly děje, což je dobře (klid,pohodlí,neunavuje) i špatně (na sněhu, ledu, při sportovní jízdě). Pro dlouhou, klidnou jízdu a rodinné pochrupávání při jízdě po D1 i v pravém rozbitém pruhu je to paráda.
Motor zatím bez problémů měnil se jen olej, filtry. Do nádrže liju Tank Ono a VIF.
Myslím, že pokud se auto nebude nějak sypat a skousnete pochybnosti kolegů ohledně značky, je to za málo peněz hóóódně muziky. (a i pochybující kolegové, když se svezli a viděli X7 v Exclusive a slyšeli cenu, trošku změnili názor :lol: ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 HDI 2.2 biturbo
PříspěvekNapsal: čtv 11. dub 2013 8:42:41 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 9:36:43
Příspěvky: 8
Ve všem naprostý souhlas. Jedině v té části o elektronice bych nebyl tak přísný - jak co se týče ergonomie, tak poruchovosti.
Brzké přepínání do economy módu teď řeším také, měl by na to mít vliv i startovací proud baterie (novou baterií s velkou kapacitou ale s nízkým startovacím proudem si člověk nepomůže - origo baterie má 800A) , potom prý ještě může být na vině jednotka vyhodnocující odběr, případně nějaká oxidace v systému.

_________________
CITROEN C5 III 2.2HDI Tourer Exclusive r.v. 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 HDI 2.2 biturbo
PříspěvekNapsal: pát 19. dub 2013 6:41:21 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 17:07:34
Příspěvky: 15
taky nezbývá než souhlasit , mam 3.0 hdi, myslim,ža by nebylo na škodu kouknout na auto i s touhle motorizací, co se týče spotřeby,tak na to co jezdim se pohybuju mezi 7-8l, jinak dálky okolo 6,5, on až ta velký skok ve výkonu mezi 2,2 a 3.0 neni,ale V6 má takový kultivovanější chod, hlavně mě za tenhle názor nekamenujte :roll: ( janak ma C5 tourer X7)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 HDI 2.2 biturbo
PříspěvekNapsal: pát 06. čer 2014 6:44:56 
Offline

Registrován: pát 06. čer 2014 6:37:28
Příspěvky: 1
Motor 2,2 HDI biturbo mám... Mám najeto 140 000 a motor stále přede jako kocour jsem sním nejvíc spokojený. Slabší motor jedině 2.0 nižší bych nedoporučoval vzhledem k váze auta ;) Na motoru jsem nedělal pomale nic kromě výměna olejů a filtrů. Pokud se člověk o motor stará na nejvyšší úrovni tak mu motor zajistí vysokou spolehlivost. Slabina asi jedině ty vstřiky nic jiného. Motor jinak táhne hodně dobře i v plném počtu lidí v autě a plným kufrem ;)

____________________________________________________________________________________________________________________

Citroen C5 Tourer Exclusive 2,2 HDI biturbo r.v. 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 HDI 2.2 biturbo
PříspěvekNapsal: úte 10. čer 2014 19:27:02 
Offline

Registrován: čtv 19. led 2012 9:43:45
Příspěvky: 8
Na C5 II Break mám s 2.2 biturbo najeto cca 240 000 km (auto kupováno při 160 000). Jediné, co se dělalo byly rozvody při 220 tkm, jinak vše OK. V zimě tomu ráda zamrzá nafta - má to velmi jemný filtr, když se při -20 a níž víc šlápne na plyn (stačí jet do kopce), tak to zahlásí závadu a nehodlá jí to vymazat. Stejný problém měla i jiná auta s tímto motorem (montovalo se to i do nějakého teréňáku a Volva tuším). Naštěstí se auto po chvíli rozehřeje a jede normálně, jenom s tou závadou se pak musí na diagnostiku ji vymazat. Párkrát mi to vyhodilo nějakou podivnou závadu, nikdo nevěděl čím to je a sama od sebe přešla a už se neobjevila. Spotřeba kolem 9,2l, ale moc jsem ji nikdy nešetřil - dálnice tempomatových 150, I třída 110-120, okresky 70-110, město 50-60. Jednou jsem jel vyloženě na úsporu a dostal se na 5 litrů - ale ta nuda za to nestojí :D Při normální jízdě město - mimo město kolem 8,2l. Motor bych určitě doporučil a po ničem slabším bych nekoukal. Automat v naprosté pohodě, žádný problém s ním nikdy nebyl. Teď mám nově 3.0HDI X7 a asi už nechci nic jiného - spotřeba i s mou nohou 6,5-7l :-) BTW: Pokoukni ještě po modernizované verzi, ta má tuším 155 nebo 150 kW...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz