Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Poruchy chodu motoru 1,6i 16V
Právě je čtv 28. bře 2024 10:53:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poruchy chodu motoru 1,6i 16V
PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 19:49:48 
Offline

Registrován: ned 15. srp 2010 19:40:52
Příspěvky: 1
Zdravím Vás a prosím o radu. Na mém Berlingu r.v.2006 se od počátku užívání začali projevovat závady na chodu motoru (chod na 3 resp. 2 válce), které se na vozidle, někdy s menšími a někdy s většími intervaly, projevují dodnes a vozidlo se vždy stane nepojízdným. V servisu na mém vozidle postupně prováděly opravy této vady formou „pokusů“, ať už se jednalo o práce na elektroinstalaci, ventilech, těsnění pod hlavou motoru, hlavě motoru, pístních kroužcích a v neposlední řadě nahrání nového SW do počítače vozu a vlití nějaké speciální látky do paliva s tvrzením, že je motor opraven a že se prý vždy jednalo o závadu sporadickou. Faktem je skutečnost, že samotný servis, u kterého jsem vozidlo zakoupil, nikdy nebyl a není schopen zjistit přesnou příčinu závady na chodu motoru a opravit ji tak, aby se již neopakovala. Naposledy jsem musel být odtažen 300 km. Ještě musím poukázat na jeden menší problém, dle mého názoru rovněž závadu, a to skutečnost, že po provedení výše zmíněných „pokusných“ oprav motoru se značně zvětšila spotřeba motorového oleje. Toto jsem samozřejmě žádal opravit, na což jsem dostal odpověď od výrobce, že spotřeba je v normě. Nevíte prosím někdo, co by mohlo být příčinou nepravidelného chodu motoru, případně doporučit nějakého mechanika v Plzeňském kraji, který by problém dokázal vyřešit?!
Předem všem moc děkuji, již jsem opravdu bezradný, nemohu ani vzít rodinu na delší výlet, protože jsme vždy odtaženi zpět s nepojízdným autem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poruchy chodu motoru 1,6i 16V
PříspěvekNapsal: ned 28. lis 2010 20:24:08 
Offline

Registrován: ned 24. led 2010 19:13:38
Příspěvky: 27
Zdravím.Nevím jestli řeknu něco nového ale kamarád má opela -astru a ten samý problém.Výměna zapalovací lišty a bylo po problému.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20. čer 2011 12:18:16 
Offline

Registrován: pon 20. čer 2011 12:12:10
Příspěvky: 1
Zdravím,mám problém se špatným cchodem motoru na Berlingo 2007- 1.6/16v 80kW,kdy při konstannírzchlosti náhle dojde k poklesu výkonu a objeví se diagnostika.ANTIPOLLUTION FAULT na diagnostice mi to prý ukazuje na sporadickou chybu škrtící klapky.Prosím o radu,kdo mněl stejný problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21. čer 2011 6:25:08 
Offline

Registrován: pon 18. říj 2010 6:23:01
Příspěvky: 47
Taky by to mohl být katalyzátor.Tuhle hlášku to hází synkovi na xsaře-1,6 16V-ale klapku má o.k. , ale nemá katalyzátor....(tuning) :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poruchy chodu motoru 1,6i 16V
PříspěvekNapsal: pon 15. zář 2014 22:19:05 
Offline

Registrován: čtv 29. říj 2009 11:47:49
Příspěvky: 158
Bydliště: Ústecký kraj
Tak mi Bingo začlo zlobit, cukání na nízkých otáčkách, ženě to prý i chcípalo. Pročet jsem fóra - příčin prý může být víc, škrticí klapka, katalyzátor, svíčky... začal jsem vyčištěním klapky. Nevypadala moc špinavě, ale asi stačilo. Po startu dobrý, ale chcíplo na volnoběh. Aha, nenechal jsem jednotku udělat test krajních poloh. Pak už dobrý, auto jelo plynule, ale přišlo mi že tak nějak na nižší výkon. Diagnostika žádný chyby, hodnoty lambda v normálu. Kouknul jsem na výfuk a v něm vyrezlý díry. No, jsem si řikal že to má nějakej sportovní zvuk. ;) Po výměně výfuku se to celkově ztišilo a zdá se, že jede jako dřív. Tak nevim, jestli ten výfuk byl už tak vysypanej že by to dusil - ale ne zas tolik aby to hodilo chybu... Hlavně že to zas jezdí.

_________________
C3 1.1i X 2007 Takdle červenej jak to Ferrari - poměr krása/cena nejlepší ve své třídě. :D
Berlingo 1.6 16V 2004 Spacelight - rodinný koráb
C4 Grand Picasso 2.0 BlueHDi 135 2015 Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz