Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Dobíjení akumulátoru
Právě je čtv 28. bře 2024 21:01:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dobíjení akumulátoru
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě 2015 12:00:15 
Offline

Registrován: úte 19. kvě 2015 11:43:19
Příspěvky: 2
Zdravím všechny,

Citroen Evasion 2.0 HDI, r.v. 2001

Před nedávnem začalo zlobit dobíjení. Projevuje se to tak, že pokud se rozjedu a dobíjení se nerozsvítí, tak můžu ujet několik set kilometrů a už se nerozsvítí, vypnu motor, nastartuju a najednou svítí dobíjení, které ve většině případů nezhasne. Má se to tak, že při každém nastartování čekám jestli se rozsvítí nebo ne. Nejdříve to dělalo jednou týdně, teď už co pár dní. Autoelektrikář, který se na to ani nepodíval, mi jen řekl, že to jsou krátké uhlíky, oprava na dva dny(Altec je těžko přístupný) a cena kolem 2000. Bohužel jsem zrovna odjížděl do Dánska (ano, risknul jsem to a teď se mi to jistě vymstí), takže jsem to nechal být. Někde jsem se dočetl, že to může dělat špatný akumulátor. Je tam asi 4 roky, ale je to EXIDE Premium *** koupen asi za 3000,- takže se mi nezdá, že by vydržel tak málo. Doma jsem nechal celý den dobíjet, magické oko svítílo jak žárovka. Od té doby bez problému. Ujel jsem s tím skoro 2000km a nic. Byl jsem rád, že stačilo tak málo a hle, jsem v Dánsku, a baterka začla svítit. Jel jsem s tím sotva 20 minut, bez světel, rádia atp. a magické oko černé. Baterka je teď na nabíječce 24 hodin (nabíječka 5A, baterka 72Ah) a teprve teď se začlo pomalu, ale velmi slabě objevovat v magickém oku zeleno. Nezdá se mi, že pokud by altec pouze nedobíjel,, tak by to tu baterku vybilo tak rychle. Ještě dodám, že pokud svítilo dobíjení, naměřil jsem na baterce něco přes 12V a pokud nesvítilo tak něco přes 14V.

Můj dotaz tedy je, může svítit dobíjení kvůli špatné baterce? Dá se věřit magickému oku a baterka je KO? Nebo skutečně alternátor a baterka se po 20 min jízdy bez zátěže vybije do prázdna?

Díky všem za přečtení mého dlouhého dotazu a případné rady!

Roman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjení akumulátoru
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě 2015 18:30:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
jak bez zateze? jizdou se baterie vybiji taky
hodnoty si nameril spravne
opravdu to muze delat altik (baterie jde zmerit zatezovym merakem)
cena 2000 je dost - myslim ze do 1000 se slusnej elektrikar vleze

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjení akumulátoru
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě 2015 15:54:02 
Offline

Registrován: úte 19. kvě 2015 11:43:19
Příspěvky: 2
Havlicek.Lukas: Jasně, tím "bez zátěže" jsem měl na mysli bez světel, topení, rádia, atp.

Po nabití baterie nabíječkou kontrolka dobíjení opět zhasla, zelené oko někdy svítí, někdy ne. Při zatřesení s baterkou v magickém oku zelená kulička jakoby plave, že nejříve tam byla pěkná zelená a po zatřesení baterkou zmizela. Dolévat elektrolyt nelze, vím, že do některých bezúdržbových lze, ale u této je jasně psáno, že otevřít nelze ani v případě nouze. No nic, zkusím sehnat novou baterku a dám vědět.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz