Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Skrutky na kolesa
Právě je čtv 28. bře 2024 21:50:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Skrutky na kolesa
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2010 13:26:28 
Offline

Registrován: pát 30. dub 2010 22:11:00
Příspěvky: 38
Ahoj,
potrebujem kupit plechove disky, nevie niekto, ci k tomu davaju aj skrutky? Predpokladam, ze mi tam skrutky z elektronov nepojdu.
Pripadne, ake skrutky potrebujem.
Disk: 6J x 15 4x108 CB65 ET18
Pneu: 185/65 R15

_________________
Berlingo 2.0HDi - 2003


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrutky na kolesa
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 0:20:37 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
z elektronu tam pasovat šrouby pasovat budou. já ale k elektronům když jsem kupoval nové tak si koupil i šrouby. aby byly pěkné. ty orig byly už rezavé ale funkčně naprosto vpořádku. většinou je tam rozdíl v tom že k litákům mají ještě jakoby podložku a tak se ti šrob nedrhne o liták, u plecháču je to jedno. plecháče disky koupíš i v penuservisech mají tam i jetý pneu i jeté plechy. pokud chceš ušetřit. ale osobně bych šel do nových, nikdy nevíš kdo jak to kde bouchnul a zda to není rovnané aby pak tam nemuselo být závaží půl kyla na každém kole.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrutky na kolesa
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 7:55:20 
Offline

Registrován: pát 30. dub 2010 22:11:00
Příspěvky: 38
Ja som kupil auto s elektronmi, teraz riesim dilemu, ci kupit so zimnymi pnue aj disky. Ak ano, tak urcite nove.

_________________
Berlingo 2.0HDi - 2003


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrutky na kolesa
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 20:05:18 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
nové disky i nové pneu to jistí tak bych to udělal já. mi to dovezli na plecháčích tak jsem koupil jen pneu a na léto litáky a pneu druhé vše nové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrutky na kolesa
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 20:20:01 
Offline

Registrován: pát 30. dub 2010 22:11:00
Příspěvky: 38
Odkial si kupoval disky a pneu?

_________________
Berlingo 2.0HDi - 2003


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrutky na kolesa
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 20:35:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
-=Ice=- píše:
z elektronu tam pasovat šrouby pasovat budou. já ale k elektronům když jsem kupoval nové tak si koupil i šrouby. aby byly pěkné. ty orig byly už rezavé ale funkčně naprosto vpořádku. většinou je tam rozdíl v tom že k litákům mají ještě jakoby podložku a tak se ti šrob nedrhne o liták, u plecháču je to jedno. plecháče disky koupíš i v penuservisech mají tam i jetý pneu i jeté plechy. pokud chceš ušetřit. ale osobně bych šel do nových, nikdy nevíš kdo jak to kde bouchnul a zda to není rovnané aby pak tam nemuselo být závaží půl kyla na každém kole.

Ono to s těmi šrouby není tak jednoznačné. Řekl bych, že z nouze se dají zaměnit, ale na trvalo bych to nedělal.
Litá kola Citroenů mají rovnou dosedací plochu, proto ta podložka. Na šroubech je i konus, aby se dali použít na plechovou rezervu. Jinak plecháče mívají obvykle kulovou dosedací plochu, lidé si toho nevšimnou a dávají tam kuželové šrouby. Asi to moc nevadí, protože díra v plecháči se přizpůsobí a pokud tam později nedáš origo kulovitý šroub, tak se nic neděje. Některé značky litých kol mají kužely, asi většina. Navíc šrouby pro litá kola bývají delší a nemusely by se vejít do bubnu nebo kotouče při použití plecháčů.
Doporučil bych při koupi disků, ať už pechových, nebo litých, zeptat se prodejce, jaké šrouby k tomu jsou zapotřebí a takové potom koupit. Já koupil na zimu liťáky a šrouby byly v ceně. Jen se mě zeptali, na jaké auto to chci kvůli závitům a dostal jsem jich celou krabici. Disky ENZO R i se šrouby a s montáží gumy asi za 2000Kč kus. S povrchovou úpravou na zimu a s velkýma hladkýma mezerama mezi paprsky, takže bordel se tam nemá šanci udržet. Mohu jen doporučit. Zvláště s ohledem na cenu, protože plecháče u Citroenů mi nabízeli za 1500 Kč/kus bez šroubů.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrutky na kolesa
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 12:03:11 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 20:35:49
Příspěvky: 212
Bydliště: BRNO
Také když jsem kupoval nové disky i pneu na léto-tak mi dali přímo k nim šrouby.
Jen jsem uvedl co mám za auto r.v. a ostatní blbosti.
;)

_________________
Velkoprostorová limuzína Citroen Berlingo 1.6 Hdi(66kW) -9/2006- Klidná jízda a mraky místa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz