Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Spolahlivost xantii
Právě je čtv 28. bře 2024 12:12:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: pon 07. pro 2009 17:57:16 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 17:09:33
Příspěvky: 136
Chlapi, potreboval by som poradiť. Mám záujem o xantiu, kedže som po nezavinenej búračke bez auta. Už dávno poškulujem po dákej xantii hdi a chcem sa vás ako vlastníkov čo máte najlepšie skúsenosti opýtat ako to je so spoľahlivosťou, čo ste všetko pomenili, čo ako dlho vydrží a čo sa kazí najčastejšie. Ako píšem chcel by som xantiu hdi okolo roku 2000 buď 66 alebo 80kw v čo najlepšej výbave. Bohužial nemám veľmi skúsenosti s týmito autami tak ani neviem aké sú rozdieli a ktorá z nich ma väčšie muchy. Xantia sa mi páči pre jej vzhľad elegantný a hlavne komfortný podvozok, ktorý je stavaný na tieto naše cesty necesty ale trošku sa bojím spoľahlivosti francúza a ceny náhradných dielov a diagnostikovanie prípadných závad.. Co to som už prečítal ale skúsenosti majiteľov je predsa len niečo iné. Díky za rady, budem vám vďačný..

_________________
C 5 I 2.0HDI bez +


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: úte 08. pro 2009 10:03:27 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 23:44:07
Příspěvky: 278
Zdravím,

ako základ si naštuduj nasledovný článok, aby si vedel na čo si dať pozor pri kúpe:
Jdeme kupovat Xantii

V podstate Xantia je veľmi spoľahlivé auto, patrí medzi nasjpoľalhlivejšie európske modely v hodnotení TUV. Napríklad ja som za svojich nabehaných 60tkm a 3 roky menil len kvapaliny, olej, filtre a spotrebný materiál (čapy, silentbloky, 1 ložisko). Poruchu som nemal žiadnu, auto šlape jak hodinky.
Čiže ak sa o ňu pôvodný majiteľ staral, to auto nabehá neskutočné kilometre, hlavne HDi (len pre info, ja už mám nejakých 260tkm, spotreba oleja po 20tkm cca pol štamprle, spotreba viď nižšie podpis) ;)

Ceny náhradných dielov sú v pohode, existuje tu Bobo, dvorný dodávateľ pre Citroeny. Stačí mu poslať VIN-ko a pošle ti balík s dielami na dobierku aj na Slovensko. Ak chceš vedieť aké sú aktuálne ceny, klikni sem: link

Jediný problém je asi s bezpečnosťou, ak máš po búračke, asi to nebudeš brať na ľahkú váhu. Xantia je dosť staré auto, najmladšie už majú skoro 10 rokov a v hodnotené euro NCAP má xantia nelichotivé 2 **. Takže ak by ti to robilo problém a nechceš sa vzdať konfortu, treba ísť do C5, tá je s bezpečnoťou už na veľmi vysokej úrovni, euro NCAP 4 ****.

_________________
Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINE Obrázek
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive Obrázek - predané
C3 1.4i 54kW 2002 Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: stř 09. pro 2009 20:53:01 
Offline

Registrován: pon 02. lis 2009 0:45:03
Příspěvky: 11
Nazdar Zhrado, napsal jsem Ti Soukromou zpravu, ale nejsen si jist, zda to odeslo.
Doplnujici udaj : jedna se o kombi .
Muzes mne zavolat nebo poslat SMS na 00420 607 532 377

P.S.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: stř 09. pro 2009 23:13:23 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 17:09:33
Příspěvky: 136
Dakujem za odpoveď.

Nejt, nič mi neprišlo tak napíš ešte raz.

_________________
C 5 I 2.0HDI bez +


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro 2009 13:37:50 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:42:20
Příspěvky: 59
Bydliště: Valmez
No s tou bezpečností..nechci se pouštět na tenký led a vařit z vody,ale když jsem viděl jak hrozivě vypadající havárie xantie,jejich osádky přežily,nevím co si mám o bezpečnosti xantií myslet.Rozhodně nezpochybňuju testy bezpečnosti!Nešťourám se v tom,to už tu kdysi jedno velké téma bylo,ale osobně se v xantii cítím bezpečně a hlavně mě těší její velký vnitřní prostor a docela velké vnejší rozměry,to myslím zaručuje samo o sobě minimální pásmo bezpečnosti.Vím pak tu byla vášnivá :) debata například o tom zda a u kterých xantií jsou dveře vyztužené,v tomto směru budou dnešní auta už nejspíš jinde.
Hlavně bych při koupi méně či více staré ojetiny nezapomněl na první pravidlo:každá oprava auta po bouračce může podstatně zhoršit bezpečnost auta obecně a u oprav u nás pořád často fušovaných to platí dvojnásob.

_________________
X2 Berline 98,1.8 16V,LPG-AG-DGI-komforty I.F.H.S.-je to peřina
Saxo Twist 2000,po faceliftu 1.1 44Kw,ideál city women auto
AX-věrně sloužilo bez reptání až do penze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: ned 20. pro 2009 16:27:54 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 17:09:33
Příspěvky: 136
Takže som čo to preskúmal na nete a prisiel som na to, že najvhodnejšia by bola asi 66kw s obyčajným podvozkom. Elektriky sa nebojím, kedže sa v nej trosku vyznám ale skor mi ide o závady a opravy hydrauliky. O gule sa nebojim, kedže to je spotrebný materiál ale ako je to s ostatnými časťami hydrauliky? A ešte jedna otázka sa jedna prístrojovej dosky. Mám chaos v tom, ze niektoré majú teplomer oleja a niektoré nie a niektoré majú kontrolky novšie. To sa od ktorého roku davalo?

_________________
C 5 I 2.0HDI bez +


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: ned 20. pro 2009 19:34:12 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
Ohledně hydrauliky strach neměj,ta se nekazí,spíš tě pozlobí elektrika :D
Jinak budík na teplotu oleje byl jsem v nejvyšších výbavách,kontrolky se lámaly mezi rokem 98 a 99 ;)

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: ned 20. pro 2009 20:19:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 20:48:06
Příspěvky: 166
Bydliště: Vrbové
no povedal by som, že teda by si chcel niečo také ako mám ja. Xantia 2.0 HDi rok 2001 bez hydroactivu. Základná vyýbava 2x el. okná, centrál, klíma bla, bla. Osobne za tie peniaze super auto, len treba dať pozor na stav pri kúpe, ja som kupoval na vtedajšiu dobu lacno, ale s vadami,ktoré postupne odstraňujem. Čo sa týka bezpečnosti, tak tu si verím a tie 2 * v EuroNCAP, no neriešim, mal som minule rozobraté dvere a výstuž tam je, i keď na service.citroen.com, píšu pre moje auto, že je bez zosílenia dverí.
Včera po tom, čo som kvôli baterke nenaštartoval, som šiel do školy bratovým saxom, ale okrem dobrého podvozku, ktorý držal auto na ceste ako pribitý (je to VTS) som sa cítil menej bezpečne ako v xantii.

_________________
>> http://www.citroeny.sk <<
>> http://www.citroenklubpraha.eu <<
Súčasnosť: C5 2.0HDi '05, Xantia 2.0HDi 80kW '00, AMI6 Berline '64, 2CV6 Dolly '85, 2CV AZA '63
História: 2x AX 1,1, ZX 1,4, BX 1,8TD, Xantia 2.0HDi 66kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 19:59:18 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 17:09:33
Příspěvky: 136
aké systémy pruženie môže mať xantia po roku 98? 3? Základný, hydraktiv, a aktiva? A podla čoho to spoznám okrem toho, že si lahnem pod auto a spočítam gule? Na prístrojovke by mali byť na to tlačítka. Takže ako podla fotiek interiéru určím aký typ pruženia je v tej konkrétnej xantii? Ked je tam iba páka výšky podvozku, je to obyč. podvozok. Keď je na pravo od volantu tlačítko je to hydraktiv a keď je aj na lavo tlačítko, je to aktiva?

_________________
C 5 I 2.0HDI bez +


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 22:29:02 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
Bavíme li-se o dvojkové xantii,tak klasická hydraulika nemá přitvrzovací tlačítko,a má 6 koulí.
Hydroaktiv má přitvrzovací tlačítko vpravo vedle volantu,symbol škrtnuté pružiny a má 8 koulí.
Activa má přitvrzovací tlačítko vpravo vedle volantu,symbol škrtnuté pružiny a má 10 koulí.
Activu bych nedoporučoval z hlediska toho,že málokdo jí umí uspokojivě opravit,a často tečou náklonové pístnice,a proto se jich lidé zbavují.

Tlačítko vlevo vedle volantu slouží k zablokování elektrického spouštění zadních oken :D

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 22:50:21 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 17:09:33
Příspěvky: 136
Aha, tak dík za info, už som múdrejší :D
Aktivu nekcem, to je zbytočne zložité. Najradšej by som asi obyčajný podvozok ale s lepšou výbavou je už hydroaktiv. Snáď to nieje velmi poruchové... či? :)

_________________
C 5 I 2.0HDI bez +


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: pát 07. kvě 2010 0:22:22 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
No,dají se sehnat i vybavené kusy bez hydraktivu,ale hydraktivu se neboj,když bude ,bude,když ne,tím líp.

Extra poruchové to není,jen musíš foukat vc koulí,a občas odejdou cívky/HA ventily,nám odešel po 3 letech co auto máme zadní,a hned co jsme ho vyměnili,tak odešel přední :lol: ,ale jinak nic,problémy to jinak nemá.

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolahlivost xantii
PříspěvekNapsal: sob 30. kvě 2020 2:49:54 
Offline

Registrován: sob 30. kvě 2020 2:45:48
Příspěvky: 1
Dobry den,

ma zmysel este dnes kupovat Activu?
Nikdy som nemal Citroen a chcel by som vyskusat sa povozit, ako to drzi v zatackach.

Najvacsiu obavu mam z korozie.
Da sa to opravit / ma to zmysel ?

Da sa doporucit nieco napr. z tychto troch?

https://www.sauto.cz/osobni/detail/citr ... ia/7679204
1996, 2.0 16v, 97kW, 170000km, 10000 Kc
Nutná oprava prahů a výměnu či repas hydraulických koulí

https://auto.bazos.cz/inzerat/119383410 ... activa.php
1999, 2.0 HDI, 80kW, 350000km, 15000 Kc
Koroze prahú, lehounce prosakuje hydraulicka hadice predni naklapeci pistnice, jinak ok, klima nefunkcni, abs bez poroblemu. Auto je po kroupach (kapota srecha). Neni to zadna lestenka uz.

https://auto.bazos.cz/inzerat/119834021 ... i-80kw.php
2000, 2.0 HDI, 80kW, ? km, 15000 Kc
? stav


S investiciou do hydrauliky pocitam.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz