Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Převodovka, spojka + příručka k opravám auta "Jak na to"
Právě je sob 20. dub 2024 0:43:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 05. říj 2019 20:09:16 
Offline

Registrován: stř 11. zář 2019 13:05:59
Příspěvky: 17
Jelikož stále něco hledám a potřebuji zjistit k Jumpymu a ani značkový servis AutoTichy s pobočkou v Horní Suché nic neví, na co jsem se zeptal tak nedokázal na nic konkrétně odpovědět vždy to skončilo stylem napíchneme na počítač a uvidíme. Ale třeba zda dokážou vypnout trvalé svícení světel ikdyž je páčka v poloze 0 tak světla svítí. Nedokázal ani na to odpovědět zda to dokážou vypnout prostě zaplatit 1200 Kč za napojení auta a pak se uvidí, ale jestli to půjde to neví, spíš řešil proč mi to bude při nastartovaném motoru abych nesvítil. Zda přídavné topení dokáže přes počítač spustit taky nebyl schopen odpovědět a zas proč to potřebuji, ať si počkám do zimy a že uvidím zda mi to bude fungovat. Takže rady servisu k nezaplacení.

Chci si zkontrolovat olej v převodovce a asi i vyměním. Nemůžete mi někdo zjistit kde je napouštěcí a kontrolní otvor? Kolik oleje přijde do převodovky a jaký výrobce doporučuje? Máte někdo zkušeností s funkčností převodovky po výměně oleje zda nedochází k nějakým poruchám? případně schéma převodovky. Taky asi budu muset vyměnit gufero u setrvačníku, jelikož mi tam prolíná olej a asi už nechám udělat spojku. Nemáte někdo zkušenosti s výměnou spojky zda tam bývá problém nebo postup zda převodovku vytáhnout spodem či nahoru, nějaké rady k výměně? Je tam i dvouhmotný setrvačník???
Převodovka je 6 kvalt manuál na Jumpy rok 2012, 120 kW, VIN: VF7XDRHH4CZ050716, najeto 215 tis km

Jde někde najít, stáhnout či koupit knížku jak bývaly kdysi: "Jak na to" postupy, návody na opravy a údržbu Jumpyho II.

Děkuji a všem přeji ať Vaši plechoví mazlíčci slouží a dělají jenom radost :P


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 05. říj 2019 23:17:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. srp 2016 22:05:16
Příspěvky: 117
Bydliště: Košice
Toto by mala byť tvoja prevodovka podľa VIN. Skús sa na to pozrieť


Přílohy:
prev.png
prev.png [ 193.01 KiB | Zobrazeno 14744 krát ]

_________________
Citroën C4 Picasso 1.6 VTI 2011
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06. říj 2019 13:17:16 
Offline

Registrován: stř 11. zář 2019 13:05:59
Příspěvky: 17
Díky za schéma a podle všeho to vypadá že to je tam moje převodovka ale nesedí popis aby byl shora č.22 výpustný šroub převodovky spiš bych to viděl na č.15 a dle mě to není vypustný šroub z motoru. Jak teda poznám zda je v převodovce dostatečné množství oleje, který by měl být kontrolní šroub na množství oleje? Stále ani na schématu jej nevidím.

Ty schémata, či nějaké takové autodata jde to prosím někde sehnat, stáhnout?
Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06. říj 2019 14:09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. srp 2016 22:05:16
Příspěvky: 117
Bydliště: Košice
Tiež mi to nedáva zmysel aby bol výpustný otvor na vrchu, ale takto mi ju zobrazilo. Skús sa tu zaregistrovať http://service.citroen.com

_________________
Citroën C4 Picasso 1.6 VTI 2011


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06. říj 2019 14:42:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
ten slovenskej preklad je spatny

22 je odvetravaci otvor - neboli tez nalevaci
15 je vypousteci

kontrolni to nema
mnozstvi je cca 2 litry

nejaka W90 nebo jake je znaceni toho prevodaku

automaticke sviceni jde vypnout pokud to neni resene relatkama
bufik jse vyskouset pres diagnostiku normalne

1200 za diag jsou zloodeji - najdi si v okoli mechanika co ji ma doma a nedela v autorizaku


PS: Matrix - uz ti ty schemata jedou jo :P

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09. říj 2019 14:07:25 
Offline

Registrován: stř 11. zář 2019 13:05:59
Příspěvky: 17
Jak teda kontrolujete zda je dostatek oleje v převodovce? Není ani žádná měrka shora že bych poznal správnou výšku hladiny v převodovce?
Jak to dělají v servise? Pokud není převodovka mastná tak berou že je dostatek oleje nebo že nedělá zvláštní hluk tak je to OK? Jinak řeším zda tam nalít Total Transmission Gear 9 FE 75W-80 nebo Total Transmission Gear 9 FE 75W-90 případně Total Transmission GEAR 9 FE 75W

díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09. říj 2019 14:12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
servis to nekontroluje
oni tvrdi ze napln je dozivotni

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz