Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Xantia 1.8i 16V - do šrotu nebo se někomu bude hodit?
Právě je sob 27. dub 2024 13:36:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 10. dub 2022 11:00:11 
Offline

Registrován: čtv 07. dub 2022 21:25:55
Příspěvky: 1
Zdravíčko vespolek.
Mám Xantii r.v. 1999, (máme od r. 2001 nebo 2002, kdy bylo kupováno s nájedem 60t), 189t km. V roce 2019 cca 14 dní po absolvování STK (po údržbě typu olej, abs, lanko plynu, výfuk, zimní gumy) prdla trubička hydrauliky k posilovači. Říkal jsem si, že to opravím svépomocí, ale za 3 roky jsem se k tomu nedostal a z časových důvodů už se k tomu asi nikdy nedostanu. Auto stálo od té doby s vypuštěnou hydraulikou v garáži, značky má, ručení placeno až dosud.

Nechce se mi to dávat do šrotu, ale asi nevidím jinou možnost, vzhledem k časovému vytížení a ubývající energii. Auto má známky zubu času (např. čalounění, oprýskává ta průhledná vrstva laku, barva zatím OK, i koroze poměrně malá), zejména po "ťukanci" na parkovišti v roce tuším 2012 (nedání přednosti zprava, ale v nízké rychlosti) - vyměněny oboje dveře a přední blatník na pravé straně (ťukanec bohužel směřoval přímo do úchytu předních dveří, takže úchyt bylo nutné převařit a není to nejčistší karosářská prace, leč vyditelná jen po otevření dveří) a nefunkční klimatizaci. Ale jinak až na problémy se stahováním okna řidiče všechno do poslední chvíle funkční.

Hydraulické čerpadlo měněno někdy při 120t km, poslední výměna LHM někdy 2015/16, koule byly průběžně měněny nebo dofukovány.

Otázka tedy zní - hodilo by se to někomu? ND nebo oprava? Nebo to mám poslat do šrotu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz