Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - nejde nastartovat
Právě je čtv 28. bře 2024 16:36:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: úte 28. pro 2010 18:09:38 
Offline

Registrován: úte 28. zář 2010 8:20:51
Příspěvky: 5
Evasion 2l benzin r.v.98
Naposledy jsem jel před 14dny,před týdnem při ometání sněhu jsem zjistil,že mi někdo promáčkl dveře za řidičem.Včera jsem potřeboval poprvé od té doby jet a teď nenaskočí motor,startér s ním otáčí,baterie nabitá.Myslel jsem,že by to mohlo být zamrznutím vody v benzinu (byl jsem skoro na rezervě).Dal jsem 300W topnici pod motor,ale na ulici ,tak to možná nestačí.
Napadlo mi jestli to nesouvisí s těmi nabořenými dveřmi.Nevíte někdo kolik je nárazových čidel a kde jsou?Jedno je v motoru,to je zamáčklé.
Díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: sob 01. led 2011 16:36:08 
Offline

Registrován: sob 01. led 2011 16:21:54
Příspěvky: 2
Problém s nárazovým čidlem to patrně nebude, také vlastním stejné vozidlo jen rok 1995.
Také jsem jel naposledy před 14 dny a mám naprosto stejný problém.
Také stojím na ulici, nezabralo zahřívání ani dolití kapaliny (velfobin ) do benzínu a ruční přečerpání přes trubky.
Sice jsem vám moc nepomohl, ale možná vyřazovací metodou společně přijdeme na to co našim autům je aniž budeme muset na diagnostiku do servisu. Pokud jste již na závadu přišel dejte prosím vědět co to bylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: pon 03. led 2011 21:26:24 
Offline

Registrován: úte 28. zář 2010 8:20:51
Příspěvky: 5
Tak jsem našel vytažený konektor (3pinový),asi pro škrtící klapku.Je schovaný pod tlustou hadicí přívodu vzduchu .V říjnu jsem repasoval alternátor ,tak jsem ho asi uvolnil.Jenže stejně nenastartuju.Nevíte někdo jak se zruší tato pochucha pokud zůstává někde v paměti?Kodovou klavesnici mám vypojenou.Baterii jsem odpojil a připojil ,ale stejně to nechytne,a to jsem použil i klíč s dálkovým ovládáním(s novými články),který normálně nepoužívám.Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 17:33:48 
Offline

Registrován: úte 28. zář 2010 8:20:51
Příspěvky: 5
Podařilo se mi rozchodit kodovou klávesnici(na 5 drátech prodřená izolace a 1 utržený),ale stejně nechytá.Nemohu najít pojistky pro vstřikování .V manuálu jsou nakresleny schematicky vedle pojistkové skříňky ,co je v motoru za baterií,ale tam už je blatník.
Vedle řídící jednotky jsem teď odpojil z kabelu krabičku s 2 relátky je zatavená ,tak zkusím ty relé proměřit a dál nevím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: sob 15. led 2011 13:15:06 
Offline

Registrován: sob 01. led 2011 16:21:54
Příspěvky: 2
Já už mám auto v servisu a přeskočil rozvodový řemen o 1/4 otáčky tak čekám jestli je to opravitelně nebo je motor KO.Přeju ať na tom jste líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: stř 26. led 2011 23:18:15 
Offline

Registrován: úte 28. zář 2010 8:20:51
Příspěvky: 5
Můžete mi napsat čím se Vám ten rozvodový řemen posunul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2019 20:36:35 
Offline

Registrován: sob 04. srp 2018 21:47:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Písek - Jihočeský kraj
Zdravim, nebudu zakládat nové téma jen se chci zeptat mám evasion 2.0i rv99 a stává se že občas nejde nastartovat, chová se to jako by nenacetl imobilizer, zkoušel jsem vyměnit relé palivoveho čerpadla protože když jsem s ním párkrát klepnul tak to najednou šlo, nicméně teď nepomáhá klepání a i výměna z jiného vozu. Konektor k řídíci jednotce jsem vyčistil a nic nepomohlo. Stačí třeba pár hodin po tom co to nejde a najednou to naskočí a poznám to tak že když to má naskocit, tak svítí kontrolka motoru po zapnutí taková oranžová uprostřed budiku a navíc sepne čerpadlo v nádrži, když to nejde tak to nesvítí a čerpadlo neběží po otočení klicku a ani nesvítí kontrolka motoru.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz