Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Vibrace volantu
Právě je ned 16. čer 2024 13:48:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: stř 16. pro 2009 8:57:30 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 7:30:44
Příspěvky: 34
Mám jednu zkušenost,se kterou bych se s vámi podělil.Někdo tu myslím v předchozím fóru zmiňoval vibrace volantu.Byl jsem na servisní prohlídce a mechanik mi nastavil,po mé malé stížnosti na tento problém větší tuhost na hřebenu.Říkal ,že o čtvrt otáčky.Nevím čeho,ale funguje to bezvadně. tak si tak. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pát 06. kvě 2011 7:45:44 
Offline

Registrován: stř 30. bře 2011 19:10:45
Příspěvky: 34
Vážení , vidím,že asi zástupci citroenu zasahují do našeho fóra a stahují naše zkušenosti.Mají strach aby se ostatní nedozvěděli, co dělají za vergly.Nicméně je zkusím nakopírovat zpět. a uvidíme.Mám je uloženy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pát 06. kvě 2011 7:49:07 
Offline

Registrován: stř 30. bře 2011 19:10:45
Příspěvky: 34
citrous72 píše:
Dobrý den,vibrace se projevovala už kolem stovky

Mal som detto problém. Prevážil som predné kolesá, poistnú skrutku som dal na opačnú stranu ako sa nachádza ventil ( tak ako to má byť). A kmitanie volantu prestalo pri 110 až 120 km / km.
Zadné kolesá detto, len tam bola nevyváženosť na pravom kole cca 15 dkg ! a preto som celé koleso rozobral a pootočil o 1/4 otáčky. Zistil som ešte, že na tom kolese bol defekt - oprava z vonka a tú veľkú gumenú-zvulkanizovanú hmotu som odstrihol a tým vlastne odstránil vysokú nevyváženosť kolesa.
Od tej doby nemá problém ani pri 100 km/hod ani pri vyšších rýchlostiach,
Skús a možno to pomôže aj tebe.
Ahoj


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pát 06. kvě 2011 7:51:02 
Offline

Registrován: stř 30. bře 2011 19:10:45
Příspěvky: 34
Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
Napsal: pon 22. lis 2010 22:47:41


Mám taky stejný probléms vibraci ve volantu. Nad 115km/h začne volant vibrovat a vibruje pořád při poklesu rychlosti pod 115 okamžitě přestane. Byl jsem s tím v servisu a odpověď je špatné plechové kola kupte originál plechové a nebude to dělat - tomu jsem nevěřil a šel jsem do pneu servisu kde mě kola znovu převážili a zároveň jsme se podívali na ovalitu a zda nehází běhou - výsledek nic vše v pořádku. Nasadím je zpátky a vibrace jsou zase ale hodně nepravidelné a jen po aktivaci - příčné spoje na dálnici. Přezuji na hliníky a nikde nic nevibruje. Nevíte někdo čím by to mohlo být.
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pát 13. kvě 2011 20:15:00 
Offline

Registrován: pát 13. kvě 2011 20:08:36
Příspěvky: 42
Ja mam podobny problem. Na originalni plechace disky mam obuty zimaky. S nima naprosto bez vibraci od 0 do 160. Na originalni letni Micheliny jsem koupil Ronalacky hlinikovy disky. At se dela co se dela, presne na 130 se to rozklepe a na 140 zklidni. Zahadou je, ze kdyz dam na jakoukoliv pozici dopredu ci dozadu zimak na plechovym disku, tak to nedela... Nikdo si s tim nevi rady, jen jsem slysel, ze si mam koupit znackovy Citroen alu disky. :(
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě 2011 19:24:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. dub 2011 19:35:58
Příspěvky: 70
Bydliště: Rakovník
Přesně tak!
Ve 130 kmitá volant... byl jsem teď na jaře TŘIkrát na převážení...je to trochu lepší, ale toto šmejdské chování auta se u jiných aut které jsem měl(5) nikdy neznal.

(první majitel,vše originál, najeto 26tis.)

_________________
C4GP 1,6 VTi 2008


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě 2011 19:35:13 
Offline

Registrován: pát 11. bře 2011 10:37:30
Příspěvky: 33
C4 P 1,6 THP, letní Micheliny a originální elektrony 17", zimní Micheliny a originální plecháče 16", oboje absolutně bez vibrací. Píšete tady o vibracích volantu, discích, ale nějak nevidím, že byste se zabývali kvalitou a značkou pneumatik. Nebude problém třeba v levných pneumatikách?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 5:59:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. dub 2011 19:35:58
Příspěvky: 70
Bydliště: Rakovník
Mám Micheliny a origo elektrony...a kmitá a kmitá
Ono to spíš bude tím šmejdským citroenem.

20.5 2011 Odstranena zbytecna citace moderatorem H1po

_________________
C4GP 1,6 VTi 2008


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 12:54:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. dub 2010 10:19:51
Příspěvky: 78
Bydliště: Trencin[SK]
mne tiez kmitalo a vibrovalo volantom minuly rok, no tento rok som dal prevazit a kmitanie sa stratilo. Origo 17" elektrony a gumy dunlop spormaxx.

_________________
Aktualne:
Lexus IS250 F-Sport [25.5.2018]

Bejvavalo:
Citroen C4 Seduction 1.6VTi 2010[30.6.2010]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 21:32:33 
Offline

Registrován: pon 16. kvě 2011 19:20:46
Příspěvky: 5
Zdravím všechny,
23 měsíců řeším vibrace volantu bez uspěchu.100 krát kola dule,kombinace plech-letní pneu,plech zimní pneu,origo hliníky -letní i zimní a jedině kde mi to fungovalo na zimních pneu s neorigo plechama.Vibrace se obvěvují od 115 - 145km/h.
Zatím tato sranda stála cca 12000,-Kč ze svého, i když je auto v záruce.Poprvé mi řekli-to není možné,po druhé mi řekli-špatny origo pneu - pořízení nových,po třetí- dva dny v servise - nic,po čtvrté- reklamace přes právníka.
Tato závada se reklamovala za tu dobu 4 krát bez uzpěchu.
Kola se vždy vyvažovali na vyvažovačce Hunter-nic lepšího už prej není.
Mám měsíc do konce záruky takže mi nezbívá nic jiného než odstoupit od kupní smlouvy.
Za dva roky to nikdo nedokázal dát do pořádku,ani když při
poslední reklamaci to bylo tři týdny v Praze,kdy vyměnili přední pružiny a servořízení.
Moc mě to štve ale takto se nedá jezdit.
Takové věci jako dotažení řízení či jiné šrouby atd.tak to se vše zkoušelo.Smůla
Zdar všem.
P.S.:doufám že se ten příspěvek ukáže ve správném tématu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě 2011 11:10:16 
Offline

Registrován: pát 13. kvě 2011 20:08:36
Příspěvky: 42
Az budes odstupovat dej bacha. Jestli to mas jako kman, tak dobry. Ale jestli to mas jako podnikatel na ico, tak se nebudes stacit divit. Proste ti za ty dva roky jezdeni odectou amortizaci a budes mooc rad, kdyz ti vratej polku cos za to dal. Zkusenost z nasi fy s jinou znackou.
Jirka

20.5 2011 Odstranena zbytecna citace moderatorem H1po


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě 2011 14:06:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7363
Bydliště: Kolín
doprcic to tady nikdo necte pravidla?
je zakazano citovat predchozi prispevek !!
pokud chcete na neco reagovat je na to urcene tlacitko ODPOVĚDĚT

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě 2011 16:49:20 
Offline

Registrován: pát 13. kvě 2011 20:08:36
Příspěvky: 42
Omlouvam se. Na jinych forech je jedna uroven povolena.
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: stř 22. čer 2011 22:59:49 
Offline

Registrován: stř 22. čer 2011 22:38:31
Příspěvky: 5
Pánové zdravím, půl roku staré Picasso 1,6hdi, najeto 9tkm... Originál 16" alu, Michellin Primacy. Po několika vyvažováních, přehazování kol zepředu dozadu, geometrii, vyloučení vadných kotoučů jsme s šéfem servisu došly k závěru, že jdeme na poloosu a uvidí se. Ještě před tím jsme se ale dohodli, že zkusí jiná kola. Výsledek byl ten, že jsme auto dostali ze servisu zpět na jiných Primacy HP a asi 500km bylo vše v pořádku. Až do delší jízdy po dálnici a podle mého názoru zahřátí gum.. V Citroenu nevěděli čím teď pokračovat, tak jsem ještě zkusil ral pneu v olomouci kde mají zátěžovyho huntera a hlavně to už řešili, jeden pán už byl dokonce rozhodnutý auto vrátit.. Takže originál alu kola Citroen dosedají na plochu náboje pouze na čtyřech místech a navíc se nedotýkají náboje. Disk totiž nemá jako ostatní pro dosednutí k náboji okruží, kterým by se dal vystředit, ale pouze čtyři plošky, které nejsou tím okružím spojené. Takže dochází k tomu, že kolo se vlivem dilatace při zahátí prostě rozstředí. Navíc origoš šrouby vypadají s podložkami moc pěkně, ale ty podložky na ten disk nedoléhají. šrouby jsou totiž i na plecháče a liťáky drží kónusem na závitu. Do toho Micheliny Primacy, které mají špatnou konstrukci bočnic a rozhodně nepřispívají k neházivosti. Takže dnes auto dostalo nový alu autecy a zatím jsou obuté do původních gum, které jakž takž dovážili. Uvidíme co nám to bude dělat na delší projížďce o víkendu. Akorát jsem dneska koukal po středících kroužcích na ty originály, protože reklamovat se mi je nechce, je to na šílený dohadování a škaredy taky nejsou, tak uvidím..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace volantu
PříspěvekNapsal: pát 24. čer 2011 17:35:10 
Offline

Registrován: pon 16. kvě 2011 19:20:46
Příspěvky: 5
Pane kolego KOLPE ,napište mi prosím na sebe kontakt abychom se mohli pobavit o tom vibrování volantu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz