Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Neni motor, neni brzdaaaaaa.....
Právě je čtv 28. bře 2024 14:40:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neni motor, neni brzdaaaaaa.....
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2009 22:41:18 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 12:34:29
Příspěvky: 23
Bydliště: Olomouc, Brno
Zdar Jak Svina!
Tos sme sa dockali a forum uz zase funguje! Vrely dik vsem, kteri to "spachali"!!!
Rozhodl jsem se, ze se s vami pri teto zvlastni prilezitosti podelim o nektere "NEZAPOMENUTELNE" momenty s XM. Zaroven by tento prispevek mohl byt varovanim, pokud nekomu "netrenovanemu" pujcujete svou karu.
Zde:
http://www.ideal.es/granada/20090417/costa/tres-turistas-checos-salvan-20090417.html
se muzete podivat, jak to muze dopadnout, kdyz se cca 3.000km od domova, rano po skvelem bivaku na utesu, prostridate v rizeni, a nepripomenete dotycnemu, ze musi nejdriv NASTARTOVAT nez vyradi (ze pres noc patrne klesl tlak v systemu a tudiz by se taky mohl s tim autem pozpatku rozjet skopce a zritit se ze 70metroveho srazu do more... ).
No, nastesti to az do more nebylo a nikomu se nic nestalo, ale na ty momenty nikdy nezapomenu... :o
Trochu mi to poupravilo zebricek hodnot a tak uz me dnes netrapi pomuchlana V6, jedna z poslednich prodanych v CR, koupena cca 3 mesice predtim... Odnesla to kastle, obe prave dvere a bylo treba vymenit trubicku, ktera privadi palivo z nadrze k motoru, ale auto nas dovezlo zpatky domu a navic jsme se dostali az na stranky mistniho platku.
Ted mam jine starosti - cekame rodinu, opravy neresim a v aute jezdime za sebou jako na motorce (bo nejdou otevrit ty dvere).
Preji vam vsem hodne spokojenych km a HLAVNE VOPATRNE!
ZJS!
wlasta
P.S. tu V6 porad jeste splacim! ;)

_________________
EX - XM Break´93, 2.1 TD, bixenony
EX - XM 3.0 V6 24V ´00
C5 3.0 V6 ´02
C8 3.0 V6 ´04
608 44 90 91
v.masek/zavinac/gmail.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neni motor, neni brzdaaaaaa.....
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2009 8:09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 20:48:06
Příspěvky: 166
Bydliště: Vrbové
tak to ti gratulujem, že sa ti nič nestalo, na auto sa vy****, to kúpiš druhé, príp. opravíš, zdravie, alebo život nee.

_________________
>> http://www.citroeny.sk <<
>> http://www.citroenklubpraha.eu <<
Súčasnosť: C5 2.0HDi '05, Xantia 2.0HDi 80kW '00, AMI6 Berline '64, 2CV6 Dolly '85, 2CV AZA '63
História: 2x AX 1,1, ZX 1,4, BX 1,8TD, Xantia 2.0HDi 66kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neni motor, neni brzdaaaaaa.....
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2009 19:57:43 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 21:05:30
Příspěvky: 100
Bydliště: Písek
No ty pí.o! Já to říkám pořád, být to nějakej ušmudlanej němec nebo pobobnej necitroenovskej sráč, určitě by to dopadlo hůř. Citroen prostě svýho majitele miluje, bo ví že mu to pak oplatí a odpustí mu za to nějaký ty mouchy. ;)

_________________
NOVĚ BX 1.9 r.v.91 ,88kW, 4WD, vytržen hrobníkovi z lopaty
Xantia 2.0HDi Exclusive r.v.99,80kW - prodám díly
XM 2.5TD r.v.95,95kW
BX 1.8D r.v.89,44kW měl poctivých 1 236 000km!
Tak dlouho jsme se hledali, až jsme na sebe zbyli...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neni motor, neni brzdaaaaaa.....
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2009 22:10:12 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 20:37:43
Příspěvky: 38
Bydliště: Frýdek-Místek
Zdar, heh tak plně souhlasím. Před 14 dny stejná věc, akorát jsem na to zapoměl já. Holt pořád zvyky z jiných skoroaut. Tak rychlý přesun nohy na pedál ručky nikdo neviděl a neuvidí.Zvláštní, že taky nad dírou. Jsem měl pak tvarohové nohy 5 min. Nechtěl jsem to zmiňovat, když se mi to stalo kdysi poprvé na parkovišti, které je z mírňoučkého kopečka a potmě byl rozjezd velmi nenápadný. Ale když vidím, že nejsem jediný. Fotky díry budou na xm stránkách. Hlavně že se u vás nikomu nic nestalo. Trochu podezřívám XM jesti není tak trochu ferratem. Na peníze a nervy.
K.

_________________
2,1 TD 12V r.v. 92 otloukánek, ale držák


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neni motor, neni brzdaaaaaa.....
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 19:26:13 
Offline

Registrován: úte 15. pro 2009 19:18:51
Příspěvky: 79
To se mi stává docela často.

Vždycky když mi auto parkuje někdo jinej a nechá to viset jen na převodovce. Protože se snad bojí sešlápnout pedál nebo já nevím. Já pak vlezu dovnitř a chci nastartovat - takže vyřadím a... :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neni motor, neni brzdaaaaaa.....
PříspěvekNapsal: stř 16. pro 2009 0:41:39 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 13:55:15
Příspěvky: 117
Bydliště: Ostrava
Tak proti tomuhle mám teď musím přiznat blbý zvyk, před startováním zašlápnout parkovačku, kterou přes zimu k parkování nepoužívám. Jenže už několikkrát se mi stalo, že po odbrždění zůstal pedál dole. Poprvé se mi to stalo v prácí, takže jsem už tahal butanový hořák, pak vždy nevhod, když jsem spěchal -právě proto jsem to bez myšlenky zašlápl- tak mi nezbývalo, než doufat, že to poleví samo a jo.
Proto Sleepy mně zaskočila tvá suveréní reakce, jako že parkovačku používáš normálně. Bez následků?
Jinak jsem díky tomu -když mi to zrovna náhodou myslí- zjistil, že brzda MI funguje vždy. Musím ale přiznat, že auto jezdí denně. Koule dofoukané, to by taky mělo mít vliv, hlavně v případě akumulačky.

_________________
Citroen XM 2,1td r.v.1990


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neni motor, neni brzdaaaaaa.....
PříspěvekNapsal: stř 16. pro 2009 13:49:00 
Offline

Registrován: úte 15. pro 2009 19:18:51
Příspěvky: 79
Jo, v pohodě i přez zimu, ještě se mi nestalo, že by se pedál zasek dole, nebo že bych s tím měl jakejkoliv jinej problém. Je to asi jediná věc, co mi na tom zrovna funguje :|

Vlastne jednou mi prasknul lanovod, jako asi každýmu XM. Těm lanovodům samotnejm nevěřím, tak tam radši dám i rychlost. Moh bych tam jen nechávat rychlost, ale pak přichází problém při startování, sem zvyklej startovat na neutrál a se spojkou. Takže dávám oboje. A když mi to někdo nechá jen na převodovce a já do toho sednu a automaticky sešlápnu spojku, tak pak docela kurvuju :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neni motor, neni brzdaaaaaa.....
PříspěvekNapsal: čtv 17. pro 2009 0:03:33 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 13:55:15
Příspěvky: 117
Bydliště: Ostrava
Asi jsem to špatně popsal. Pedál vyskočí vždy, jen když mi lanka zamrzly poprvé, jsem poznal při sešlapavání, kde šlo cítit mírné, nepravidelné zadrhávání, asi ták ňák by to mohlo vypadat při roztřepeném lanku v bowdenu. Tak mně to hned trklo a po odbrždění -pedál vyskočil- jsem zkusil opatrně pedál parkovačky pomalu zašlápnout a šel na prázdno až na dno, jen přes odpor pružiny, která ho vrací, ale lanka netahal, ty zůstaly zamrzlé dole, v bowdenech. Poprvé jsem měl čas i vybavení, tak jsem to butanovým hořákem rozchodil, ale s malou dušíčkou a velkou obavou, párkrát poté jsem ale před panelákem neměl ani možnosti ani čas, tak mi nezbývalo, než se spoléhat na to, že se to rozhýbe samo, třeba pohybem od brždění, teplem od brždění i od motoru.... Nevím který z těchto faktorů zabral nejvíce, ale během jízdy jsem průběžně zkoušel jak hluboko jde parkovačka zašlápnout, než dorazí k lankům -podle citu, odporu v chodu pedálu- a postupně se to zvedalo. Během přibližně 2Km jízdy až do normálu. V tahu motoru přibrždění kol nešlo poznat -při této váze auta a dobrém motoru.... Ale teď už, pokud se uhlídám, parkovačku v zimě nepoužívám vůbec.

_________________
Citroen XM 2,1td r.v.1990


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz