Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Cukání - nikdo ze tří autorizáků neví rady!
Právě je pát 19. dub 2024 4:28:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 26. úno 2022 13:40:38 
Offline

Registrován: stř 12. zář 2018 22:00:45
Příspěvky: 7
Dobrý den,
mám stále problém se svým vozidlem Citroen C4 II 1.6 BlueHDi 100 (73kW), když brzdím motorem na druhý převodový stupeň a otáčky klesají tak okolo 1400ot/min začne vozidlo znatelně cukat až otáčky klesnou cca 1100ot/min tak přestane. To samé když zrychluji na dvojku tak okolo 1800ot/min auto také zacuká. Stejné projevy má vozidlo i na třetí převodový stupeň, akorát jen opravdu decentní.

Pro INFO, ihned po koupi bylo provedno:

1) Výměna všech kapalin ve vozidle + filtry (motorový olej + filr, převodovkový olej, chladící kapalina, hydraulická kapalina, brzdová kapalina, naftový a vzduchový filtr)
2) Výměna spojky (prokluzovala a drhnul pedál)
3) Kompletní výměna rozvodů a drážkového řemenu + napínák, horní zavěšení motoru
4) Výměna všech žhavících svíček.
5) Kontrola zanešení FAP filtru a prý je zanešen z 30% ... prý OK

Auto bylo již s tímto problémem, za tu dobu ve třech autorizovaných servisech. A nikdo neví.

- V prvním autorizáku nepřišli na chybu, ale podezřívali vstřikování, turbo nebo EGR ventil. Vstřikování jsem nechal překontrolovat a vyčistit v BOSCH Diesel Centru, kde všechny vstřikovače byli vyčištěny a prošli testem, že jsou OK. Přes diagnostiku, byl kontrolován tlak vysokotlakého čerpadla, turba, funkce EGR ventilu a hodnoty váhy vzduchu a vše bylo OK. Turbo bylo zkontrolováno i fyzicky a OK. Následně bylo provedeno měření kompresí na motoru a vše OK. ... Ze servisu jsem odcházel s tím, že na závadu nepřišli a nemám to řešit.

- V druhém autorizáku, podezřívali něco s převodovkou a následně přišli s tím že se ASI jedná o "vlastnost" (když ale auto na začátku projeli, tak tvrdili, že je to divný)

- Ve třetím autorizáku opět provedena kompletní diagnostika s tím že všechny parametry jsou OK a auto nevyhlašuje žádnou závadu. Neví co by to mohlo být...

Do auta jsem již investoval značnou sumu peněz a nevím co by to mohlo být. Vítě někdo? nebo má někdo z Vás přítomných v nějakém voze tuto motorizaci a mohl bych řict zda je teda toto "projev" motoru?
Tankuji pouze VERVU.

Mnohokrát děkuji za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 23. bře 2022 21:24:28 
Offline

Registrován: pon 24. říj 2016 17:00:50
Příspěvky: 19
Mám, stejnej motor, jezdí normálně necuká ani při ubrání či brzdění motorem.
Nejto 84tkm

_________________
Citroen C4 picasso 1,6 BlueHDI 73kw 2017
Citroen C4 GP 2.0 i 103kw + LPG Elpigaz BMP 6 2007


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. úno 2023 22:47:29 
Offline

Registrován: čtv 10. říj 2013 16:06:32
Příspěvky: 88
Bydliště: Pieštany
Zdar, mám síce benzínový motor,no aj mne cukalo pri cca 1500 - 2500ot. A problém bol v jednotke BSM, zhnité kontakty. Tiež nič nebolo na diagnostike, až kým sa tá jednotka úplne nepokazila. To som ostal stáť a bolo.
Neviem či ju má aj diesel (mohol by ju mať myslím), ale je to ďalšia možnosť,kde hľadať chybu.
Ak si to medzi tým nevyriešil... je to tá vec s poistkami na vrchu v kryte,kde je aj riadiaca jednotka motora

_________________
C4 II,Best collection 1,6VTi,strieborna metaliza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz