Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Nová spínací skříňka, nové klíče, staré Picasso.
Právě je čtv 28. bře 2024 19:59:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 20:27:31 
Offline

Registrován: stř 16. říj 2013 15:31:00
Příspěvky: 14
Bydliště: Karlovy Vary
Zdravím všechny.
Protože mi tohle forum už několikrát výrazně pomohlo, chci se podělit o mou poslední zkušenost a doporučit levné a snadné řešení. U mého pikasa rv.2001 nastal známý problém se zapečeným plastovým oříškem spínací skříňky (viz. http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtopic.php?t=7697.
Pokud se zapeče tak dokonale jako mně, může dojít k tomu, že při demontáži původní spínačky dojde k ulomení (přestřižení) tří kovových kamenů, které přenášejí otočnou sílu z kovové části (zámku do kterého se strká klíč) do plastového ořechu ze ktrého jdou teprve dráty. Nechci tu psát romány, ale k dmtž. je nutné otočit klíčkem do určité polohy, aby bylo možno spínačku vysunout. Pokud se klíč nehne, nepůjde spínačka ven. V tom případě se musí poklepávat na klíč a zkouušet s ním otočit tak dlouho, dokud se kamínky nepřestřihnou. Pak nezbývá než sehnat celou spínačku i se zámkem a novými klíči, pochopitelně levněji než v Citroenu a pak to "rozchodit". Celou novou spínačku se dvěma klíči, ořechem a kabeláží jsem koupil za neuvěřitelných 1.190Kč vč. dopravy tady: https://www.s2-group.cz/. Mají tam i samostatně kostku (elektrickou část, oříšek) za neuvěřitelné 3 stovky. Mají na eshopu chat, tak jsem se zeptal na celou spínačku a měli také, cena viz výše. Za dva dny byla u mně a teď co dál. Starou ven, novou dovnitř a imobilizér fault, pochopitelně. Protože se ale nejedná o nový čip v klíči, stačí otevřít starý klíč (platový držák) a nový klíč, a pouze přehodit černý malý kvádr (což je čip) do nového klíče. Auto neví o ničem a vše funguje jak má. Upozorňuju, že mám dálkové odemykání namontováno externí (původní je právě v klíči) a starý klíč si nechávám k otevření nádrže. Nicméně cenově, rychlostně a jednoduchostí výměny jsem nadšený. Za tyhle peníze se ani nevyplatí úprava pomocí relé (jak je psáno v odkazovaném foru tady na serveru), protože jetli mám na 150 000km zaplatit 1200, tak klidně.
Domácím opravám Citroenů zdar :lol:

_________________
C4 Cactus BlueHDi 100, r.v.2019


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz