Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - problémy s elektrikou Citroen xsara picasso
Právě je pát 29. bře 2024 0:29:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 03. črc 2017 15:43:29 
Offline

Registrován: čtv 29. čer 2017 19:48:13
Příspěvky: 9
Bydliště: Domažlice
Zdravím,
tažné zařízení auto má,ale tyhle problémy s autem byly už před jeho montáží.Auto jde zamknout dálkovkou,ale nejde dálkovkou odemknout.Hláška na otevřené dveře za jízdy není a okénko otevřít při vytaženém klíčku nejde,a nikdy ani nešlo.Mám nějaké schéma od mechanika,ale musela bych ho nějak poslat,v tom se moc nevyznám. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03. črc 2017 15:46:05 
Offline

Registrován: čtv 29. čer 2017 19:48:13
Příspěvky: 9
Bydliště: Domažlice
To už mě taky napadlo,že by to mohlo být baterií,ale to by asi nespínalo to relé?Tak doufám že jí změřily když jí dobili :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04. črc 2017 22:43:54 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:26:05
Příspěvky: 146
Zdravím,
pokud jde auto nastartovat, nemůže být akumulátor tak vadný, že by způsoboval tyto problémy.
Logicky:
BSI se neuspává, něco jej probouzí, proto skáče do econom mode:
BSI řídí toto:
blinkry,
světla,
zámky všech pěti dveří (odemčení + uzamčení)
klimatizaci
vyhřívání zadního skla + zrcátek
stěrače
rádio+ CD měnič + navigaci
alarm
imobiliser
vnitřní osvětlení.

Na blinkry si nestěžuje - zavrhuji;
světla - stěžuje si na světla, chce to prověřit
zámky- pokud jde zamknout, musí být všechny OK. Jinak by se auto nezamklo. To že nejde odemknout dálkou bych viděl na závadu v klíčku než v BSI. Ale problém může být se spínačem odemčení zadního kufru.
klimatizace - je tam automatická s displejem? Zkuste spustit vnitřní ventilátor po vytažení klíčku. Jde spustit?
vyhřívání skla + zrcátka - chce to proměřit,(pomocí multimetru nebo žárovky)
stěrače - jsou ovládány pomocí relé, ale pokud fungují normálně neviděl bych problém
rádio + CD měnič - rádio je originál, CD měnič je v autě? Zde by mohl být problém
alarm - je instalovaný? Pokud ne, není problém
imobiliser - po uzamčení bliká kontrolka (spínač všech blinkrů)?, ale nepředpokládám problém
vnitřní osvětlení -zkontrolujte zda všechny světla zhasnou (i v kufru), když jsou zavřeny dveře + zamčeno (znamená to sedět uvnitř vozu a po sklopení zadní sedačky nahlídnout do kufru.

Když by se věděla pojistka, která po odpojení vypne to relé, řešení problému by bylo jednodušší.
kobra11150@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář 2021 19:51:01 
Offline

Registrován: čtv 30. zář 2021 19:43:45
Příspěvky: 1
lendulka píše:
Zdravím,potřebovala bych poradit.Mám Citoren xsara picasso,1,6 hdi,r.v.2006.Začala jsem mít problémy s elektrikou.Začaly se mi rozsvicet světla i přesto,že nemám udělané denní svícení,ale rozsvicení při setmění,nejde auto odemykat dálkovkou,neustále mi naskakuje spořící režim,vybíjí se mi baterka.Když je vyndaný klíček ze zapalování,v pravidelných intervalech je slyšet cvakání zpod volantu.Známý mi řekl,že tam spíná jedno relé.Dala jsem auto do autorizovaného servisu Citroen a tam mi po dvou dnech zkoumání na diagnostice řekli,že tam něco dává neustále "pokyn"k zapínání něčeho co vybíjí baterku,ale že neví co ten podnět dává ani čemu.Že se musí poradit s kolegama v Praze,ale ti mají dovolenou,takže až cca za měsíc mám přijet.Nemáte s tím někdo zkušenost??Nebo jenom nápad co by to mohlo být. Děkuji Lenka

Zdravím já sám mám podobný problém ale z tím rozdílem že relé spouští pouze při po použitím centrálu a stěračů. Zkusil jsem jednotku otevřít prostříkat WD40 nebo kontaktolem a zatím dva dny za sebou funguje relé bezchybně tudíž usuzuji že sem tam mněl taktéž vodu ale nevím jak se chyba dále vyvrbí doufám že už z tím delší dobu problémy nebudou. :D :D :D
PS. problémy nakonec přišly takže jsem se rozhodl dát novou jednotku .

_________________
"Ošklivé káčátko" 1.8 16v + LPG


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz