Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Trůbký, trůbičký...
Právě je čtv 18. dub 2024 16:48:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Trůbký, trůbičký...
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2010 17:39:12 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 10:01:36
Příspěvky: 57
Bydliště: Velká Polom (u Ostravy ;o)
Přeji krásný den vespolek.
Ne, ještě jsem se nestal majitelem posledního opravdového citroenu. Žena by mne zabila. Stal se jím můj kamarád. Jeho žena nezabila. Zatím. A já mu ve slabé chvilce slíbil, že jeho novému přírůstku budu dělat kmotra přes tu zelenou ufokapalinu, jelikož už jsem od ní delší dobu potřísněn.
Příběh pokračuje dle předpokladů, jeho první hydrotrubka mu prdla hned po koupi při nakládání na přívěs, takže můj nový kmotřenec je zjevně družný a nechce naše vzájemné setkání odkládat ani o minutu ;)

A teď k mému dotazu. Dojde k výměně všech trubek, ale to bych raději podstupoval na pořádném zvedáku a v dílně s alespoň náznakem vytápění, pro potřeby popojíždění bude třeba prioritně vyřešit tu momentálně nemomocnou trubku. A proto a tedy a tak se ptám Vás, zkušených a zkušenějších:

Jde o trubku mezi 4-cestnou rozdělovací kostkou za zadním výškovým korektorem a pravým zadním kolem. Autíčko je na špalkách na nepříliš útulném místě, takže prohlídka ležmo s baterkou v zubech a šotolinou za krkem nebyla dokonalá, raději se zeptám:

Dotaz č.1) Vyměním onu trubku bez demontáže nádrže či nějakých dalších konstrukčních celků?
Dotaz č.2) V případě, že by to bylo v terénu nevyměnitelné, bude schůdné toto? Když tu trubku na rozdělovací kostce zaslepím (roztemovat, na třikrát přeložit a sešroubovat spojkou ze dvou plocháčů 5x15), stane se něco jinak hrozného, než že se mi to pak zvedne na třech kolech? Hmm...a asi bych měl v takovém případě zaslepit tu trubku i na straně u pístnice, aby se mi to netlačilo z vratky, nebo se pletu?

Za projevenou účast a cenné rady předem děkuji :)

_________________
BX19D r.91 stavební, 2CV6 r.84 hrací


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trůbký, trůbičký...
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2010 22:28:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Jestli je to trubka ke kolu - pístnici zadní, tak ji klidně sikovkama zplácni, přehni, zplácni přehni ... 3x dokola, ničím to stahovat nemusíš, když to pořádne zmáčkneš.
Na 3 kolech ti to normálně pojede ani to nepoznáš, mě tak dojelo po třech kolech BX kombi z Třebíče do brna a na dálnici ten kašpar jel 130 ...
... je to zadek, ten je lehkej tu od pístnice jen lehce to samé ohni, ale z té by nic moc týct nemělo ...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trůbký, trůbičký...
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2010 23:12:40 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 10:01:36
Příspěvky: 57
Bydliště: Velká Polom (u Ostravy ;o)
Děkuji za bleskovou reakci :) Trojitým přehybem jsem taky zaslepoval na dojetí jedno plačící BX, ale radši jsem to tenkrát ze zbabělosti posichroval tou svorkou, ještě ju mám někde schovanou ;) Pokud to u CX neskýtá nějaká skrytá úskalí (přiznám se, že jsem hleděl do schématu hydrauliky a na žádné jsem nepřišel, ale nepovažuju se v žádném případě za dostatečně zkušeného na to, abych se nezeptal), bude to nejrozumnější, počasí nevypadá nejvhodněji pro nějaké dlouhé vylehávání na zemi. Ještě jednou děkuju :)

Jooo... málem bych zapomněl: PATeMATe, co si, prosím, myslíš o nouzové náhradě LHMky tou současnou naftou s povinnou příměsí rostlinné složky? Jelikož mu to vykrvácelo, na tu manipulaci to bude třeba dočasně něčím napojit, po výměně potrubí tam samozřejmě příjde zelená, jen aby mu tam někde v soustavě neuvíznul kus řepky ;) Nebyl by vhodnější transformátorový zaručeně minerální olej? (Konzistencí tu naftu dost připomíná a dá se dokonce s úspěchem místo nafty použít k účelům...no..naftovým... ;) A je ho tu ještě asi tak 50l :)

_________________
BX19D r.91 stavební, 2CV6 r.84 hrací


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trůbký, trůbičký...
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2010 23:45:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Nalej tam cokoliv mastnýho, hlavně né VODU nebo mastnou polífku :lol: :twisted: , jo trafo olej třeba , neco stabilního, nafta je stabilní cca půl roku ...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trůbký, trůbičký...
PříspěvekNapsal: pát 03. pro 2010 0:06:30 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 10:01:36
Příspěvky: 57
Bydliště: Velká Polom (u Ostravy ;o)
Tož trafoolej je snad stabilní v řádu let a mastný by mohl být též dost. Ačkoli...jednou jsme jeli za náklaďákem, co převážel nějaké demontované olejové trafo a v zatáčce mu to zpod sajtny vyšplouchlo. Pocity z najetí do té louže vůbec nebyly stabilní...ovšem myslel jsem, že ze mě bude mastnej flek...takže aspoň ta mastnota tam byla :mrgreen:

_________________
BX19D r.91 stavební, 2CV6 r.84 hrací


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz