Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Koupě ojetého C4 Picasso 1.8i CNG
Právě je čtv 28. bře 2024 12:46:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koupě ojetého C4 Picasso 1.8i CNG
PříspěvekNapsal: ned 24. úno 2019 20:50:49 
Offline

Registrován: stř 09. led 2019 19:28:52
Příspěvky: 47
pařez píše:
V té plastové bedně je vše radiátor,výměník klimy i klapky jen je divné že v citroenu řekli že jsou špatné motorky větráku když větrak je tam jen jeden. Je tam víc servomotorku na ovládání klapek ty jsou drahé já to řešil na synovem ďas autu a po rozebrání toho motorku bylo ozubení na plastovém kolečku v hajzlu nový motorek 2500 výroba kolečka na 3d tiskarně 30kc a je po problemu jen je potřeba se tam dostat.A co hlavní větrak fouká bud je v haji předřadný odpor, uhlíky možno i celý větrák. Možná by jen stačilo přez dia nastavit ty klapky na vw to jde přez tlačítka topení a u citróna asi nee


Hele právě v tom Citroen serivus mi řekli, že když si seženu druhovýrobu motoru 6447XA, tak mi to tam namontují. Tak jsem koupil tyhle:
https://www.ebay.com/itm/Air-Conditioni ... 0290.m3507
Mimochodem mi řekli, že jsou potřeba 2. No tak jsem to koupil a přivezl tam, jenže prý to tam namontovat nejde, protože fyzicky je sice identický, ale nemá podporu datové sběrnice. Bylo mi vysvětleno, že motorky v mém autě už říkají autu v jaké poloze jsou (při startu) a tyhle motorky to neumí, takže to tam nejde. Těšil jsem se, že to bude vyřešený, ale prd. Naštěstí tyhle motorky z UK můžu ještě vrátit a dostat své 2000 zpět. Co mě trošku naštvalo je fakt, že mi psal ten prodejce z ebaye ať mu pro jistotu napíšu přesnej model a rok výroby, včetně motorizace, aby mohl ověřit, jestli to bude sedět. Učinil jsem tak a on napsal, že je to v pohodě :D..

EDIT: A asi jsem se špatně vyjádřil. Špatné jsou určitě tyto dva motorky. S tím větráním je to pak takové zvláštní, protože klimatizace funí jak šílená, ale když chci topit, tak právě u řidiče funí jen klima a u spolujezdce to sice topí, ale nefouká. Teplo z díry jen plyne. Ale vcelku dobře, kdykoliv semnou někdo jede, chválí si jaké je mu příjemné teplo, zatímco já mrznu.. Je to tam celé nějak pochroumané no, ale ať si to pánové mezi sebou nějak dohodnou a vyřeší. Já je budu velice zásadně otravovat, dokud se topení nebude chovat přesně tak, jak se má chovat, protože o tomto mi při prodeji fakt neřekli.. Ale zatím se opravdu chovají tak, že se chtějí domluvit a chtějí to nějak vyřešit.

_________________
C4 Picasso 2007 1.8i 92 kW + BRC LPG - imigrant z Itálie drancující ČR o neuvěřitelných 11.5l LPG/100km (převážně město)
Berlingo 1997 1.4i 55 kW - ten nejlínější, ale nejmilejší sluha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě ojetého C4 Picasso 1.8i CNG
PříspěvekNapsal: ned 24. úno 2019 22:07:01 
Offline

Registrován: pon 12. pro 2011 21:11:45
Příspěvky: 77
Nejednodusi to bude vyzkouset pokud je mas uz doma nic sloziteho to nebude mrkni na video podle nej bys to mohl zvladnout bez ohledu co rika autorizak.Nebo ty stary rozebrat mozna chcou jen vycistit a promazat.horsi varianta kousle klapky v te krabici ale kdyz vydelas ty servomotorky a budes s tim v pohode hybat mel bys citit rozdil na topeni.Podle mne ty klapky ridi komfortni jednotka zadna sbernice tam neni.Mrkni na videa.
https://m.youtube.com/watch?v=lwNwAYmQ6yI
https://m.youtube.com/watch?v=YhBmkmu6j00


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě ojetého C4 Picasso 1.8i CNG
PříspěvekNapsal: ned 24. úno 2019 22:42:48 
Offline

Registrován: stř 09. led 2019 19:28:52
Příspěvky: 47
pařez píše:
Nejednodusi to bude vyzkouset pokud je mas uz doma nic sloziteho to nebude mrkni na video podle nej bys to mohl zvladnout bez ohledu co rika autorizak.Nebo ty stary rozebrat mozna chcou jen vycistit a promazat.horsi varianta kousle klapky v te krabici ale kdyz vydelas ty servomotorky a budes s tim v pohode hybat mel bys citit rozdil na topeni.Podle mne ty klapky ridi komfortni jednotka zadna sbernice tam neni.Mrkni na videa.
https://m.youtube.com/watch?v=lwNwAYmQ6yI
https://m.youtube.com/watch?v=YhBmkmu6j00


Možná se do toho i pustím. V životě jsem nic takového nemontoval, ale tohle vypadá v pohodě. Díky moc za tip.

_________________
C4 Picasso 2007 1.8i 92 kW + BRC LPG - imigrant z Itálie drancující ČR o neuvěřitelných 11.5l LPG/100km (převážně město)
Berlingo 1997 1.4i 55 kW - ten nejlínější, ale nejmilejší sluha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě ojetého C4 Picasso 1.8i CNG
PříspěvekNapsal: stř 13. bře 2019 15:28:44 
Offline

Registrován: stř 09. led 2019 19:28:52
Příspěvky: 47
Update: Topení vyměněno za nějaké z vrakáče, celé mi to zařídil i proplatil bazar (5000 Kč i s prácí). Auto teď krásně topí a i klimatizuje. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Teď už nemám co vytknout. Až tedy na toto (viewtopic.php?f=10&t=3783&start=210), což možná ani nemá řešení :D :)
Díky všem, co se snažili pomoct/poradit.

Jo a BTW - Citroen servis lhal. Ty motorky z ebaye tam normálně fungovaly. Mohl jsem si vybrat, jestli tam chci ty nové, nebo ty co byly součástí toho bloku z vrakáče.
Je to pro mě první a velká zkušenost s autorizovanými servisy. Chápu, že některé věci umí asi dělat prostě nejlíp (různé diagnostiky atd.), ale chtít 40k (za ty peníze se dá sehnat použitelný TDIčko..) za topení na 10 let starém autě mi přijde nemornální.. na druhou stranu chápu, že tam nemohou dát topení z vrakáče :D

_________________
C4 Picasso 2007 1.8i 92 kW + BRC LPG - imigrant z Itálie drancující ČR o neuvěřitelných 11.5l LPG/100km (převážně město)
Berlingo 1997 1.4i 55 kW - ten nejlínější, ale nejmilejší sluha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě ojetého C4 Picasso 1.8i CNG
PříspěvekNapsal: stř 13. bře 2019 20:13:06 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Tak to je super zpráva a ted acena mne dost překvapila. To bylo 5000 díl i práce?

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě ojetého C4 Picasso 1.8i CNG
PříspěvekNapsal: čtv 14. bře 2019 16:16:55 
Offline

Registrován: stř 09. led 2019 19:28:52
Příspěvky: 47
3000 díl (celej topnej blok, původně myslel, že tam jen něco nahází z toho bloku, ale nakonec ho měnil celej)
2000 práce
<3

Skutečně se v tom topení (zřejmě ještě v Itálii) hrabal nějakej totální debil, protože to tam prý fakt bylo polámaný, kus tam chyběl, kus tam neupevněně visel, motorek tam jeden nebyl, druhej nefungoval..

Ani nevíš, jak rád jsem, že to auto teď téměř kompletně funguje tak jak má (až na ty rozjezdy, ale ty se docela lepší) :D

_________________
C4 Picasso 2007 1.8i 92 kW + BRC LPG - imigrant z Itálie drancující ČR o neuvěřitelných 11.5l LPG/100km (převážně město)
Berlingo 1997 1.4i 55 kW - ten nejlínější, ale nejmilejší sluha


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz