Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Berlingo 2.0 HDi Spacelight (2001) "BerlingoClemens"
Právě je čtv 28. bře 2024 13:34:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 27. čer 2012 14:56:33 
Offline

Registrován: pon 11. čer 2012 20:17:45
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň
Ok díky za info,půjdu do toho :D

_________________
Citroen Berlingo 1.8 8v (2000)
Peugeot 806 ROLAND GARROS 2.0 8v (1997)
Fiat Marea combi 1.8 16v (1999)
Hyundai Lantra combi 1.6 16v (1999)
Fiat Typo 1.6
BMW E30 318 coupe 1.8


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08. bře 2013 11:12:13 
Offline

Registrován: čtv 07. bře 2013 23:46:33
Příspěvky: 4
Musím říc že máš krásný auto povedlo se, fakt je hezky! Jen ať slouží dál. Já se tu brzo ukažu taky s berlingem! :oops: Tak snad se bude aspoň trošku podobat tomu tvému ač né výbavou jako jsou 2x šoupačky, střecha. Ale i tak! :) Fakt poklona a smekám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22. bře 2013 23:13:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp 2012 11:34:52
Příspěvky: 16
Bydliště: Martin, Slovenská republika
Ahoj, chcem Ti povedat, ze Ta uznavam, lebo BErlingo v takomto stave som este nevidel. :) Ozaj klobuk dole pre tebou a tvojim tatosom :) ;)

_________________
________________________________________

Citroen C4 1.6 16V, 80kW, TU5JP4


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30. lis 2013 20:56:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Ahojte, dlho som sa nehlasil pretoze nebol cas dostat sa sem, ale zato som zbieral dokazy o tom co sa s autom robilo za ten cas. Za posledne dva roky sa do auta vrazilo dost vela penazi, ale zato to auto teraz poslucha bez poruchy(klop klop :)

Takze co vsetko sa s autom robilo, popisem pekne postupne:

LETO 2011:
1, Zvaranie vyfuku a privarenie novej casti od motora + novy prstenec k motoru original Citroen. Dovodo opravy: auto sycalo ako vysavac, tento zvuk siel spod prednych sedadiel.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

2, Nove zadne tlmice - Plynove Kayaba Excel-G. Auto je na nich tvrdsie, lepsie sedi v zakrute a doraz nieje taky ako na kvapalnych, cize koleso nerype o blatnik tak moc ako predtym. A je vzadu trocha vyssie ako predtym.
Predtym:
Obrázek
Potom:
Obrázek

LETO 2012:
3, Repas servoriadenia + repas servocerpadla. Dovod: neprestavajuci buchot od praveho predneho kolesa + permanentne mlaky pod autom a dolievanie servooleja. Zatial najvacsia investicia do auta co sa servisu tyka. Auto bolo dokopy nepojazdne asi mesiac, cerpadlo prislo spat spatne z 1.4 berlinga, tak slo spat a naspat doslo moje povodne po repase. Nakoniec vsetko dobre dopadlo, oprava vysla na nejakych 350eur, a funguje to dodnes bez kvapky oleja.
Obrázek Obrázek
Servo a cerpadlo pred repasom:
Obrázek Obrázek
Po repase:
Obrázek

4, Zrazil som macku, hned v ten vecer ked som auto vyzdvihol zo servisu kde robili servoriadenie. Diera v narazniku ktory bol nanovo lakovany necely rok dozadu, to potesilo. Este ze som mal stary sice doskriabany naraznik doma na povale, na druhy den som ho vymenil.
Obrázek

5, Nefungoval ventilator, ani jeden. Autom sme boli na vylet na orave, a po tych kopchoch sa v lete pri 30-tkach prehrievalo, no ventilatori sa nespustili. Po prichode domov nasledovala demontaz naraznika a vystuze. Motorcek bol ko. Oprava 60 euro + dali sme novu vystuz pod naraznik, stara bola ko a drzala na dvoch srobach.
Obrázek

6, Vymena olejov a filtrov, ako vzdy po kazdych 10tisic km. Stale sa meni olejovy, palivovy, vzduchovy + olej motorovy. No tentokrat sa menil prvykrat odkedy je auto moje aj pelovy. Auto nefukalo ako by malo, po vymene sa to ovela zlepsilo, vid foto, bol cely cierny oproti novemu bielemu.
Obrázek

to bolo vsetko za rok 2011-2012. Pokracujeme dalej :D

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30. lis 2013 21:39:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Skoro by som zabudol, v lete 2012 boli este menene obe predne stabilizatorove tycky, su tam dodnes a to je uz zima december 2013. Zatial bez poskodenia.
Zimu 2012 sme prezimovali bez problemov, tak a teraz k roku 2013 ;)

JAR 2013
1, Letne neumatiky (jazdene, no minimalne opotrebovane) 225/45 R 17 Michelin Pilo Primacy 6mm dezen - 130euro 4 kusy
Obrázek

2, Na novo som prestriekal farbou a lakom madlo vodicovych dveri, ktore uz bolo trocha osuchane, nic moc ale mne to vadilo.
Obrázek

+ z jedneho buraneho berlinga som zohnal kryt na zadne prave posuvne dvere, mala polamane koliky, tak som ju prilepil
Obrázek Obrázek

3, Nove predne reproduktory do palubovky. Pri spiatocnej sluzobnej ceste z bratislavy, mi krachol uplne jeden reproduktor. Tak vymena za nove Magnaty s vyskami + logo bose na kryt repraka, trochu odveci ale vyzera to cool, (zato Dakujem kamaratovi tuna z fora skywolker)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

4, Novy brzdovy valcek a celuste na zadne lave koleso. Vytiekla kvapalina a auto nebrzdilo ako by malo.
Obrázek Obrázek Obrázek

5, Novy klinovy remen na servo. Stary praskol, roztrhalo ho a auto slo len na baterku. Rychlo dopravit do servisu a vymenit. Vymena bola neodborna a remen bol zasadeny zle. Pokracovanie nizsie.

LETO 2013
6, Novy tlmic dozadu - Plynovy Kayaba, ten stary zacal vytiekol, stratil tlak a auto lietalo na tom jednom kolese ako hojdacka. Na reklamaciu to nevzali, pretoze mam velke kolesa a tlmic je viac namahany, tak nic no :D
Obrázek Obrázek Obrázek

7, Klinovy remen, znova praskol a roztrhalo ho. Nasledok neodbornej montaze v jari. Stalo sa to v meste, do servisu to bolo pol kilometra. Servis ochotny opravit to ihned, remen som uz mal v aute novy/nahradny(keby nieco), nasledovala vymena podla navodu.
Obrázek

8, Vymena komplet filtrov a oleja + vyvazenie vsetkych pneumatik na elektronoch pretoze pri rychlosti 80 a viac triasol volant + nove vsetky gumy co drzia vyfuk, preventivne.
Obrázek Obrázek

9, Nove autoradio Sony. Stare prestalo citat cd, a radiovy signal bol zly. Nasledovala vymena za nove radio s cd a usb, pri montazi sa zistilo ze zly signal bol pricinou napoli vytiahnutych konektorov. Foto noveho radia nemam, tak sme sa z neho tesili ze som ho este nesfotil :P
Stare radio Panasonic:
Obrázek
Nove radio Sony este v krabici:
Obrázek

10, Zvarany vyfuk priamo od motora, znova. Tentokrat na sluzobke v Berline. Auto robilo neskutocny ramus, a smrdelo ako 3 avie. Asi som tam prepalil riadnu dieru na dialnici, trocha som sa ponahlal a vonku bolo 30 stupnov, cesta mala nejakych 46. Teta v servise velmi prijemna, prijimaci technik ochotny, auto som tam nechal v pondelok o 9.30 a hotove bolo o 12 hodine na obed ten isty den. Oprava 130 euro. Snad je to punktlich. Zatim bez zavad.
po odovzdani:
Obrázek
opravene uz caka:
Obrázek

Este na jar som autu doprial kompletnu kozmetiku na vonkajsok od Dodo juice, a na vnutro od autoglymu, fotky pridam neskor.

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16. bře 2014 1:36:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Tento tyzden sa robili male opravy:

1, Na poduskach vnutornych vyplni bocnych posuvnych dveri sa odlepil tapacir a pri otvarani cistil karoseriu od spiny... tak osm ho rozobral, precistil a za pomoci Herkulesa to znova polepil, drzi to a je to uspesne na mieste:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

2, Pokusil som sa vratit dvierka pod strechu, kedze ma odlomene panty. Skoro sa mi to podarilo.
Najprv to vyzeralo nadejne, nakupil som si eskapasky, zacvakovacie biele. Po prehliadke som zistil ze su malicke otvory akurat na pasky vo dvierkach, a takysto tie ramena co su na pruzinach v streche maju v sebe otvor, tak ze jednoducho jedno cez druhe pepcham a stiahnem to, tym padom to spojim a dvierka su na mieste.

Takto to bolo odlomené:
Obrázek

Najprv skuska ci to pod strechou funguje:
Obrázek Obrázek

Najprv sa mi to uplne podarilo, ale dvierka boli padnute nadol a doprava, a vobec nedrzali, nedali sa pri zatvoreni zacvaknut.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vsimol som si ze je to problem dlheho pantu, tak ma napadlo jeden pant ten ktory pada, odstihnut, a odcvaknut z toho pantu co drzi v streche a je na pruzinke, aby sa dlzka pantu skratila, tym padom by sa dvierka zdvihli .. ale pri utahovani pasky sa zlomila :( a bolo po parade, novu pasku som uz cez pant v strechce prestrcit nevedel lebo je stiahnuty pruzinou a uz ani srobovak na podvihnutie sa mi tam nevosiel, predtym este ano ked nanom drzal plast, dalo sa to podopriet .. jediny sposob by bol dat cely panel kde je fukar aj tie policky so zapalovacmi dole .. a do toho sa ja pustat nebudem.. aspon teraz nie ..

Tak som to vyriesil sice hlupo, ale obmotal som pasku cez iny otvor a dvierka ako tak drzia, su padnute dolu tak sa nedaju moc ztavriet, iba trosicka.. a nedaju sa ani velmi otvorit :x
Obrázek Obrázek

Vysledok:
Obrázek

Takze asi tolko k tomu, mal som to radsej nechat tak ako som to mal vtedy trochu spadnute, a mal som inac poriesit ten zamok aby sa dali zaviet .. ale uz je neskoro .. tak zatial tolko .. ale kazdopadne: Na dokladnu opravu tohto, musi ist dole cely panel so vsetkym, inak sa tak ludska ruka nedostane, a lepsie to premysliet.

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19. bře 2014 14:40:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Tak musim sa pochvalit, dnes dosla velka vec z dalekej zeme :)

Zatim len fotky krabice, take male prekvapko, citroenaci by logo mali poznat, no napoviem len, ze trochu potuningujeme tuto modru krabicku ;)
Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19. bře 2014 19:58:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
ze by kridylko od musketyra ??

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře 2014 11:12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Ano, ale to na predok ;) dnes to zacnu davat dokopy, a coskoro fotky..

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě 2014 20:04:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Tak trochu som potuningoval moju modru krabicku.. nasekal som trochu viac fotiek ;)
Pod predny naraznik pribudol spoiler od Musketiera + odstranili sme mriezky v otvore naraznika a nahradili ich plastovou sietou s velkymi okami.
Opticky auto zmuznelo, ma drzejsi vyraz. Pri jazde je citit ze to pri vyssich rychlostiach tlaci predok k zemi, predtym som mal pocit ze auto chce vzlietnut, je to parada. Ako dodatok, nestiham umyvat predne sklo, stale je plne musiek a sraciek, asi to bude zmenou aerodinamiky..
Paci sa vam to? Mne velmi, ja som sa do auta po druhykrat zalubil :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě 2014 23:00:19 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Klobouk až na silnici. Moc pěkný kousek. Pro můj způsob provozu by to ale nebylo já mám auto na práci a přiznávám že u mě má těžkou službu. Takže pro mě by taková paráda byla škoda. Ale fakt klobouk dolu protože málokdo má cit pro to co je hezký a co už je moc. A málokdo má "koule" na to aby takhle šlechtil prapůvodně užitkový auto.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18. čer 2014 16:34:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Dakujem pekne,
tak ja som sa do auta pustil pretoze sa v nom vozim skoro vzdy sam, zadne sedacky sklapam len ked prezuvam na sezonu :)
je to taky cukrik, doma mame este jedno bingo ale to bez posuvaciek, a to je opravdicky makac..

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25. říj 2014 23:09:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Zdravim vospolok. Neviem ci sa to smie, ale postnem to sem.
Otec sa rozhodol predat svoje Berlingo: http://citroen-berlingo.autobazar.eu/19-d-multispace-id5990038.html
Ak by ste niekto mali zaujem, bolo by super keby auto zostalo v klube.
Keby nieco PM alebo kontakt v inzerate.

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis 2014 3:00:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře 2011 2:24:51
Příspěvky: 95
Dlhsie som sem nepridal ziadne novinky okolo auta, tak teraz je cas.

1, Po dvoch rokoch sa do brzdicov a podvozku pustila hrdza, tak to chcelo nove osetrenie. Tentokrat som vybral farbu na brzdove strmene od Foliatec, odtien carbon metaliza. Myslel som ze nebudem mat dostatok farby, taka to je mala plechovka, ale natrel som to dvomi vrstvami, a stale v plechovke ostala 2/3 farby, parada. Ciernym sprejom som taktiez nanovo nastriekal prvky napravy a podblatniky. Na detaily prednych kotucov som pouzil klasicku striebornu metalizu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

2, Predna maska bola uz tiez znicena, tak nasledovalo smirglovanie, a striekanie zakladom, farbou a lakom. Neviem dokedy to vydrzi, nevedel som ze mam dat aj plnic... Na jar 2015 si to asi znova zopakujem.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

3, Odstranila sa zavada padajuceho remena prislusenstva. Dovod bol zle nalysovane servocerpadlo po repase, ktoreho hriadelka trcala von o 2-3mm viac nez by mala. Oprava nebola nakladna, prelisovalo sa to nanovo.
4, Vymena oleja a filtov (olejovy, vzduchovy, palivovy) pri 200tis. km, a taktiez precistena elektricka suciastka na naftovom cerpadle, uz neviem ako sa to volalo...auto skakalo na urcitych otackach. Problem po precisteni prestal.
5, Vyvazenie letnych kolies, vymena tyciek stabilizatora a nejakych capov + geometria.

6, Na celne sklo som dal nalepit cierny pas, v aute sa teraz sedi utulnejsie, clovek uz nema taky pocit velkeho skla. Snad mi to zeleny tak skoro nedaju ztrhnut..
Obrázek Obrázek

7, Uprava predneho naraznika, pouzil som nato naraznik z povaly, ktory bol po zrazke s mackou polamany. Chybajuca diera sa dorobila, vyrezali sa stredove mriezky a zahladili, taktiez sa naraznik spevnil lebo bol puknuty. Dolepil sa podnaraznik od musketiera original na berlingo I. Nasledoval lak a pripevnenie siete do vyduchu a bolo hotovo. SPZ nalepena opat obojstrannou paskou 3M. Za karosarske a lakyrnicke prace dakujem Rastovi, sikovny to clovek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

8, Medzicasom som sa obzeral po diskoch R15 na zimu. Nasiel som ciernu neoriginalnu sadu, kupil a skusil, no ET bolo vysoke a suchali o podblatnik zvnutra, tak som ich predal.
Obrázek Obrázek Obrázek

9, Kupil som novy vyskakovaci obal na kluc. Prehodil som iba vnutornosti a dal vyfrezovat kluc. Trochu nas potrapil malinky imobilizer, ktory sme si v povodnom kluci na prvykrat nevsimli, a tak vyhodilo ikonku kluca a nedalo sa nastartovat. Po prehodeni suciastky do noveho kluca bol problem vyrieseny.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

10, Stale opakujuce sa problemy s ventilatorom ma velmi trapili. Ale nakoniec sme prisli na pricinu, totizto odtokovy kanal pod celnym oknom bol upchaty listim, a kedze cez neho prudi vzduch do ventilatora, ten stale nasal bordel a spalilo tranzistory. Tak som vymontoval stierace a vsetky plasty pod oknom, a spinu povysaval, to iste spravil elektrikar ked opravoval tranzistory. Problemom boli dierky na uchytenie sietky ktora brani bordelu aby tam padol, cez ktore to prenikalo. Tak sme to spolu s ocom vyriesili tak ze sme este nato dali dalsiu siet. Snad to pomoze.
Obrázek Obrázek Obrázek

11, Kedze po striekani naraznika mi ostala zvysna farba, ocistil som znicene miesta hrdzou na tahacich hakoch a rohoch dveri, a zatrel som to najprv ochranou proti hrzi, a potom origo farbou.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A nakoniec som auto navoskoval :D
Obrázek

Vsetky tieto upravy sa udiali v rozmedzi april-jul 2014. Keby som nieco zabudol, dopisem to neskor.

_________________
Berlingo 2.0 HDi Spacelight - Grand Pavois - 17" OZ - Musketier frontspoiler
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis 2014 20:02:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
dobre sis s tim pohral - ten naraznik je fakt luxus

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz